Puder bambusowy czy puder perłowy – porównanie!

Puder bambusowy czy puder perłowy

W co lepiej zainwestować – w puder bambusowy czy perłowy? Jakie są wady i zalety każdego z tych kosmetyków? W czym jeden jest lepszy od drugiego? Oto porównanie 2 gigantów od Biochemii Urody!

Puder perłowy
Puder perłowy BU


Puder bambusowy
Puder bambusowy opinie

Puder bambusowy czy perłowy?

 • OPAKOWANIE  – Tu zdecydowanie zwycięża puder bambusowy. Niestety ilość pudru perłowego (5 gram) przegrywa z kretesem w porównaniu z ilością pudru bambusowego (15 gram).
 • CENA – Ponownie peany należą się dla pudru bambusowego. W stosunku do prawie 3x większej gramatury produktu obecna różnica w cenie pudru bambusowego i pudru perłowego, wynosząca 2 złote jest znikoma.
 • DOSTĘPNOŚĆ – Zarówno puder perłowy jak i puder bambusowy rzadko kiedy (o ile w ogóle) można nabyć w sklepach stacjonarnych. Mimo, iż z zakupem drogą internetową nie ma problemu, to jednak takie zakupy www często gęsto nie kończą się na 1 kosmetyku w wirtualnym koszyku… Niestety.
 • POSTAĆ – Oba pudry mają postać drobnego, białego proszku, jednak puder bambusowy jest bardziej pylisty, przez co częściej ląduje nie tylko na skórze, ale też na rzeczach dookoła. Natomiast puder perłowy ma bardziej zbitą formę, łatwiej nakłada się go na pędzel i się aż tak nie osypuje.
 • WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE – Mimo tego, że puder bambusowy również pielęgnuje skórę, to jednak większe właściwości lecznicze posiada zdecydowanie puder perłowy. Sam puder perłowy może być stosowany również jako delikatny peeling enzymatyczny oraz remedium na wypryski i suche skórki.
 • EFEKT BIELENIA – Nałożenie większej ilości pudru bambusowego jak i pudru perłowego daje efekt białej i mącznej twarzy. Natomiast nałożone w odpowiedniej ilości i w odpowiedni sposób dają naprawdę ładny, transparentny efekt bez tzw. ciastoliny.
 • MATOWIENIE – Tutaj jest różnie i żaden z tych pudrów nie daje gwarancji 24-godzinnego matu. Wszystko zależy od indywidualnej aktywności gruczołów łojowych i jednym będzie odpowiadał puder bambusowy, a innym puder perłowy. Mimo wszystko większymi właściwościami matującymi charakteryzuje się puder bambusowy.
 • KOMODOGENNOŚĆ – Tutaj oba pudry zajmują równorzędne, pierwsze miejsce. Puder perłowy i puder bambusowy są pudrami naturalnymi, nie posiadającymi zbędnych zapychaczy i chemicznych dodatków, stąd nie ma obawy zapchania skóry i powstania wągrów czy zaskórników.

Puder bambusowy i puder perłowy – porównanie

Puder bambusowy perłowy porównanie
Puder bambusowy czy perłowy
Puder bambusowy czy puder perłowy

Po lewej – puder perłowy. Po prawej – puder bambusowy.

Chcesz wiedzieć więcej?

Przeczytaj o pudrze bambusowym i pudrze perłowym oraz leczniczej masie perłowej w kosmetykach.

Zobacz nasze inne wpisy

1 komentarz

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE