Wewnętrzny kolor określa nasze upodobania i charakter, a sama psychologia koloru dotyczyć może również … kosmetyków! Okazuje się, że to, jaki kolor lubisz w bardzo dużym stopniu wpływa na wybór ulubionego preparatu kosmetycznego ;)
Psychologia koloru – niebieski
Osoby lubiące kolor niebieski są spokojne, zrównoważone i opanowane. Lubią marzyć i analizować różne rzeczy (co ma swoje dobre i złe strony).
Dodatkowo posiadają zdolności artystyczne, zatem są znakomitymi pisarzami, malarzami czy tancerzami. Czasem jednak zbytnio ponoszą ich emocje oraz mogą nie panować nad sobą i swoimi reakcjami, czym mogą zaskoczyć.
Kolory kosmetyków – NIEBIESKI
Kosmetyki w kolorze niebieskim są zazwyczaj nasycone intensywnymi, świeżymi aromatami – dotyczy to w głównej mierze szamponów i żeli pod prysznic. Jest to też bardzo lubiany kolor świata mody – niebieskie powieki nadają głębi spojrzeniu, a paznokcie w tym odcieniu nigdy nie pozostaną niezauważone.
W kolorze niebieskim występują znane bomby antyoksydacyjne i odmładzające: borówka amerykańska, winogrona czy aronia (ostatnimi czasy bardzo modna i doceniona przez lekarzy, farmaceutów i dietetyków).
Psychologia koloru – zielony
Zielony to kolor nadziei na lepsze jutro. Osoby lubiące kolor zielony są empatyczne i rodzinne. Mają łagodne usposobienie Lubią kontakt z naturą: lubią otaczać się przyrodą i zwierzętami.
Zielony to też kolor zazdrości (zazdrość – zielonooki potwór), więc mimo swojego przyjaznego usposobienia, osoby te są również niekiedy bardzo zazdrosne i tą zazdrość potrafią doskonale okazać…
Kolory kosmetyków – ZIELONY
Kosmetyki zielone kryją w sobie zazwyczaj równie zieloną zawartość – zawierają zwykle wyciągi z leczniczych ziół czy warzyw i owoców tj. ogórek czy awokado. Coraz więcej produktów zmienia szatę graficzną właśnie na zieloną, by podążać za modnym trendem bycia EKO.
Kosmetyki z wyciągami z roślin świetnie łagodzą podrażnienia, rozjaśniają i zwężają rozszerzone pory. Odmładzająco działa również zielona herbata czy wściekle zielona i szalenie odżywcza spirulina.
Psychologia koloru – czarny
Silny i zdecydowany kolor indywidualistów oraz ludzi o mocnym charakterze. Jednak jest druga strona medalu – czasem te osoby pod przykrywką zdecydowania i „pazura” kryją we wnętrzu swoją wrażliwość i kruchość. Czasem też lubią zamknąć się w sobie i nie dzielić się z innymi swoimi problemami.
Kolory kosmetyków – CZARNY
Kosmetyki z czarną szatą graficzną uchodzą zazwyczaj za kosmetyki luksusowe i oryginalne. Często kryją w sobie najnowsze osiągnięcia technologii kosmetycznej oraz egzotyczne, kwiatowo-orientalne aromaty.
Z bardziej naturalnych kosmetyków w kolorze czarnym jest to na pewno Savon Noir – czarne mydło wykorzystywane w słynnym rytuale Hammam oraz czarna glinka.
Psychologia koloru – czerwony
Osoby lubiące kolor czerwony są energiczne, przebojowe i wygadane. Lubią być w centrum uwagi a brylowanie w większym towarzystwie nie sprawia im problemów. Ich energiczność i szybkość w działaniu mogą drażnić innych i jednocześnie być powodem do nieukrywanej zazdrości. Poza tym ich determinacja w dążeniu do sukcesu jest naprawdę godna podziwu.
Kolory kosmetyków – CZERWONY
Kosmetyki w kolorze czerwonym często zawierają odmładzający wyciag z róży (jak np. serum 3xROSE z Biochemii Urody), żurawiny, truskawki czy czereśni, które są jednymi z najpotężniejszych antyoksydantów w świecie przyrody.
Sama czerwień symbolizuje nie tylko kobiecość, ale też dojrzałość, dlatego tak często czerwone opakowania są tworzone z myślą o kobietach ok.30-40 roku życia.

Psychologia kolorów żółty
Psychologia koloru – żółty
Osoby o optymistycznym podejściu do życia. Z każdej, nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji będą w stanie dostrzec plusy. Są też zazwyczaj skromne i inteligentne, szybko się uczą i są pewne siebie. Czasem przez to mogą wydawać się lekko zarozumiałe, ale … po prostu te osoby znają swoją wartość!
Kolory kosmetyków – ŻÓŁTY
Kolor żółty dodawany do garderoby odmładza ;) Natomiast kosmetyki w wesołym, żółtym kolorze działają pobudzająco i energizująco oraz zazwyczaj posiadają aromat owoców cytrusowych.
Wściekle żółta maseczka z kurkumy jest sposobem na trądzik, ananas działa peelingująco a cytryna doskonale rozświetla cerę.
Przyznajcie, że troszkę jest tu prawdy :)
A Wy? Znaleźliście swój kolor?
Terapia świetlna jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych metod leczenia. Poprawę stanu ogólnego można stwierdzić niekiedy już po krótkim czasie – bez stosowania leków i bez działań ubocznych. Każdej długości fali odpowiada określony odcień barwy, który spostrzega oko ludzkie. Każda barwa inaczej wpływa na nasz organizm. Sukces koloroterapii można wyjaśnić w ten sposób: choroba jest wyrazem braku pewnych częstotliwości (drgań) w komórkach jednego lub więcej organów. Odpowiadają one falom widma kolorowego. Jeśli uzupełni się ten niedobór drgań poprzez naświetlenie barwą, brak ten zostanie wyrównany, a sprawność organu wzrasta.
Terapia Światłem może w sposób naturalny wzmacniać regeneracyjne i utrzymujące równowagę zdolności organizmu, przez co pomaga organizmowi wyzwalać jego własny potencjał leczniczy. Po dojściu do tkanek energia światła wspomaga proces biostymulacji (co oznacza, że w pozytywny sposób stymuluje różnorodne procesy biologiczne w organizmie a tym samym wzmaga funkcje organizmu).