Najczęstsze przyczyny przetłuszczania się włosów

Tłuste włosy po umyciu sposoby

Problem nadmiernego przetłuszczania się włosów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie jest to już tylko przypadłość młodych osób, które są w kwiecie dojrzewania, lecz także wielu dorosłych. Przyczyn tego zjawiska może być całe mnóstwo, zaczynając od niewłaściwej pielęgnacji, na zaburzeniach hormonalnych kończąc. Aby móc poradzić sobie z tą dolegliwością w sposób skuteczny, warto zlokalizować jej źródło. Jakie są zatem najczęstsze przyczyny i co warto z nimi robić? Podpowiadamy.

Przetłuszczające się włosy – jakie są najczęstsze przyczyny?

Zanim poznamy najczęstsze przyczyny przetłuszczających się włosów, warto wiedzieć, dlaczego w ogóle tak się dzieje. Skóra głowy pokryta jest gruczołami łojowymi, których zadaniem jest przede wszystkim produkowanie sebum. Jest to naturalny środek, który chroni skalp przed drobnoustrojami, zanieczyszczeniami czy przesuszeniem. Rozmieszczone są bezpośrednio w mieszkach włosowych, dlatego właśnie u nasady włosy bywają przetłuszczone w pierwszej kolejności. Regularne oczyszczanie głowy ma na celu zmycie nadmiaru łoju i odświeżenie pasm.

Przyczyny można podzielić na dwie kategorie, czyli czynniki wewnętrzne oraz zewnętrzne. Pierwsze z nich są najtrudniejsze do zwalczenia, bowiem zalicza się do nich choroby oraz zaburzenia pracy narządów. Z kolei w drugim przypadku chodzi głównie o niewłaściwą pielęgnację. Stosowanie za mocnych szamponów czy obciążanie skóry odżywkami lub maskami negatywnie wpływa na kondycję całych pasm.

Dlaczego nie można przegrzewać skóry głowy?

Kwestia przegrzewania skóry głowy jest również istotna w kontekście przetłuszczających się kosmyków. Wiele osób zaraz po kąpieli zawija włosy w turban, który wykonany jest ze zwykłego ręcznika. Sama czynność nie jest zła, natomiast problemem jest materiał, z którego wyprodukowany jest sam ręcznik. Często są to bardzo grube i wielowarstwowe tkaniny, które przeznaczone są do wycierania ciała, lecz dla samych włosów czy skóry głowy mogą być bardzo szkodliwe, zwłaszcza w przypadku, kiedy trzyma się go na głowie za długo.

Do osuszania całych pasm najlepiej stosować specjalny ręcznik z mikrofibry bądź cienkiej bawełny. Do tego celu nada się również rozcięta koszulka albo ręcznik szybkoschnący, który można dostać w wielu sklepach sportowych.

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Pierwszą i jedną z najważniejszych kwestii jest stosowanie naturalnych szamponów, które można znaleźć pod linkiem: https://www.izielnik.pl/naturalne-szampony-do-wlosow. Nie obciążają skóry głowy i dokładnie myją. Kolejną kwestią jest zwrócenie uwagi na ograniczenie stosowania suchych produktów, które mogą jeszcze bardziej pobudzić sebum do nadprodukcji. Nie warto również przetrzymywać mokrych pasm pod ręcznikiem.

Artykuł sponsorowany

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE