TOP 7 Podziękowania dla gości weselnych!

Podziękowania dla gości weselnych

Podziękowania dla gości weselnych? Goście mają je zapamiętać! Jak podziękować gościom weselnym? Oryginalne pomysły na podziękowania dla gości weselnych – DIY!

Jak podziękować gościom weselnym?

Pierdyliard kawałków ciast i flacha z dumną nazwą: wódka weselna – tym zwykle dziękowało się gościom weselnym. Ale takie podziękowania powoli odchodzą do lamusa. Jak oryginalnie podziękować gościom weselnym?

Podziękowania dla gości weselnych- plusy i minusy

Plusy:

 1. Zaciesz gości weselnych – nic nie cieszy tak, jak widok uśmiechu najbliższych osób. W końcu po to to robicie!
 2. Oryginalność, pomysłowość i kreatywność. Nawet, gdy myślisz, że jesteś do dupy, to w takiej chwili orientujesz się, że nie jest z Tobą tak źle!
 3. Duma z własnego dzieła – nic dodać, nic ująć.

Minusy:

 1. Przygotowanie X personalizowanych gadżetów zajmuje masę czasu, którego i tak zawsze jest mało. A zwłaszcza przed samym ślubem i weselem!
 2. Cierpliwość – a właściwie jej brak. Dużo dłubania, jeżdżenia, załatwiania i kombinowania skutecznie ją nadwyręża i nie jeden raz będziecie mieli ochotę rzucić to wszystko w czorty.
 3. Wtrącanie się teściów – różnica pokoleń może powodować kłótnie nawet o takie „bzdety”. Rodzice i teściowie mogą nie rozumieć, jakim cudem gość weselny może być zadowolony z paczki cukierków a nie z tradycyjnego kawałka ciasta.

Jak podziękować gościom weselnym?

Podziękowania dla gości weselnych – pomysły

Buteleczka domowego alkoholu

Wielka flacha z przelaną wódką olepiona etykietą: WÓDKA WESELNA? Już tak się nie robi. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest obdarowanie gości weselnych mini-wódeczką z Waszym zdjęciem. Fajnym pomysłem jest też dedykacja, zgrabny wierszyk albo śmieszny napis.

Paczka słodkich krówek-ciągutek

Mały cukierek to też miły gest, ale szczerze … Kto na niego zwróci uwagę? Zwłaszcza, gdy położycie go na suto zastawionym stole weselnym. Zdecydowanie lepiej zainwestować w paczkę krówek. Każdy je kojarzy i uwielbia ich smak. Paczka krówek ucieszy zwłaszcza najmłodszych gości weselnych!

Słoik miodu/dżemu DIY

Mała, domowa konfitura czy przelany do ozdobnych buteleczek miód na pewno zrobią wrażenie na gościach weselnych. Dodatkowy napis na etykiecie: „zjeść w razie potrzeby” lub „na osłodę życia” doda większego uroku Waszemu dziełu. Absolutnie nie dawajcie gościom wielkich słoi – są niepraktyczne i nieporęczne!

MENU WESELNE – JAK NIE SPIEPRZYĆ WESELA?

Regionalny przysmak

Będąc na weselu na Podlasiu w ramach podziękowań na przybycie dostaliśmy … miniaturkę domowego sękacza. Nie oklepany sernik ani szarlotkę. Goście byli zachwyceni – zwłaszcza Ci z innych krańców Polski. Niektórzy nigdy nie słyszeli o sękaczu i piali z radości, że mogą spróbować czegoś innego, regionalnego! Także regionalny wypiek jako podziękowanie dla gości weselnych sprawdzi się w 100%!

Cukierki jako fajny gadżet

Takie słodkie cukiereczki zawsze są fajnym i miłym podziękowaniem dla gości weselnych. Tylko że … nieco standardowym i oklepanym. Bo ładnie opakowane cukiereczki czy migdały to za mało. Warto zamknąć choćby 3 cukierki w ozdobnym pudełku i podpisać: „na kaca, na szczęście, na miłość”. Albo zrobić z nich zestaw pierwszej potrzeby np. w formie małej apteczki. Pomysłów jest mnóstwo!

Płytka z podziękowaniami dla gości

Kto powiedział, że tylko rodzice zasługują na filmik z podziękowaniami? Podziękowania dla gości możecie nagrać nawet zwykłą komórką czy kamerką. Jeśli chcecie, by wyszło bardziej profesjonalnie – warto wynająć na parę godzin kamerzystę. Podziękowania dla gości warto puścić podczas wesela, a „na odchodne” obdarować każdego z gości płytką z nagraniem.

Wasze zdjęcie – nietypowe!

Zdjęcie w ramce nie zostanie zjedzone, nie zostanie wypite – po prostu BĘDZIE zawsze. Super, jeśli będzie z akcentem humorystycznym , niepozowane, naturalne.  Będzie się dobrze kojarzyć i przypominać o weselnej imprezie. Rewelacyjna pamiątka na długie, długie lata.

 

 

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (2)

 • Karolina 7 lat temu Odpowiedz

  U nas będzie to po prostu pudełko ciasta i butelka wódki weselnej (wybraliśmy z Polanina bo mają fajne butelki, na których mozna sobie zamówić indywidualny grawer)

 • A my zdecydowaliśmy się na słoiczki z pysznym miodem. Ozdobione piękną tkaniną, tasiemką i bilecikiem idealnie wpasują się w dekoracje stołów:):)

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE