Płytki 3D – jak układać, gdzie stosować, kiedy się sprawdzą?

Płytki 3D

Płytki od lat stanowią kluczowy materiał w aranżacji wnętrz. Bardzo rzadko zdarza się, aby płytki nie ozdabiały ścian i podłóg w łazienkach, bądź kuchniach. W aktualnie obowiązujących trendach aranżacyjnych już sam rozmiar oraz kolorystyka płytek nie wystarczają. Coraz częściej oryginalna faktura kafli gra pierwsze skrzypce, ponieważ nadaje trójwymiarowości pomieszczeniom. Jak układać i gdzie stosować płytki 3D we wnętrzach? Przekonajmy się!

Nowy wymiar wnętrz

Główną zaletą płytek trójwymiarowych, wyróżniającą je na tle pozostałych kafli oferowanych na rynku jest fakt, że płytki 3D są wystarczającą ozdobą wnętrza. Uwypuklone ozdoby na płytce oraz padające na nie światło, tworzą grę świateł, która sprawia, że ściana wygląda magicznie, niczym trójwymiarowy obrazek. Kreatywnie urozmaicone płytki dodadzą wymiaru każdemu pomieszczeniu, niezależnie czy jesteś zwolennikiem ultranowoczesnych wnętrz, czy wielbicielem minimalistycznych, klasycznych, spokojnych domów.

Rodzaje płytek 3D

Nim zdecydujesz się na zakup płytek 3D, warto najpierw wiedzieć o podziale kafli 3D na dwa rodzaje: teksturowane oraz nieteksturowane. Płytki teksturowane to takie, które posiadają tłoczenia oraz uwypuklenia na powierzchni; ich trójwymiarową fakturę łatwo poczuć, przejeżdżając dłonią po płytce. Takie kafle tworzą niezwykły efekt finalny aranżacji.

Rozmaite kształty mozaik, jak Aurora Green Połysk, posiadająca uwypuklania i załamania, ułożona na powierzchni ściany potrafi stworzyć delikatne wnętrze, mimo pięknych, lecz intensywnych barw. Gra świateł tocząca się między płytką a załamującym się na niej oświetleniem, podkreśli spękania, przywodzące na myśl prawdziwe blaszki liści. Natomiast wielbiciele klasycznych, wyrafinowanych wnętrz z pewnością sięgną po model Cube Marble Carrara, który swoją wypukłą powierzchnią z pewnością nada nuty elegancji w pomieszczeniu kąpielowym.

Nieteksturowane płytki charakteryzują się gładką powierzchnią ze szczególnym elementem, mogącym je zaliczyć do płytek 3D: ich tekstura tworzy iluzję oraz nadaje głębi i wymiaru wnętrzom. Mozaiki ceramiczne Raw Decor są tutaj idealnym przykładem. Małe płytki zamontowane na specjalnej siatce, tworzą jeden większy wzór, pozwalając bawić się perspektywą. Nasycone, żywe odcienie płytek oraz powierzchnia crackle sprawia, że mozaika https://www.rawdecor.pl/mozaika-rybia-luska.html zdobi powierzchnie wnętrz, podbijając wrażenie pływającej wśród rybich łusek ściany.

Dzięki płytkom 3D wnętrze nie potrzebuje całej palety kolorów, aby wyglądało zjawiskowo. Odpowiednio dobrane elementy wykończeniowe nie przytłoczą i nie zaburzą harmonii. Nawet najprostsza, biała łazienka będzie wyjątkowa, gdy nadasz jej głębi poprzez wyjątkową, uwypukloną ozdobę ścienną. Decydując się na trójwymiarowe płytki należy pamiętać, że ze względu na swoją fakturę mogą zostać ułożone wyłącznie na ścianie. Układając płytki warto wziąć pod uwagę, aby nie zasłaniać takiej ozdoby meblami – warto wyeksponować cały jej potencjał.  

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE