Płukanie ust olejem – 3 efekty i właściwości które Cię zaskoczą!

Płukanie ust olejem

Płukanie ust olejem – jakie są efekty i opinie? Jak płukać usta olejem? Jeśli nigdy nie próbowałeś – spróbuj! Podziękujesz później!

Płukanie ust olejem –

efekty, które Cię zaskoczą!

Płukanie ust olejem – wybielanie zębów

Szkoda kasy na wybielanie zębów u dentysty? Systematyczne płukanie ust olejem sprawi, że Twoje zęby będą bielsze! Zwłaszcza, że to w 100% bezpieczna metoda wybielania zębów, która nie uszkadza szkliwa ani nie uwrażliwia zębów.

Ta praktyka daje spektakularne efekty śnieżnobiałego uśmiechu, bez kombinowania z węglem, sodą czy paskami wybielającymi!

JAKA PASTA WYBIELAJĄCA DO ZĘBÓW JEST NAJLEPSZA?

Płukanie ust olejem – świeży oddech

Jeśli próbowałeś już wszystkiego: codziennego dokładnego mycia zębów, byłeś u gastrologa i nie rozstajesz się z miętówkami, spróbuj olejowej płukanki! Płukanie ust olejem usuwa ciągle namnażające się bakterie w jamie ustnej, które są odpowiedzialne za nieświeży oddech (który daje się we znaki zwłaszcza rano). Olej zrobi to lepiej niż niejeden płyn do płukania jamy ustnej!

Jeśli włączysz do kuracji odświeżającej oddech picie i płukanie ust herbatką z czystka, efekty będą jeszcze lepsze! Już nigdy nie wydasz złotówki na odświeżacze do ust!

Płukanie ust olejem – krwawienie dziąseł

Jeśli masz dość uporczywego krwawienia dziąseł, spróbuj dzień w dzień płukać usta olejem. Zwłaszcza, gdy boisz się parodontozy i szybkiego pożegnania się z zębami! Koniecznie wprowadź płukanie ust olejem do codziennego schematu dnia! To naprawdę pomaga!

Do tego systematyczne nitkowanie przestrzeni międzyzębowych oraz masaż dziąseł szczoteczką do zębów i problem sam się rozwiąże w krótkim czasie! Bo zdrowe dziąsła = zdrowe zęby.

Płukanie ust olejem – inne efekty!

 • Poprawa kondycji cery! Osoby, które regularnie stosują olejowe płukanki do ust zauważyły zmniejszenie trądziku!
 • Zwiększona odporność na infekcje! Płukanie ust olejem usuwa bakterie, które prowadzą do osłabienia organizmu i podatności na choroby.
 • Koniec problemów z migdałkami! Olejowe płukanki powinny stosować osoby, które co roku mają anginę, której leczenie kończy się na antybiotykoterapii.
Płukanie ust olejem opinie

Płukanie ust olejem opinie

Płukanie ust olejem – jaki olej wybrać?

Najlepiej sprawdzi się olej organiczny, z pierwszego tłoczenia,

oczywiście bez dodatków smakowych i zapachowych.

 • OLEJ KOKOSOWY – Jest przyjemny, lekki, ma przyjemny zapach i nie powoduje odruchu wymiotnego. Do płukania ust olejem – najlepszy.
 • OLEJ SŁONECZNIKOWY – Zalecany przez ajurwedę. Płukanie ust olejem słonecznikowym wychodzi ekonomiczniej niż kokosowym (z reguły olej słonecznikowy jest tańszy).
 • OLEJ SEZAMOWY – Również zalecany przez ajurwedę. Jednak najrzadziej stosowany do płukania jamy ustnej ze względu na cenę, mniejszą popularność i gorszą dostępność.
 • OLIWA Z OLIWEK – Raczej nie nadaje się do płukania jamy ustnej. Jest gorzka, ma charakterystyczny zapach, przez co jest nieprzyjemna. Raczej nie jest polecana.

Płukanie ust olejem – jak płukać usta olejem?

 1. Rano/wieczorem. Zaleca się płukać usta olejem rano (najlepiej w trakcie porannej toalety, podczas prysznica). Jeśli się w porannym pośpiechu nie uda – spróbuj wieczorem. Grunt to zacząć!
 2. Ważna jest kolejność! Najpierw płuczemy usta olejem, później myjemy zęby pastą i szczoteczką! Nigdy odwrotnie!
 3. Weź 1 łyżeczkę wybranego oleju. Płucz dokładnie usta przez 15 minut, dokładnie rozprowadzając olej między zębami i po policzkach. Co jakiś czas (np. co 5 minut) wypluj przeżuty olej z bakteriami i weź kolejną łyżeczkę oleju.
 4. Nie połykaj oleju! Olej wymiata wszystkie bakterie spomiędzy zębów i bakterie jamy ustnej. Pozbądź się tej bomby biologicznej i wypluj olej do zlewu/sedesu.
 5. Płukanie, mycie. Po przepłukaniu ust olejem przepłucz usta kilkakrotnie ciepłą wodą i umyj zęby.
 6. Ciesz się czystością! Po płukaniu jamy ustnej olejem nie czuć tłustego osadu na zębach i w jamie ustnej. Wręcz przeciwnie – dominuje uczucie czystości i świeżości.
Płukanie ust olejem efekty

Płukanie ust olejem efekty

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (6)

 • Maria 4 lata temu Odpowiedz

  Dziękuję. I będzie teraz zawsze czytać bloga

 • perfumowakraina 4 lata temu Odpowiedz

  Przykro mi, ale nie wierzę. Tak samo jak w ogryzanie gałązki wierzbowej zamiast używania szczoteczki do mycia zębów.

 • Asia 4 lata temu Odpowiedz

  A ja potwierdzam, przez kilka miesięcy płukałam usta olejem kokosowym i zęby rewelacyjnie się wybieliły! Co oczywiście nie oznacza rezygnacji z tradycyjnej pasty i szczoteczki, bo jednak płytkę nazębną trzeba zdrapywać. Jakkolwiek pozostałych właściwości zdrowotnych płukania olejem nie doświadczyłam.

 • Kamila 3 lata temu Odpowiedz

  Ja wlaśnie od ponad roku jak kupiłam olej kokosowy to zaczęłam też nim płukać jamę ustną i muszę przyznać, że jeśli chodzi o dziąsła to działa rewelacyjnie. Moje przestały w końcu krwawić.

 • Kasia 3 lata temu Odpowiedz

  Na problemy z dziąsłami działa rewelacyjnie

 • […] Płukanie ust olejem na halitozę – mało popularna praktyka, która przynosi zaskakujące efekty. Do tego wybiela zęby i pomaga przy krwawiących dziąsłach! Jak płukać usta olejem – o tym pisaliśmy TUTAJ. […]

Dodaj odpowiedź

Wpisz rozwiązanie captcha: : *

Reload Image

0