Plastyka warg sromowych – opinie z forum, NFZ i cena czyli Q&A

Plastyka warg sromowych opinie

Co to jest i jak wygląda plastyka warg sromowych? Koniecznie przeczytaj opinie z forum i komentarze z naszej strony, z których dowiesz się praktycznie wszystkiego na temat tego, czym jest korekta warg sromowych, jakie ma przeciwwskazania labioplastyka oraz jakie daje efekty ten zabieg.

Co to jest plastyka warg sromowych (labioplastyka)?

Plastyka warg sromowych to inaczej labioplastyka – zabieg z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej, który polega na operacyjnym wycięciu lub powiększeniu i następnym ukształtowaniu warg sromowych. Korekta warg sromowych dotyczy zarówno warg sromowych mniejszych i większych. Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Opinie lekarze są zgodne: labioplastyka warg sromowych jest prosta, szybka i bezproblemowa.

Zazwyczaj plastyka warg sromowych jest postrzegana jako zabieg dość wstydliwy i krępujący, a korekta warg sromowych bywa tematem tabu. Natomiast istnieje grono kobiet, które decydują się na ten zabieg nie tylko ze względów „złego” czy „niepoprawnego” (brzydkiego?) wyglądu miejsc intymnych. Plastyka warg sromowych to operacja, która ma na celu przede wszystkim poprawę komfortu życia i codziennego funkcjonowania kobiety przede wszystkim pod kątem zdrowotnym.

Na czym polega labioplastyka?

Labioplastyka to nie tylko chirurgiczna „wycinka” przeszkadzających lub asymetrycznych warg sromowych i przerostów skóry na wargach sromowych. Plastyka warg sromowych to również ostrzykiwanie i powiększanie warg sromowych za pomocą zastrzyków z kwasu hilauronowego, który jest zupełnie naturalny i obojętny dla organizmu. Poniżej opisaliśmy najpopularniejsze korekty warg sromowych, które są przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej.

Plastyka warg sromowych mniejszych

Korekta warg sromowych mniejszych (labiominoroplastyka) robiona jest u kobiet z przerostem, atrofią (zanikiem) lub asymetrią warg sromowych. Najczęściej plastyka warg sromowych mniejszych dotyczy chirurgicznego zmniejszania lub zwiększania wielkości, objętości lub wyrównania asymetrii kształtowej sromu. W przypadku zaniku warg sromowych lub ich znacznego zmniejszenia się (do czego dochodzi np. wraz z wiekiem) srom wypełnia się neutralnym dla organizmu kwasem hilauronowym.

Plastyka warg sromowych większych

Niesymetryczne wargi sromowe większe lub ich znaczny przerost (hipertrofia) to wskazania do zabiegu plastyki warg sromowych większych (labiomajoroplastyka). Najczęściej interwencja chirurgiczna obejmuje usunięcie nadmiaru fałdów skórnych wraz z nadaniem im odpowiedniej, wygodnej i estetycznej wielkości. Podobnie jak wargi sromowe mniejsze, plastyka warg sromowych większych także obejmuje ostrzykiwanie warg kwasem hilauronowym lub przeszczep tkanki tłuszczowej z okolic brzucha pacjentki. Korekta warg sromowych mniejszych jest odrobinę bardziej popularnym zabiegiem labioplastyki niż plastyka warg sromowych większych.

Plastyka warg sromowych cena
Plastyka warg sromowych cena – fot. Mario A. P.

Wskazania do zabiegu labioplastyki

Kiedy zdecydować się na zabieg plastyki warg sromowych większych lub mniejszych? Korekta warg sromowych będzie przeprowadzona praktycznie w każdym przypadku, a zwłaszcza u kobiet z niżej wymienionymi powodami:

  • gdy duże/małe/zdeformowane wargi sromowe lub ich całkowity brak utrudniają codzienne funkcjonowanie, uprawianie sportów czy nawet są przeszkodą w zwykłym siedzeniu;
  • jeśli kobieta odczuwa uczucie wstydu z powodu za dużych i wystających warg sromowych, który często towarzyszy wyjściom na basen czy plażę oraz gdy paraliżuje ją efekt „pełnych i wypukłych” majtek, jakie daje duży srom;
  • zmiany w wyglądzie warg sromowych wskutek przeprowadzonego szycia i nacięcia krocza po porodzie;
  • w przypadku częstych zakażeń intymnych spowodowanych problematyczną higieną miejsc intymnych za dużych lub za małych warg sromowych;
  • gdy pojawi się ból podczas współżycia a wargi sromowe mniejsze i większe stanowią fizyczną i psychiczną przeszkodę w życiu seksualnym;
  • jeśli występują pobudki psychiczne, chęć podobania się sobie i partnerowi oraz sam fakt poprawy samopoczucia przez wykonanie estetycznej korekty warg sromowych.

Jak widać każdy powód by wykonać labioplastykę jest dobry, jednak w pierwszej kolejności do zabiegu kwalifikowane są osoby, które odczuwają dyskomfort fizyczny (m.in. ból), który jest przeszkodą w codziennym życiu.

Jak wygląda plastyka warg sromowych – zabieg

Plastyka warg sromowych to operacja stosunkowo prosta i zazwyczaj nie powoduje komplikacji zdrowotnych i pooperacyjnych. Korekta sromu przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym co sprawia, że zabieg jest bezbolesny i zupełnie nieodczuwalny przez pacjentkę. Labioplastyka trwa zazwyczaj do 1h (znieczulenie miejscowe) lub do 2 h (znieczulenie ogólne). Jest to zabieg ambulatoryjny, czyli zabieg „jednego dnia” i zazwyczaj tego samego dnia lub dnia następnego można udać się do domu bez wielodniowego przesiadywania w szpitalu.

Jak przygotować się do zabiegu korekty warg sromowych?

Przed przystąpieniem do zabiegu należy koniecznie poinformować lekarzy o przyjmowanych lekach, alergiach, wcześniejszych operacjach i obecnym stanie zdrowotnym. Plastyka warg sromowych wykonywana jest zazwyczaj w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć miejsca intymne oraz zgolić włosy łonowe „na zero”. Na 6 h godzin przed zabiegiem należy pozostać na czczo – nie jeść ani nie pić.

Labioplastyka a higiena po zabiegu

Po zabiegu konieczna jest delikatna i solidna higiena krocza przy pomocy preparatów poleconych przez lekarza. Ważne jest noszenie przewiewnej, bawełnianej i niedrażniącej bielizny oraz osuszanie krocza, co przyspiesza proces regeneracji skóry po operacji. Wskazane jest noszenie lekkich sukienek niż obcisłych dżinsów oraz zakaz noszenia stringów. Po zabiegu wskazane jest noszenie bawełnianych i miękkich wkładek, które zaabsorbują ewentualnie pojawienie się krwi. W pierwszych tygodniach po zabiegu ważna jest także wstrzemięźliwość seksualna, niedopuszczanie do przeciążenia organizmu oraz uprawianie sportów (zwłaszcza jazda na rowerze czy jazda konno). Okres pełnego powrotu do zdrowia trwa zazwyczaj od 4-8 tygodni.

Labioplastyka a zdjęcie szwów

Jeśli w zabiegu nie zastosowano szwów wchłanialnych to zazwyczaj tydzień po zabiegu należy udać się do lekarza na zdjęcie szwów. Lekarz oceni proces gojenia się warg sromowych i w razie komplikacji czy trudności w gojeniu zostaną podjęte dalsze działania. Należy poinformować lekarza o wszelkich niedogodnościach tj. pieczenie, ból po zabiegu – wtedy lekarz zaleci stosowanie odpowiednich środków farmakologicznych. Najczęściej jednak korekta warg sromowych to zabieg nie powodujący powikłań zdrowotnych.

Labioplastyka a seks

Jako, że korekta warg sromowych to zabieg przeprowadzony na miejscach intymnych, to konieczna jest rezygnacja z seksu w pierwszych tygodniach po operacji. Seks po zabiegu labioplastyki mógłby doprowadzić do powstania podrażnień, zerwania szwów oraz wydłużenia okresu gojenia się ran. Równie ważne jak korekta warg sromowych jest wsparcie psychiczne i oparcie w partnerze w procesie rekonwalescencji.

Plastyka warg sromowych NFZ
Plastyka warg sromowych NFZ – fot. Neto Baldo

Plastyka warg sromowych – efekty przed i po

Efekty jakie daje korekta warg sromowych to nie tylko ładny i estetyczny wygląd miejsc intymnych. Dobrze przeprowadzona plastyka warg sromowych to przede wszystkim komfort zdrowotny kobiety, na który przekłada się zmniejszona tendencja do zakażeń okolic intymnych, brak bólu przy siedzeniu i przy uprawianiu sportów. Efekty labioplastyki to także naturalna i nieskrępowana niczym swoboda seksualna. Plastyka warg sromowych powoduje również brak obaw psychicznych przed korzystaniem z basenu, publicznych łaźni czy zwykłym rozebraniem się przed partnerem.

Gdzie zrobić labioplastykę?

Często polecana w opiniach z forum jest warszawska klinika Medifem specjalizująca się w zabiegach ginekologi estetycznej. Placówka Medifem wykonuje plastykę warg sromowych w ramach chirurgii jednego dnia oraz stosuje najbardziej nowoczesne metody zabiegowe. Na porządku dziennym jest zaawansowana labioplastyka laserowa. Najczęstsze pytania FAQ dotyczące korekty warg sromowych, przebiegu zabiegu, proces przygotowania do operacji i zalecenia pooperacyjne znajdziecie tu: https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/labioplastyka/.

Plastyka warg sromowych mniejszych i większych – podsumowanie

Jakie opinie ma plastyka warg sromowych?

Szukając informacji na temat korekty warg sromowych mniejszych i większych można doznać zdziwienia jak bardzo ten zabieg jest popularny. Sama plastyka warg sromowych (labioplastyka) ma zazwyczaj same pozytywne opinie, gdyż efekty po zabiegu są natychmiastowe i w większości spełniają oczekiwania pacjentek.

Kobiety, dla których plastyka warg sromowych była zdrowotną koniecznością doceniają szybką rekonwalescencję po zabiegu i równie szybki powrót do codziennego funkcjonowania bez wcześniejszego uczucia bólu i dyskomfortu. Oczywiście ważny jest tu też aspekt psychiczny: labioplastyka totalnie zmienia komfort seksualny kobiety, dodaje jej pewności siebie w kontaktach intymnych z mężczyznami oraz pozbawia kobietę uczucia wstydu i skrępowania przy zwyczajnym rozbieraniu się i wyjściu w bikini na basen czy plażę.

Warto czytać forum, blog, recenzje i opinie osób, które faktycznie przeszły korektę warg sromowych. Okazuje się, że plastyka warg sromowych to często jeden z najważniejszych zabiegów, który diametralnie potrafi zmienić podejście kobiety do samej siebie.

Jakie przeciwwskazania ma plastyka warg sromowych?

Ciąża, karmienie piersią, trwająca chemioterapia, nowotwory, choroby tkanki łącznej, infekcje miejsc intymnych, nieprawidłowe wyniki laboratoryjne krwi oraz trwająca miesiączka to główne przeciwwskazania jakie ma labioplastyka. By plastyka warg sromowych w ogóle się odbyła, konieczna jest wstępna kwalifikacja do zabiegu oraz wizyta u lekarza, który zbierze wywiad lekarski, uzgodni z pacjentką pożądany wygląd i efekty korekty warg sromowych oraz poinformuje pacjentkę o przebiegu zabiegu i późniejszej pielęgnacji krocza. Nawiązanie dobrej relacji na linii pacjentka-lekarz to tak naprawdę połowa sukcesu każdego zabiegu operacyjnego – a zwłaszcza takiego, jakim jest plastyka warg sromowych.

Ile kosztuje plastyka warg sromowych – cena i NFZ?

Najważniejsza informacja: plastyka warg sromowych (labioplastyka) nie jest refundowana przez NFZ, dlatego zapłacimy za nią pełną kwotę, która nie podlega zniżkom. Zabieg jest świadczony komercyjnie i nawet duży dyskomfort powodowany przez wargi sromowe mniejsze i większe nie uprawnia do refundacji. Korekta warg sromowych to niemały koszt i cena zazwyczaj waha się między 3000 a 6000 zł. Cena obejmuje również znieczulenie, natomiast zazwyczaj nie pokrywa kosztów wizyt lekarskich przed i po zabiegu ani pooperacyjnych środków higienicznych za które trzeba normalnie zapłacić.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE