Plan stołów weselnych – od czego zacząć?

Plan stołów weselnych

Najpierw lista gości, potem wybór odpowiednio dużej sali, aż wreszcie – wysłanie zaproszeń. Na tym jednak nie koniec! Aby na przyjęciu wszystko poszło jak najlepiej, warto zrobić wcześniej solidny plan stołów weselnych. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić.

Przyjęcie ślubne – gdzie w tym wszystkim plan stołów weselnych?

Organizacja przyjęcia weselnego wymaga zadbania o szereg detali, które razem zagwarantują doskonałą zabawę i celebrację dla wszystkich. Kluczem do sukcesu jest ułożyć poszczególne elementy tak, by podczas wesela wszystko „działo się samo”. Do takich detali należy między innymi rozkład stołów na wesele.

Plan stołów weselnych na przyjęciu plenerowych – przykład ze sklepu ArtMa

Plan stołów weselnych – czemu to takie ważne?

Organizując przyjęcie weselne najlepiej od razu zadbać, kto gdzie będzie siedział. W takim dniu lepiej nie zostawiać tego przypadkowi! Dzięki dobremu układowi stołów każdy będzie czuł się odpowiednio poprowadzony, a wy nie będziecie musieli denerwować się o ewentualne niesnaski przy zasiadaniu do przystawek.

Jak zrobić plan stołów weselnych?

Do rozmieszczana gości warto zabrać się systematycznie. Ilość gości i wielkość sali to tylko punkt wyjścia. Sprawdź, jakie możliwości ustawienia daje wam wynajęta sala. Czy dostępnych będzie kilka długich stołów, czy wiele mniejszych stolików? Od tego zależy, z ilu osób będzie się składać każda wyodrębniona grupa.

Jak rozmieścić gości?

Wiedząc już, ile osób zmieści się w swoim pobliżu, zastanówcie się, w jakim układzie najlepiej będzie zasiąść poszczególnym gościom. Oczywistym rozwiązaniem jest podział według pokrewieństwa i wieku. To jednak niejedyne kryteria. Warto też wziąć pod uwagę kwestie takie jak wzajemne sympatie członków rodziny, upodobania towarzyskie, a nawet usposobienie. Jeśli widzicie potencjał, że osoby, które za dobrze się nie znają, mogą polubić się na waszym weselu, to może warto to wykorzystać! Pamiętajcie jednak, że najważniejszym kryterium jest komfort i dobra zabawa każdego zaproszonego.

Od planu stołów weselnych do rzeczywistości

Udało wam się już pięknie rozrysować, gdzie powinien usiąść każdy z gości? Najtrudniejsza część zadania za wami, ale to nadal nie wszystko! Teraz czas o odpowiednio piękną oprawę zaplanowanego rozmieszczenia. Aby to osiągnąć, należy zadbać o wizytówki oraz tablicę stołów weselnych.

Wizytówki

Miejsca powinny być czytelnie i estetycznie opisane. Jest to niezbędne minimum, aby wasz wysiłek z rozplanowaniem usadzenia gości nie poszedł na marne. Przy każdym nakryciu powinna widnieć wizytówka z imieniem i nazwiskiem gościa. Choć brzmi to bardzo oficjalnie, przyda się zwłaszcza w sytuacji, gdy wśród zaproszonych powtarzają się imiona. Pamiętajcie także, że rodziny nie znają się nawzajem, lepiej więc, aby wizytówki były jednoznaczne.

Tablica stołów weselnych

Warto jeszcze bardziej uporządkować rozmieszczenie zaproszonych. Aby ułatwić poruszanie się po sali, wystarczy ponumerować stoły, a następnie umieścić te numery na specjalnej tablicy wraz z listą gości siedzących przy danym stoliku. Jak powinien wyglądać taki plan stołów weselnych możecie sprawdzić np. na stronie z papeterią ślubną: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/dodatki-weselne/plan-stolow/.

Przykład plany stołów weselnych ze sklepu ArtMa

Jaki jest finałowy efekt?

Ten kilkuelementowy plan stołów ślubnych powinien funkcjonować na przyjęciu w następujący sposób. Wchodząc do sali goście zauważą tablicę stołów. Odnajdą swoje nazwisko pod konkretnym numerem stołu. Następnie odszukają ten numer, a przy oznaczonym nim stole – wizytówkę ze swoim imieniem. I gotowe! Dzięki temu każdy z łatwością odnajdzie się na sali, a wy nie będziecie się musieli o nic troszczyć.

Materiał zewnętrzny

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE