Perfumy w kremie – pytania i odpowiedzi

Perfumy w kremie cena

Perfumy w kremie są świetną alternatywą dla perfum alkoholowych i formą znaną już od czasów starożytnych… Mówi się o nich coraz częściej na fali zainteresowania kosmetykami orientalnymi. Oto perfumy w kremie w pytaniach i odpowiedziach.

Perfumy w kremie – stare, ale jare!

Perfumy w kremie są zdecydowanie najstarszą formą perfum. Są znane już od czasów starożytnych! Egipcjanie nakładali je na włosy, balsamowali nimi ciała faraonów, no i oczywiście były oznaką bogactwa.

Czasem cena pojedynczego egzemplarza perfum lub mieszanki zapachowej była tak wysoka jak sztabka złota czy kilkanaście niewolników. Często najbogatsi perfumowali oprócz kochanek i oblubieńców swoje … psy i konie.

Perfumy w kremie – orientalne cuda

Perfumy w kremie były ściśle związane z rytuałami mistycznymi, erotycznymi i sakralnymi. Zdecydowanie najpopularniejszymi zapachami perfum w kremie były ambra, kadzidło, cynamon, róża i mirra.

Obecnie o perfumach w kremie mówi się coraz częściej i taka forma perfum budzi żywe zainteresowanie ze względu na swoją orientalność, formę nakładania i efektywność zapachową.

Obecnie takie perfumy występują w postaci gotowych mieszanek zapachowych olejków eterycznych, w których dominują zapach róży, jaśminu, drzewa sandałowego, orientalnych kwiatów i przypraw.

RODZAJE OLEJKÓW ETERYCZNYCH!

Perfumy w kremie zapach

Perfumy w kremie – cena

Cena perfum w kremie jest dużo, dużo niższa niż tradycyjnych kremów. Znakomita większość perfum w kremie kosztuje ok. 30-40 zł. Najtaniej kremowe perfumy można zakupić w rdzennych sklepach krajów arabskich i w Indiach.

Taka cena jest spowodowana mniejszą popularnością perfum w kremie w porównaniu do wód toaletowych oraz mniejszymi nakładami na reklamę w mediach. Oczywiście im bardziej znana firma, tym perfumy są droższe (np. kremowe perfumy Chloe Chloe za ok. 190 zł).

Perfumy w kremie – gdzie kupić

Najłatwiej perfumy w kremie kupić można na arabskich i indyjskich targach z kosmetykami, których jest tam zatrzęsienie.

Niestety my musimy zadowolić się sklepami internetowymi polskimi i zagranicznymi. Są również dostępne w sprzedaży bezpośredniej, w drogeriach. Ale najlepiej jest odwiedzić stacjonarne sklepy z indyjskimi i arabskimi gadżetami i bibelotami.

Popularniejsze marki posiadające w swojej ofercie perfumy w kremie: Yves Rocher, L’Occitane, Avon i Oriflame.

Perfumy w kremie

Perfumy w kremie – trwałość

Perfumy w kremie są zazwyczaj dużo, dużo bardziej trwałe niż tradycyjne perfumy.

Olejki eteryczne obecne w tej formie perfum są zawieszone w bazach, którymi najczęściej są olej kokosowy (ulubieniec Mirandy Kerr i Anny Lewandowskiej), wosk pszczeli, olej mineralny albo popularne i kochane masło shea.

Ich trwałość jest praktycznie tak długa, jak długo ten pachnący kosmetyk utrzymuje się na skórze – czyli niejako do zmycia bądź starcia. Jest to zdecydowana przewaga nad tradycyjnymi perfumami, których mieszanki wodno-alkoholowe bardzo szybko parują ze skóry i często nie zostawiają po sobie żadnego zapachu.

Perfumy w kremie – jak stosować

Perfumy w kremie stosujemy podobnie do tradycyjnych perfum. Wybieramy zatem tzw. miejsca pulsacyjne, takie jak okolice za uszami, kark, skronie, nadgarstki, zgięcie łokci i kolan.

Kolejna bardzo ważna rzecz odnośnie stosowania perfum w kremach – nie nanosimy ich dużo! Wbrew pozorom perfumy w kremie są bardzo, bardzo skondensowane i większa ich ilość nie tylko będzie po prostu niekomfortowa, o tyle zapach będzie bardziej intensywny i przez to męczący.

Perfumy w kremie – zalety

 • Świetne dla alergików i idealne dla osób uczulonych na alkohol
 • Perfumy w kremie można z łatwością zrobić własnoręcznie w domu
 • Są zazwyczaj dużo, dużo trwalsze od tradycyjnych perfum w atomizerach
 • Baza perfum w kremie zazwyczaj również pielęgnuje skórę
 • Cena – są zdecydowanie dużo tańsze niż tradycyjne perfumy
 • delikatne (idealne do szkoły czy pracy) i ciężko z nimi przesadzić
 • Pudełeczka z perfumami w kremie są zazwyczaj małe, a przez to podręczne

 • Większość z perfum w kremie ma bardzo finezyjne i oryginalne opakowania, również w postaci wisiorków, medalionów, szkatułek czy breloczków, przez co są świetnym pomysłem na prezent

Perfumy w kremie – wady

 • Dostępność – większość perfum w kremie można dostać w sklepach internetowych
 • Sama forma perfum – krem nie wszystkim odpowiada (podobnie jak perfumy olejowe – mieszanka na obrazku obok)
 • Wizja maziania palców w kosmetyku niektórych odpycha
 • Brak odpowiedników popularnych zapachów perfum w atomizerach

Perfumy w kremie trwałość

 

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (22)

 • Felix 4 lata temu Odpowiedz

  You don’t need to target any specific wording either, as contextual advertising program will work with current material and matches the wording on a blog site, to the focus terms that advertisers are bidding on. For additional blogging and social media recommendations visit his watchdog website dedicated to exposing frauds, and helping you discover the best methods to make money on the internet here at this time:. A single of the most well known cases of news hitting blogs prior to showing up in other media happened in July 2005 at the time terrorism struck London.

  http://eglschool.com/index.php/en/component/k2/itemlist/user/155355

Dodaj odpowiedź

0