Ostropest plamisty wygląda jak zwykły … chwast. Nie uwierzycie, ale w tym szaleństwie jest metoda – i to zdrowotna! Ostropest plamisty – jego zastosowanie, właściwości, jak stosować ostropest plamisty.

Ostropest plamisty – właściwości i zastosowanie

Ostropest plamisty na wątrobę

Wątroba w życiu dostaje nieźle w kość (a raczej w wątrobę!). Wątroba nie robot, jej też trzeba pomóc i docenić za kawał roboty, który odwala! Dlatego ostropest może bardzo jej pomóc! Ziółko działa na wątrobę – detoksykuje, oczyszcza i ochrania również przed metalami ciężkimi, których (niestety) w pożywieniu nie brakuje.

KUDZU ROOT – BOMBA OCZYSZCZAJĄCA ORGANIZM!

Dla kogo? Świetnie sprawdza się u osób biorących duże ilości leków albo … pijących duże ilości alkoholu. Ostropest plamisty powinny zażywać osoby uwielbiające dobrze sobie pojeść – zwłaszcza potrawy tłuste i ciężkie albo fast-foody. Ciekawostka! Kobiety stosujące antykoncepcję i bojące się o swoją wątrobę! Włączcie ostropest do swojej diety! Lepsze to, niż stosowanie kolejnej tabletki pseudoochronnej na wątrobę.

Ostropest plamisty na układ nerwowy

Mózg może poczuć się zazdrosny, że tak rozpieszczasz wątrobę. Jemu też się należy! Zwłaszcza, jeśli w Waszej rodzinie ktoś cierpi na zawroty głowy, bóle migrenowe czy Alzheimera … naprawdę warto zainteresować się ostropestem plamistym. Ostropest eliminuje wolne rodniki, które odpowiadają za starzenie się organizmu – w tym mózgu.

MASAŻER DO GŁOWY … NA STRES CZYLI POTĘGA MIZIANIA!

Dla kogo? Nie tylko dla osób cierpiących na ww. choroby! Ostropest przyda się również osobom pracującym umysłowo, studentom w okresie sesji i … nerwusom! Tym z natury i osobom w trudnych i stresujących momentach życia.

Ostropest plamisty na zmarszczki

Olej z ostropestu jest stosowany w preparatach przeciwzmarszczkowych: głównie maseczki i kremy do twarzy, balsamy do ciała, serum do twarzy. Można kupić również czysty olej z ostropestu. Jak go stosować? Codziennie rano, dosłownie kilka kropli oleju wmasować w lekko wilgotną skórę twarzy. Można go wymieszać z kremem, wzbogacając jego właściwości pielęgnacyjne.

Uwaga kobietki! Olej z ostropestu plamistego najlepiej stosować tam, gdzie skóra najszybciej się starzeje: okolice wokół oczu, szyja, twarz, dłonie, dekolt. Skutecznie opóźni powstawanie pierwszych zmarszczek i zapobiegnie przebarwieniom i plamom starczym!

Ostropest plamisty na nowotwory

Ostropest plamisty zawiera bardzo mądry składnik: sylimarynę. Nie będę tłumaczyć naukowo, co to jest, ani rysować jej wzorów chemicznych – i tak tego nie zapamiętasz. Warto wspomnieć, że sylimaryna ma właściwości przeciwzapalne, chroni przed wolnymi rodnikami, których w nowotworach jest OGROM!

Czy zatem ostropest plamisty może wyleczyć nowotwór? Cały czas trwają badania nad tym związkiem, ale jedno jest pewne: na pewno warto! Sylimaryna hamuje migrację i namnażanie się komórek nowotworowych, przez co ochrania tkanki, które mogą zostać opanowane i „zeżarte” przez nowotwór.

Ostropest plamisty na odchudzanie

Skoro ostropest plamisty działa odtruwająco, to … warto go włączyć do odchudzającej diety! To świetna wiadomość zwłaszcza dla osób walczących z naprawdę dużą ilością nadprogramowych kilogramów. Ostropest nie tylko pomoże oczyścić organizm ale też obniży poziom złego cholesterolu. A pewnie wiecie, że u osób otyłych wskaźniki LDL znaaaacznie wykraczają poza normy!

Uwaga! Wiadomo, że sam ostropest cudów nie zdziała, ale w połączeniu z ruchem, dietą i przede wszystkim odpowiednim podejściem do problemu te cuda mogą nastąpić – i to bardzo szybko (nawet kilka kg w parę tygodni!). Zresztą lepiej stosować naturalny ostropest niż cud-suplementy, które nie są przebadane, nie wiadomo, co w nich siedzi a efekty kończą się na … obietnicach na ulotce!

Ostropest plamisty zastosowanie
Ostropest plamisty zastosowanie

Ostropest plamisty – jak stosować?

  • Przede wszystkim REGULARNIE! Jeśli zamierzasz rzucić stosowanie ostropestu plamistego po 1-2 razach i szukać wymówek to … daj sobie spokój.
  • Minimalny czas stosowania ostropestu to MIESIĄC. Najlepsze efekty widoczne są po pół roku. Zatem … Trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale to naprawdę popłaca!
  • Wystarczą tylko 2 ŁYŻECZKI zmielonego ostropestu dziennie. Pora dnia nie jest ważna – możesz je zjeść zarówno przed śniadaniem, jak i wieczorem, po kolacji.
  • Ostropest sam w sobie NIE JEST JAKIMŚ RARYTASEM, dlatego warto go dodawać do owsianki (np. do owsianki piękności Heleny Rubinstein), jogurtów, sałatek.

Ostropest plamisty – cena?

Owoc osopestu plamistego możecie kupić od razu zmielony. Oszczędzicie sobie czasu i nerwów przy mieleniu.

Za paczkę 200 gram ostropestu mielonego zapłacicie ok. 3 zł czy to w aptece, czy w sklepie zielarskim. Nie jest to majątek. Zwłaszcza, że macie 100% pewności, że to całkowicie czysty owoc ostropestu, bez dodatków takich jak: wypełniacze, konserwanty, dodatki smakowe i zapachowe, które lubią pojawiać się w tabletkach.

A tabletki przy tym są oczywiście droższe (marka taka jak Sylimarol – kto jej nie zna? za to też się płaci!).

Ostropest plamisty – skutki uboczne

BRAK!

Ostropest plamisty jak stosować
Ostropest plamisty jak stosować