Oczyszczanie wodorowe – urządzenia, zabieg, przeciwwskazania

Gładka skóra twarzy

Peeling wodorowy stał się obecnie popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym, który ma na celu oczyszczenie i odmłodzenie skóry twarzy. Podczas procedury wykorzystuje się urządzenie do oczyszczania wodorowego, działające z wykorzystaniem aktywnego wodoru. W dalszych częściach tego artykułu dowiesz się na czym dokładnie polega zabieg, jak działa urządzenie oczyszczające, jak się do niego przygotować i jakie są przeciwwskazania oraz możliwe skutki uboczne.

Czym jest peeling wodorowy?

Peeling wodorowy to metoda oczyszczania skóry twarzy, która polega na usunięciu zanieczyszczeń, martwego naskórka i nadmiaru sebum przy użyciu specjalnego urządzenia. Taka procedura wykorzystuje moc aktywnego wodoru, który ma wnikać w głębsze warstwy skóry, pobudzając proces odnowy komórek skóry. Dzięki temu ma być możliwe uzyskanie zdrowszej, gładkiej i bardziej promiennej cery.

Na czym polega moc aktywnego wodoru w teorii?

Aktywny wodór, używany w urządzeniach do oczyszczania wodorowego, to cząsteczki wodoru w stanie jonowym (H+). Dzięki temu może być zdolny do usuwania wolnych rodników i neutralizowania toksyn znajdujących się w skórze.

Woda, która jest podstawowym źródłem aktywnego wodoru, podlega procesowi elektrolizy w urządzeniach do oczyszczania wodorowego. W wyniku tego procesu powstają jony wodoru (H+) oraz jony wodorotlenkowe (OH-). Jony wodoru przenikają przez naskórek, docierając do głębszych warstw skóry. W momencie połączenia z toksynami, wolne rodniki zostają zneutralizowane, a skóra staje się oczyszczona i odżywiona.

Aktywny wodór ma wpływać również na produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność i jędrność skóry. Dzięki temu procesowi może pomagać zapobiegać starzeniu się skóry, redukując widoczność zmarszczek i linii.

Jak działa urządzenie do oczyszczania wodorowego – opis technologii.

Urządzenie do oczyszczania wodorowego działa na zasadzie jonizacji wodoru. Proces ten rozpoczyna się od wytworzenia strumienia cząsteczek wody, które są poddawane działaniu prądu elektrycznego. Dzięki temu dochodzi do elektrolizy, podczas której woda jest rozdzielana na jony wodoru (H+) i jony wodorotlenkowe (OH-).

Następnie urządzenie emituje strumień cząsteczek wodoru na skórę, co ma za zadanie oczyścić i odżywić skórę. Jony wodoru penetrują przez naskórek, docierając do głębszych warstw skóry, gdzie mają neutralizować toksyny i wolne rodniki. Oczyszczanie skóry odbywa się na poziomie mikroskopijnym, gdzie cząstki wodoru wspomagają procesy metaboliczne i stymulują produkcję kolagenu.

Dodatkowo sprzęt do oczyszczania wodorowego może być wyposażone w funkcje dodatkowe, takie jak ultradźwięki czy mikromasaż. Te dodatkowe funkcje mają na celu jeszcze skuteczniejsze oczyszczanie skóry, rozluźnienie mięśni twarzy oraz poprawę krążenia krwi. Aparaty różnią się między sobą pod względem technologii, mocy i dodatkowych funkcji.

Tu można zobaczyć przykładowe urządzenia do oczyszczania wodorowego.

Jak się przygotować do zabiegu i jak postępować po?

Przygotowanie do zabiegu oczyszczania wodorowego jest ważne, aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty oraz uniknąć ewentualnych powikłań. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jak się przygotować do zabiegu:

 1. Skonsultuj się z profesjonalistą: Przed przystąpieniem do zabiegu oczyszczania wodorowego warto skonsultować się z dermatologiem, kosmetologiem lub innym specjalistą. Dzięki temu będzie można ocenić stan skóry, zidentyfikować ewentualne przeciwwskazania oraz ustalić, czy zabieg jest odpowiedni dla Ciebie.
 2. Zerwij z używaniem mocnych kosmetyków: Na kilka dni przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać używania kosmetyków i preparatów, które mogą drażnić skórę, takich jak peelingi chemiczne, retinoidy czy leki z witaminą A. Unikaj również używania mocnego makijażu, który trudno jest usunąć.
 3. Przygotuj skórę: Przez kilka dni przed zabiegiem warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Stosuj nawilżające kremy i serum, które wzmocnią kondycję skóry. Unikaj również nadmiernego narażania skóry na słońce, aby uniknąć podrażnień.
 4. Usuń makijaż: Przygotuj skórę do zabiegu, usuwając dokładnie wszelkie ślady makijażu. Można to zrobić za pomocą delikatnego mleczka lub płynu micelarnego. Należy również zadbać o czystość twarzy i umyć ją delikatnym preparatem oczyszczającym.

Po przeprowadzeniu zabiegu oczyszczania wodorowego istnieją zalecenia dotyczące postępowania, aby utrzymać zdrową i dobrze wyglądającą skórę. Poniżej znajdują się kilka wskazówek:

 1. Unikaj długotrwałego narażania skóry na słońce: Po zabiegu skóra może być bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UV. Dlatego zaleca się unikanie długotrwałego wystawiania skóry na słońce oraz stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim SPF.
 2. Unikaj silnych kosmetyków: Po zabiegu oczyszczania wodorowego warto unikać stosowania mocnych kosmetyków lub substancji drażniących skórę, takich jak alkohol czy retinoidy. Skup się na łagodnych, nawilżających produktach, które pomogą utrzymać efekty zabiegu.
 3. Nawilżaj skórę: Odpowiednie nawilżenie skóry jest kluczowe po zabiegu oczyszczania wodorowego. Stosuj nawilżające kremy i serum bogate w substancje odżywcze, które zapewnią odpowiednie nawodnienie i odżywienie dla skóry.
 4. Unikaj mocnych zabiegów: Po zabiegu oczyszczania wodorowego nie zaleca się wykonania innych intensywnych zabiegów kosmetycznych, takich jak peelingi chemiczne czy depilacja laserowa. Skóra może być bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia, dlatego warto dać jej czas na regenerację.

Przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne peelingu wodorowego

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych, peeling wodorowy ma swoje przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do zabiegu. Oto kilka sytuacji, w których peeling wodorowy może być niewskazany:

 1. Uszkodzenia skóry: W przypadku otarć, ran, oparzeń słonecznych lub innych uszkodzeń skóry należy odroczyć zabieg oczyszczania wodorowego. Skóra powinna być w pełni zregenerowana, zanim zostanie poddana działaniu aktywnego wodoru.
 2. Nadwrażliwość skóry: Osoby o skórze wrażliwej i skłonnej do reakcji alergicznych powinny skonsultować się z dermatologiem przed przeprowadzeniem zabiegu oczyszczania wodorowego. Istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej lub podrażnienia skóry.
 3. Aktualne stany zapalne skóry: W przypadku trądziku ropnego, zakażeń skóry lub innych aktywnych stanów zapalnych, peeling wodorowy może pogorszyć sytuację. Najlepiej poczekać, aż stan skóry się poprawi, zanim przystąpisz do tego typu zabiegu.
 4. Ciąża i karmienie piersią: W przypadku ciąży lub karmienia piersią zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed przeprowadzeniem jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych. Nie ma wystarczających badań, które potwierdzałyby bezpieczeństwo peelingów wodorowych w tych okresach.

Oczywiście każdy przypadek jest inny, dlatego ważne jest skonsultowanie się z profesjonalistą przed przystąpieniem do zabiegu oczyszczania wodorowego, aby ocenić indywidualne warunki skóry i zdrowia.

Jeśli chodzi o skutki uboczne peelingów wodorowych, najczęściej występujące to:

 1. Obrzęk i zaczerwienienie skóry: Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. To normalna reakcja i zazwyczaj ustępuje po kilku godzinach lub dniach.
 2. Suchość lub łuszczenie się skóry: Peeling wodorowy może pozostawić skórę bardziej suchą niż zwykle. W takim przypadku zaleca się stosowanie nawilżających kremów i preparatów.
 3. Przejściowe uczucie pieczenia lub mrowienia.

To tylko przykładowe dolegliwość i skutki uboczne, które możemy odczuwać po zabiegu. Zawsze w razie jakichkolwiek wątpliwości warto udać się do lekarza.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE