Nowe mieszkania na warszawskim Ursynowie – jakie i za ile?

Nowe mieszkania na warszawskim Ursynowie

Jeśli rozglądasz się za nowym mieszkaniem w Warszawie – zapewne jesteś pod wrażeniem cen. Tak, w 2022 roku średnia stawka za metr kwadratowy w stolicy wyniosła blisko 11 500 złotych. Podkreślamy – średnia, nie minimalna, bo w ofercie deweloperskiej jest całkiem sporo przystępniejszych pozycji. O ile lokalizacja jest kluczowym czynnikiem decydującym o cenie transakcyjnej, to do najtańszych obszarów zaliczamy przede wszystkim dzielnice krańcowe. Należy do nich położony na południu stolicy Ursynów. Dlaczego ta dzielnica jest tak oblegana przez deweloperów Warszawy, jak się tu mieszka i jakie są oferty? Opowiadamy.

Ursynów – jaka to dzielnica?

Ursynów jest jedną z krańcowych dzielnic na południu stolicy –  jest swoistym połączeniem kameralności przedmieść z rytmem życia metropolii. Duże części obszaru są zajęte przez tereny zielone, co sprzyja rozwojowi sektora budownictwa jednorodzinnego. Przy tym mieszkańcy nie mają żadnych zastrzeżeń do infrastruktury – nie brakuje tu ośrodków oświatowych i medycznych, sklepów i centrów handlowych, obiektów sportowych i rozrywkowych.


Lokalizacja dzielnicy na obrzeżu miasta wcale nie utrudnia dojazdu do centrum, dla osób zarówno zmotoryzowanych, jak i korzystających z komunikacji publicznej.


Mieszkaniowy charakter Ursynowa, jego atuty infrastrukturalne oraz stosunkowo przystępne ceny działek inwestycyjnych wciągają tu wielu przewodnich deweloperów stolicy, takich jak Arche, Prestige, Spravia, Dom Development czy Skanska.

Co w ofercie deweloperskiej?

Już wiemy, że na Ursynowie buduje się sporo nowych inwestycji mieszkaniowych – są to zarówno kompleksy wielorodzinne, jak i domy szeregowe lub bliźniacze. Ten ostatni typ nieruchomości jest najbardziej budżetowy pod względem ceny metra kwadratowego. Jednak na szczycie popularności pozostają mieszkania. Jakie interesujące inwestycje na Ursynowie są dostępne w aktualnej ofercie?

  1. Osiedle Bokserska 71 – położony w obrębie obszaru MSI Wyczółki kompleks o monitorowanym i chronionym terenie. Zaprojektowano na nim patio oraz strefy wypoczynku, taras widokowy na dachu oraz udogodnienia dla rowerzystów. Mieszkania posiadają optymalne układy, mierzą od 37 metrów kwadratowych i są uzupełnione w tarasy, balkony lub prywatne ogródki. Na osiedlu zamontowano panele słoneczne do zasilania części wspólnych, zastosowano też technologię filtrów antysmogowych.
  2. Aura Ursynów – kompleks położony w obrębie osiedla Jeziorki Południowe, wyróżnia się nietypową architekturą i podwyższonym standardem wykonania, przy tym ceny za metr kwadratowy utrzymują się na dość przystępnym poziomie. Osiedle posiada wszelkie udogodnienia niezbędne do komfortowego życia i jest bogate w aranżacje roślinne.
  1. Zakątek Cybisa – inwestycja znajduje się na terenie Ursynowa Północnego, niedaleko kluczowych arterii komunikacyjnych tej części miasta. Ma monitorowany i dobrze zagospodarowany teren z miejscami wypoczynku i integracji, działają tu również lokale handlowe i usługowe. W budynku o nietuzinkowym układzie zaprojektowano mieszkania o powierzchni nawet do 127 metrów kwadratowych.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE