Naturalne kosmetyki azjatyckie (koreańskie, japońskie, chińskie) – ranking, opinie i sklep

Naturalne kosmetyki azjatyckie ranking

Naturalne kosmetyki azjatyckie – to niekoniecznie oksymoron! Kosmetyki koreańskie, japońskie czy chińskie – czyli azjatyckie nie dość, że są tanie, to jeszcze mogą mieć bardzo dobry skład, który przypadnie do gustu fanom naturalnej pielęgnacji. Poznaj popularne i lubiane kosmetyki azjatyckie z całkiem niezłym INCI, które działają skutecznie, są sprawdzone i polecane!

Naturalne kosmetyki azjatyckie

Czytając opinie o kosmetykach azjatyckich, przeglądając niejedno forum czy blog oraz zaglądając do książek o azjatyckiej pielęgnacji twarzy i ciała można wywnioskować jedno: Azjaci nie przywiązują aż tak wielkiej wagi do składu INCI kosmetyków tak jak np. Polki. Najważniejsze dla nich jest, by kosmetyk działał i był skuteczny w pielęgnacji cery – ta zasada dotyczy zarówno filtrów przeciwsłonecznych do skóry twarzy jak i zwykłego olejku myjącego.

Kierując się tą zasadą pielęgnacja azjatycka wygląda dość imponująco – kilkanaście kosmetyków do samego oczyszczania cery to standard, a zostaje jeszcze nawilżanie, rozjaśnianie i złuszczanie cery! Półki łazienkowe niejednej Azjatki przypominają wręcz mini-drogerię kosmetyczną. Równocześnie pielęgnacja azjatycka nie wygląda zbyt naturalne – brak w niej w 100% naturalnych, pozbawionych „chemii” kosmetyków. Bywa to dość zniechęcające zwłaszcza dla osób, dla których naturalny skład INCI kosmetyku to absolutny priorytet przy wyborze produktu pielęgnacyjnego.

Jakie opinie mają naturalne kosmetyki azjatyckie?

Utarło się, że kosmetyki azjatyckie są miernej jakości, są masowo testowane na zwierzętach, Azjaci omijają testy dermatologiczne i stosują tysiące tanich półproduktów, które w dłuższej perspektywie szkodzą skórze. Nie jest to prawdą! Azjatycki rynek kosmetyczny jest szalenie wymagający (zwłaszcza w obliczu potężnej konkurencji!) i żaden producent kosmetyczny nie ryzykowałby wypuszczeniem w świat produktu nieprzebadanego, niebezpiecznego czy szkodzącego skórze.

Ostatnie lata dają również światełko w tunelu dla osób, które chcą spróbować azjatyckiej pielęgnacji skóry bez przeciążania jej zarówno ilością, jak i nadmiarem substancji kosmetycznych. Azjatyccy producenci kosmetyków coraz częściej ograniczają skład INCI kosmetyków do niezbędnego minimum. Również częściej stosowane są ekstrakty ziołowe zamiast składników pochodzenia zwierzęcego (np. kontrowersyjny koński tłuszcz obecny w kremach zostaje wyparty przez kosmetyki z algami morskimi). Same kosmetyki również są nagminnie oznaczane sygnaturą „not tested on animals” (nietestowane na zwierzętach).

Poniżej ranking bardzo dobrych kosmetyków azjatyckich czyli naturalne kosmetyki azjatyckie w pełnej krasie, które mogą bez obaw stosować fani minimalistycznej pielęgnacji.

Naturalne kosmetyki azjatyckie – ranking

Mydło z olejkiem z drzewa herbacianego

Niepozorne mydełko z bardzo dobrym składem, które jest niesamowicie uniwersalne. Jest to mydło glicerynowe – zatem nie wysusza skóry oraz jest prawdziwą bombą naturalnych olejów i ekstraktów! Jest to kosmetyk polecany zwłaszcza do pielęgnacji skóry ze stanami zapalnymi, skórą świecącą się, trądzikową. Mydło sprawdzi się przy skórze opanowanej przez różnego rodzaju niedoskonałości.

Naturalne kosmetyki azjatyckie mydło
Naturalne kosmetyki azjatyckie mydło

Mydło z olejkiem z drzewa herbacianego – zastosowanie

  • Mydło z olejkiem z drzewa herbacianego to mydło na trądzik, wągry i zaskórniki – dobrze oczyści pory skóry z sebum, resztek makijażu, martwych komórek naskórka, przyspieszy gojenie zmian trądzikowych, rozjaśni przebarwienia i zapobiegnie tworzeniu się nowych zmian;
  • Mydło na łuszczycę z olejkiem z drzewa herbacianego – mydełko znakomicie pielęgnuje, goi i koi skórę, nie pozostawiając efektu ściągnięcia się skóry; mydło łagodzi również swędzenie i pieczenie skóry, jest kompatybilne z leczniczymi maściami na łuszczycę;
  • Mydło na grzybicę całego ciała – kosmetyk sprawdzi się przy grzybicy stóp, dłoni, skóry ciała oraz twarzy, dzięki zawartości olejku z drzewa herbacianego działa również przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo oraz ochronnie na skórę.

Mydło z olejkiem z drzewa herbacianego – skład INCI

WATER, GLYCEROL, HYALURONIC ACID, GOLD, TEA TREE OIL, ORANGE OIL, OLIVE OIL, COCONUT OIL, SODIUM STEARATE, SEAWEED EXTRACT, SUCROSE, DODECANOIC ACID, CI15985

Gdzie kupić mydło z olejkiem z drzewa herbacianego?

Azjatycki szampon w kostce

Szampon w kostce to zdecydowana domena pielęgnacyjna Azjatów: już jako jedni z pierwszych opatentowali i wynaleźli inną formę szamponu niż forma płynnego kosmetyku. Ogromna rzesza mieszkańców Azji stosuje kostkowe szampony, które nadzwyczaj dobrze sprawdzają się na wymagających, gęstych i trudnych do ujarzmienia włosach Azjatek. Szampony w kostce posiadają szereg zalet: są poręczne, bardzo praktyczne w stosowaniu i przechowywaniu oraz przede wszystkim mają bardzo fajne, z reguły naturalny skład INCI. Szampon do włosów w kostce oparty jest na maśle Shea, ekstraktach roślinnych i naturalnych olejach (najczęściej jest to oliwa z oliwek i olej kokosowy).

Naturalne kosmetyki azjatyckie szampon w kostce
Naturalne kosmetyki azjatyckie szampon w kostce

Azjatycki szampon w kostce – zastosowanie

  • Szampony w kostce znajdują zastosowanie przy każdym typie włosów: zwłaszcza na włosach wypadających, matowych, przetłuszczających się i cienkich;
  • Nawilżają, pielęgnują skórę głowy, nadają włosom blask, objętość i … pięknie pachną!
  • Są bardzo dobrym rozwiązaniem przy skórze swędzącej, podrażnionej, wymagającej nawilżenia, ochrony i regeneracji. Szampon w kostce sprawdzi się również przy skórze chorej, z łupieżem, krostkami i strupkami na głowie.
  • Oprócz szamponów w kostce istnieją również odżywki do włosów w kostce – najczęściej zawierają odżywczy ekstrakt z miodu.

Szampon w kostce – skład INCI

Przykładowy skład azjatyckiego szamponu w kostce:

SODIUM PALMOLEIN, SODIUM LAURETH SULFATE, GLYCEROL, WATER, SHEA BUTTER, OLIVE OIL, CAMELLIA SINENSIS, ROSMARINUS OFFICINALIS, LIME OIL, CAMELLIA OLEIFERA, PANAX GINSENG, CI74160, CI 111680

Gdzie kupić azjatycki szampon w kostce?

Kokony jedwabników

Czy kokony jedwabnika można zaklasyfikować jako azjatyckie kosmetyki naturalne? Jak najbardziej! Kokony jedwabników to najbardziej naturalny sposób oczyszczania cery – wystarczy kokon jedwabnika oraz woda! Masaż skóry kokonami jedwabnika to bardzo często praktykowany przez Azjatów peeling cery, który delikatnie i skutecznie oczyszcza pory skóry. Kokony jedwabnika można stosować codziennie bez obawy o podrażnienie czy zaczerwienienie skóry. Składają się z czystego jedwabiu, bez jakiejkolwiek ingerencji chemicznej w skład kokona.

Naturalne kosmetyki azjatyckie kokony jedwabnika
Naturalne kosmetyki azjatyckie kokony jedwabnika – fot. wiecznemloda.com

Kokony jedwabnika – zastosowanie

  • Oczyszczanie każdego typu skóry od skóry problemowej, z rozszerzonymi porami, wągrami, zaskórnikami i przebarwieniami po skórę dojrzałą, zmęczoną, nadwrażliwą;
  • Jako codzienny peeling lub element zastępujący tradycyjny, mechaniczny peeling do twarzy;
  • Masaż kokonami jedwabnika pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu skóra nabiera blasku, jest odświeżona, odprężona i dotleniona – dlatego kokony jedwabnika znajdą zastosowanie u osób z cerą szarą, zmęczoną i wyglądającą na „chorą”.

Kokony jedwabnika – skład INCI

SILK 100%

Gdzie kupić kokony jedwabnika?

Ryżowy peeling azjatycki

Peeling azjatycki to nie tylko słynny „peeling zielony” (zajrzyj: peeling Jadwiga – efekty, opinie, skład), lecz także gotowy kosmetyk złuszczający, który jednak nie posiada … drobinek złuszczających! Peeling ryżowy do twarzy jak i inne peelingi azjatyckie posiadają lekką, żelową konsystencję i złuszczają skórę na zasadzie peelingu mechanicznego, jednak pozbawionego efektu „zdzierania skóry”. Niemal każdy peeling azjatycki złuszcza skórę na zasadzie „rolowania” martwego naskórka, który uwidacznia się w postaci charakterystycznych, mlecznych „farfocli” gromadzących się na skórze. Taki kosmetyk pozostawia skórę odświeżoną, wygładzoną, lekko rozjaśnioną i pełną blasku.

Naturalne kosmetyki azjatyckie azjatycki peeling
Naturalne kosmetyki azjatyckie azjatycki peeling

Peeling azjatycki – zastosowanie

  • Ryżowy peeling azjatycki (lub inny peeling azjatycki) pokocha skóra wrażliwa, reaktywna, skłonna do zaczerwienienia i podrażnień;
  • Jest dla każdego rodzaju skóry: od skóry bardzo zanieczyszczonej, przez skórę normalną aż po skórę usianą zmarszczkami;
  • Poprawia ogólny wygląd skóry: rozjaśnia, wybiela przebarwienia, przyspiesza gojenie się skóry, wygładza i odżywia skórę dzięki zawartości naturalnych ekstraktów roślinnych, olejków i witamin.

Peeling azjatycki – skład INCI

Najczęstsze składniki aktywne obecne w peelingu azjatyckim to: EKSTRAKT Z OGÓRKA, EKSTRAKT Z ALG MORSKICH, KOLAGEN, EKSTRAKT Z RYŻU, EKSTRAKT Z ALOESU, WYCIĄGI Z CYTRUSÓW, EKSTRAKT Z LAWENDY.

Gdzie kupić peeling azjatycki?

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

1
    1
    TWOJE ZAMÓWIENIE