Najgorsze triki urodowe to kontra na najlepsze triki urodowe. A internet od bzdur urodowych aż kipi, a włosy stają dęba. Nie róbcie sobie tego.
Lumigan rzęsy

Krople Lumigan na rzęsy

Tak więc zacznijmy od kropli Lumigan (ewentualnie Xaloptic). Krople Lumigan to krople na jaskrę (wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego) – czyli dość poważną chorobę oczu. Nie wspomnę, że jest Lumigan to lek na receptę, którego stosowanie powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.

Nie wiem, kto wpadł na genialny pomysł, by wykorzystać efekt uboczny Lumiganu – czyli wydłużenie rzęs. Nie wiem też, kto może ponosić odpowiedzialność za szerzenie w internecie pomysłu smarowania Lumiganem nasady rzęs. Nie wiem i nie chcę wiedzieć.

Jak można ryzykować szereg powikłań: od świądu oka do pogorszenia wzroku dla długości rzęs?! Istnieje wiele odżywek do rzęs (Regenerum, RevitaLash), które wzmacniają i odżywiają rzęsy, więc po aż tak ryzykować?

TRIKI URODOWE ZNALEZIONE W INTERNECIE

Olejek pichtowy i „mocne tarcie”

Przyznaję – sama dałam się nabrać na ten patent z olejkiem pichtowym i Petroleum D5. Tak nawiasem powiem, że Petroleum D5 również jest na receptę. Mieszanka olejku pichtowego i Petroleum D 5 miała stworzyć cudowny środek na zaskórniki, wągry itd. Mieszankę trzeba połączyć z tzw. „mocnym tarciem” wacikiem (tak nawiasem mówiąc, fajna nazwa).

Cóż – zaskórniki jak były, tak są. Została też podrażniona, zaczerwieniona skóra z wrażeniem zdarcia naskórka. Faktem jest, że na niektórych „mocne tarcie” i mieszanka Petroleum D 5 i olejku pichtowego – nie mam nic do tego. Jednak może bezpieczniej jest wykorzystać tonik pichtowy – notabene stworzony dla cery wrażliwej.

Gąbka Syrena do twarzy

Gąbka Syrena powstała z przeznaczeniem masażu antycellulitowego. Jak ostra jest i jak mocno masuje – o tym mogą się przekonać już za pierwszym użyciem gąbki. Dlatego tak bardzo szokuje, że niektórzy używają gąbki Syreny do szorowania twarzy! Masochiści czy desperaci?

Szorowanie delikatnej skóry twarzy takim zdzierakiem jakim jest gąbka Syrena jest co najmniej … Głupie. Nielogiczne. Nierozsądne. Krzywdzące. Gąbka Syrena może narobić takiej szkody skórze twarzy, że trzeba będzie udawać się do gabinetów medycyny estetycznej. Nie róbcie sobie z twarzy pizzy!

Mocz na twarz jako tonik

To, że Victoria Beckham nakłada na siebie słowicze kupy, to jeszcze rozumiem. Ale żeby nakładać na twarz swoje własne wydaliny… Jednak amatorów urynoterapii nie brakuje. Niby mocz zmiękcza skórę, niby pomaga uporać się z trądzikiem, niby pomaga pozbyć się przebarwień…  Dodatkowo niby świetnie działa na włosy. Nie potwierdzam, nie zaprzeczam (żeby nie było). Jednak…

Naprawdę nie lepiej sięgnąć po kremy z mocznikiem (np. Cerkoderm, Isana Med, Atoperal i wiele, wiele innych)? O wiele przyjemniej, higieniczniej i łatwiej. Może warto dać szansę współczesnej kosmetologii niż stosować przedwojenne, budzące obrzydzenie metody?

MASECZKA Z KUPY SŁOWIKA … ?!

Maseczka ze spermy na twarz

Pozostawię to bez komentarza. Lepiej nałożyć twaróg na twarz lub zrobić maseczkę z mleka. Też białko.