Miód Manuka jest odkryciem stosunkowo nowym, ale czy faktycznie skutecznym na trądzik i inne problemy skórne? Jego cena jest niepokojąco wysoka dla przeciętnego zjadacza chleba, nawet dla tych, którzy z trądzikiem walczą długo za długo.
Miód Manuka – na trądzik
Kto ma (bądź miał – gratulacje!) trądzik ten wie, jak potrafi zatruć życie. Ludzie chwytają się najprzeróżniejszych sposobów na jego pokonanie – od urynoterapii (czyli po prostu przecierania chorej skóry … moczem), przez maltretowanie aż do krwi skóry dermarollerem, aż po najbardziej bezpieczną metodę – nakładanie glinek kosmetycznych.
Jak miód Manuka działa na trądzik?
Miód Manuka wykazuje silne działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze jakie wykazuje ogromna większość naturalnych miodów. To składa się na jego działanie przeciwzapalne i redukujące bądź ograniczające rozległy trądzik zaskórnikowo-grudkowy, cystowy jak i trądzik różowaty.
Więc czym różni się miód Manuka od innych miodów?
… i czemu jest aż tak drogi, skąd taka cena miodu Manuka, która zaczyna się już od 100 zł za słoiczek?!
Różnica tkwi w składniku miodu Manuka – methylglyoxalu. Jest to składnik stosunkowo niedawno odkryty przez niemieckich naukowców. Dzięki methylogloxalowi właściwości antybakteryjne miodu Manuka są silniejsze nawet do 100 razy! Poza tym miód Manuka jest wytwarzany tylko i wyłącznie w Nowej Zelandii – kraju znanego z wyjątkowej czystości, przepięknych krajobrazów (kto nie wierzy, niech obejrzy trylogię „Władca Pierścieni”) i niezwykłej roślinności.
Tak więc cena miodu Manuka to składowa kosztów badań naukowych, eksportu, skuteczności działania, magii reklamy, jak i samej egzotyki produktu.
Jednak nie dajmy się zwariować!
Owszem, miód Manuka jest jedyny w swoim rodzaju, jednak nie należy zapominać o naszych rodzimych produktach – równie smacznych, równie prozdrowotnych, o świetnych właściwościach zdrowotnych i leczniczych, prosto z polskich pasiek :)!
Miód Manuka – zastosowanie na trądzik
- maseczka z miodu Manuka – miód można stosować jako maseczkę solo bądź jako dodatek do maseczek; nałożyć grubą warstwę miodu na skórę twarzy, szyi i dekoltu, pozostawić na ok. 15 minut, po czym dokładnie zmyć; taka maseczka działa silnie przeciwtrądzikowo i nawilżająco
- peeling z miodu Manuka – miodem delikatnie masować skórę twarzy, szyi i dekoltu; miód wygładzi skórę i delikatnie złuszczy martwe komórki naskórka oraz odblokuje pory skóry
- kąpiel lecznicza z miodem Manuka – łyżkę miodu Manuka można dodać do kąpieli, która pomoże usunąć trądzik na plecach czy pośladkach i ukoi podrażnioną skórę; woda powinna mieć ok. 36 stopni, a kąpiel powinna trwać 15-20 minut
- leczniczy kompres z miodem Manuka – lekko ciepłe mleko rozmieszać z 1 łyżeczką miodu Manuka, zanurzyć w nim gazę z wyciętymi otworami na oczy, nos i usta (wygodniej jest użyć gotowych maseczek w tabletce, ale co kto lubi), trzymać kompres na skórze ok. 15 minut, po tym czasie dokładnie zmyć
Mało? Poznaj więcej przepisów na LECZNICZE MASECZKI Z MIODEM!
Z informacji jakie uzyskałam w firmie Pronatures, do stosowania miodu manuka w celach dermatologicznych ( zewnętrznie ) należy stosować zawsze najmocniejszy miód jaki jest dostępny na rynku, np. UMF 20+, 22+.
Środek nazywa się Iqface, jedyne co mnie pomogło, a w sumie z problemem walczyłam przez 7 miesięcy. Tutaj kuracja trwała 2 miesiące, wygląd cery poprawiał się stopniowo. Można powiedzieć, że w tym momencie skóra wygląda jak kiedyś. Od zakończenia kuracji nie miała już pryszczy – i oby to już więcej nie wróciło…
Ja polecam maskę z miodem manuka MGO600+. Maska jest skuteczna i ma bezpieczny skład. Można ją kupić stacjonarnie w aptekach albo sklepach zielarskich i w internecie. Seria zawiera tez inne produkty do pielęgnacji twarzy i ciała ale warto zacząć od maski.
Świetny artykuł sam stosuje od kilku miesięcy miód manuka na chrosty i efekty są naprawdę mega jednak warto stosować go z odpowiednim antybiotykiem, a także sam miód musi mieć dużo właściwości przeciwbakteryjnych UTF 500+ Pozdrawiam Maciej.