Miłość a uroda? Zakochani są piękniejsi!

Zakochane paluszki

Czy kiedykolwiek miałaś wrażenie, że będąc zakochaną, wygląda się piękniej? Miłość a uroda są tak powiązane ze sobą, że na pewno nie miałaś o tym pojęcia!

Miłość a uroda

Oto zmiany, które zachodzą w ciele zakochanej osoby:

  1. Skóra – nabiera blasku i promienieje,a policzki stają się lekko zaróżowione, co dodaje kobiecie dawnej dziewczęcości. Serce na widok ukochanej osoby bije szybciej – a to sprzyja lepszemu ukrwieniu naszych narządów, w tym skóry.
  2. Uśmiech – odejmuje lat oraz sprawia, że również w oczach innych nabieramy atrakcyjności i jesteśmy postrzegani jako pewniejsi siebie, sympatyczniejsi i bardziej otwarci.
  3. Rozszerzone źrenice – oczy jako zwierciadło duszy, mogą powiedzieć wiele o danej osobie. Rozszerzone źrenice stanowią wabik dla płci przeciwnej. W stanie emocjonalnego, miłosnego uniesienia źrenice rozszerzają się, dając znak otoczeniu, że jesteśmy po prostu szczęśliwi.
  4. Sylwetka – od samego zakochania zapewne nie zrzuci się nadmiernych kilogramów (pomimo panującej opinii, że zakochani podobno chudną „żywiąc się miłością”), ale ludzie będący zakochani zwracają większą uwagę na swoje ciało. Chęć zrobienia wrażenia na wybranku bądź wybrance serca jest niejednokrotnie tak duża, że staje się ona doskonałym motorem do ćwiczeń i pracy nad wymarzoną figurą.
  5. Ubiór – owszem! Zakochane osoby często zaczynają się baczniej przyglądać swojej garderobie, która niejednokrotnie przechodzi renowację w okresie zakochania.

Często kobiety wpadają w zakupowy szał, widząc piękną bieliznę czy nową spódnicę – a może jednak się przyda ;)?

Miłość jak narkotyk

„Biochemia dowodzi, że nie ma różnicy pomiędzy miłością a dużą tabliczką czekolady”

Naukowcy zgodnie twierdzą, że stan zakochania to nic innego jak burza hormonów. Sprawcą całego zamieszania jest fenyloetyloamina (PEA) – hormon, który występuje w hipotalamusie (część mózgowia) i to właśnie jego oddziaływanie możemy odczuć, gdy jesteśmy zakochani.

Pobudzany jest również ośrodek przyjemności, którym nazywa się strukturę układu limbicznego oraz podwzgórze (jego część przednią i tylną).

A tak po polsku …

Stan miłosnego uniesienia nie różni się niczym od bycia na narkotycznym haju. I jest to legalne!

Przez żołądek do serca!

Fenyloetyloamina występuje również w produktach spożywczych jak czekolada czy sery, a także w wodzie różanej.

Być może właśnie dlatego Francja jest jednym z krajów znanym z uczuciowych porywów? W końcu nie od dziś wiadomo, że Francuzi uwielbiają ser, czerwone wino oraz produkują znakomite perfumy, a ich słodkie śniadania przyprawiają o zawrót głowy!

Jednakże we wszystkim należy zachować umiar, gdyż nie od dziś wiadomo, jak czekolada oraz ser działają na naszą figurę – a to zdecydowanie nie sprzyja naszej urodzie!

Wniosek jest prosty!

Kochajmy się, albo przynajmniej zakochujmy się – i bądźmy piękni.

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (5)

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE