Czy męskie antyperspiranty mogą być używane przez kobiety?

Męskie antyperspiranty przez kobiety

Wraz z nadejściem letnich upałów spora część z nas będzie zmuszona sięgnąć po odpowiedni antyperspirant, który będzie mógł pomóc zachować nam komfort i prawidłowy poziom świeżości, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Podobnie jak dezodoranty i inne produkty kosmetyczne, antyperspiranty można znaleźć na półkach zarówno w damskiej, jak i męskiej wersji. Jaka jest różnica pomiędzy nimi i czy antyperspirant dla mężczyzn może być zastosowany, by poradzić sobie z nadmierną potliwością u pań?

Antyperspirant dla mężczyzn i kobiet – czy jest między nimi jakaś różnica?

Antyperspirant dla mężczyzn i antyperspirant dla kobiet różnią się od siebie pod wieloma względami. Niektóre z cech odróżniających od siebie te dwa produkty kosmetyczne są widoczne już na pierwszy rzut oka. Męskie produkty mają zupełnie inną szatę graficzną oraz inny zapach niż te przeznaczone dla kobiet. Największa różnica jest jednak niewidoczna do momentu, kiedy przyjrzymy się formułom obu tych produktów.

Żeby dobrze to zrozumieć, musimy przyjrzeć się zjawisku, jakim jest nadmierna potliwość. Pocenie się jest jedną z naturalnych reakcji fizjologicznych naszych organizmów i jego zadaniem jest ochrona nas przed przegrzaniem. Pot parujący na powierzchni naszej skóry ochładza ją, dzięki czemu temperatura naszego ciała może być utrzymana w ryzach nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego lub w trakcie upalnego dnia.

Pomimo faktu, że zjawisko pocenia się towarzyszy zarówno paniom, jak i panom, nie oznacza to, że dotyka obie płcie w tym samym stopniu. Jest to związane z anatomicznymi różnicami pomiędzy nimi. Mężczyźni z zasady mają więcej gruczołów potowych, czyli małych kanalików, przez które pot może wydostać się na powierzchnię skóry. Dodatkowo statystyczny mężczyzna posiada większą masę mięśniową niż kobieta, w związku z czym znacznie bardziej potrzebuje wychładzania w trakcie wysiłku czy wysokiej temperatury.

Czy kobieta może użyć antyperspirantu dla mężczyzn, żeby poradzić sobie z nadmierną potliwością?

Wróćmy więc do pytania tytułowego – czy kobiety mogą używać antyperspirantu dla mężczyzn do walki z nadmierną potliwością? Tak, jednak zdecydowanie lepszym wyborem będzie postawienie na produkt dedykowany specjalnie dla kobiet.

Dlaczego? Wiąże się to z różnicami w formułach obu produktów. Działanie antyperspirantu jest możliwe dzięki substancjom takim jak sole glinu (inaczej sole aluminium), których zadaniem jest czasowe zablokowanie gruczołów potowych, żebyśmy mogli zachować świeżość przez dłuższy czas. Ze względu na to, że mężczyźni pocą się znacznie bardziej, antyperspiranty przeznaczone dla nich mają znacznie mocniejsze działanie i większe stężenie substancji blokujących pot niż produkty przewidziane dla kobiet.

Z tego powodu każda płeć powinna sięgać po te kosmetyki, które są dla nich przeznaczone – antyperspirant dla mężczyzn w przypadku panów i antyperspirant dla kobiet w przypadku pań. Dedykowane antyperspiranty będą się cechowały przyjemnym zapachem i pozwolą nam zachować odpowiedni komfort przez jak najdłuższy czas.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE