Czy materac sprężynowy to dobry wybór do łóżka podwójnego? Sprawdzamy!

Poszukując idealnego rozwiązania do swojej sypialni, stajemy przed trudnym wyborem materaca. Zadanie jest trudniejsze aniżeli w przypadku łóżka jednoosobowego – należy przecież uwzględnić potrzeby dwóch osób, a te bywają zupełnie odmienne. Jednymi z najchętniej wybieranych materacy są modele sprężynowe. Sprawdzamy, czy stanowią dobry wybór!

Jak wybrać materac do łóżka podwójnego?

Materac w łóżku podwójnym powinien zapewnić odpowiednie podparcie obojgu partnerom. Z tego powodu nie może być zbyt miękki, ani zbyt twardy. Twardość materaca jest określana w skali od H1 do H4, przy czym H1 oznacza model miękki. Pamiętaj, że twardość trzeba dopasować do wagi użytkownika – im lżejsza osoba, tym bardziej miękki materac. 

Duże znaczenie mają również wzrost, gdyż nawet przy tej samej wadze ciężar ciała rozkłada się inaczej. Jeśli partnerzy nie różnią się znacznie wagą i posturą, mogą wybrać jeden z klasycznych materacy podwójnych. W przypadku sporych dysproporcji lepiej pomyśleć o zastosowaniu dwóch materacy pojedynczych. 

Jeśli oboje macie wysokie potrzeby odnośnie komfortu, warto rozejrzeć się za modelem strefowym. Innowacyjne materace posiadają tzw. strefy komfortu ułożone naprzemiennie. Odpowiadają one anatomicznej budowie ciała i dają odpowiednie podparcie dla głowy, szyi, barków, lędźwi i bioder, a nawet ud, łydek i stóp. Materace strefowe są projektowane pod średni wzrost i przeznaczone dla osób, które w nocy nie zmieniają często pozycji.

Dla kogo materac sprężynowy 90 × 200 cm?

Materace sprężynowe o wymiarach 90 × 200 cm to standardowe modele do łóżek pojedynczych. Sprawdzą się u starszych dzieci, młodzieży oraz u osób dorosłych o szczupłej budowie ciała. Stanowią dobry wybór w przypadku, kiedy partnerzy zdecydują się na dwa oddzielne materace do łóżka małżeńskiego. Producenci oferują również materace pojedyncze o wymiarach 80 × 200 cm, 90 × 200 cm czy 100 × 200 cm.

Gdzie sprawdzi się materac sprężynowy 140 × 200 cm?

Materac sprężynowy 140×200 cm zapewni komfortowy sen dwóm osobom o szczupłej budowie ciała. Jest to jeden z najpopularniejszych wymiarów materacy przeznaczonych do łóżek podwójnych. Jeśli dysponujesz większą ilością miejsca w sypialni, możesz wybrać materac 160 × 200 cm, 180 × 200 cm, a nawet 200×200 cm. 

Materac sprężynowy – jakie ma zalety?

Modele sprężynowe to jedne z najstarszych i najbardziej popularnych materacy. Współczesne produkty znacznie przewyższają możliwości swoich poprzedników – są trwalsze i o wiele bardziej komfortowe. Sprawdzają się u osób cierpiących na bóle kręgosłupa, gdyż znakomicie dopasowują się do anatomicznych krzywizn sylwetki. 

Wśród materacy sprężynowych można wyróżnić modele: bonellowe, kieszeniowe, multipocket oraz Pocket Plus – parametry poszczególnych materacy łatwo porównasz na stronie Salonów Agata

Przykładowo w modelach kieszeniowych każda sprężyna jest umieszczona w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu nie falują pod wpływem nacisku i nie wydają dźwięków.

Materac piankowy czy sprężynowy – cechy modeli piankowych 

Materace piankowe mogą wykazywać różne właściwości w zależności od zastosowanej w procesie produkcji technologii. Do wyboru mamy sprężystą piankę wysokoelastyczną, reagującą na ciepło piankę termoelastyczną oraz bardzo higieniczną piankę lateksową. 

Pianka wysokoelastyczna wykazuje właściwości podobne do tradycyjnych sprężyn. Jednocześnie jest trwalsza i mniej podatna na odkształcenia. Do atutów zaliczymy wysoką sprężystość oraz świetną elastyczność punktową.

Materace wypełnione pianką termoelastyczną reagują na ciepło i nacisk wywierany przez poszczególne partie ciała. Dopasowują się do kształtu sylwetki, tworząc indywidualnie wyprofilowane podłoże, niezależnie od przyjętej pozycji. Z kolei materace lateksowe – dzięki dobrej wentylacji – są antyalergiczne i bardzo higieniczne. Sprawdzą się u alergików, ale również w łóżeczkach niemowląt i małych dzieci. 

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE