Maseczka z lawendy – przepis i efekty

Maseczka z lawendy

Lawenda w kosmetykach występuje bardzo często. Czemu? Ano dlatego, że lawenda posiada właściwości nie tylko antybakteryjne, ale też pięknie, relaksująco pachnie i znakomicie odświeża skórę. Właśnie takie właściwości posiada maseczka z lawendy.

Maseczka z lawendy efekty

Maseczka z lawendy

Maseczka z lawendy jest bardzo dobra dla każdego rodzaju skóry – zwłaszcza tej pozbawionej blasku i gładkości, z przebarwieniami i wypryskami, jak i tej mieszanej. W suszone kwiaty lawendy możemy z łatwością zaopatrzyć się na aukcjach internetowych, sklepach zielarsko-medycznych lub po prostu na łące. Maseczka z lawendy nie jest maseczką skomplikowaną, a zrobiona samodzielnie zdecydowanie przewyższa jakością sklepowe odpowiedniki.

Maseczka z lawendy – przepis
Maseczka z lawendy

Aby wykonać maseczkę z lawendy, potrzebujemy:

  1. garść suszonych kwiatów lawendy
  2. niewielką ilość wrzątku
  3. 1 łyżkę mąki lub glinki kosmetycznej (jakichkolwiek)

Suszone kwiaty lawendy zalać niewielką ilością wrzątku, zostawić do przestygnięcia. Do takiej mieszanki warto dodać łyżkę mąki lub glinki kosmetycznej, by uzyskać gęstszą konsystencję. Taką maseczkę nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy. Maseczkę można przykryć gazą – zapobiegnie to odpadaniu kwiatów. Maseczkę z lawendy zmyć po ok. 20 minutach letnią wodą.

Suszone kwiaty lawendy można zastąpić olejkiem lawendowym, w ten sposób ominiemy etap zalewania wrzątkiem. Wystarczy dodać parę kropli olejku lawendowego do gotowej maseczki z glinki i zmyć ją po 20 minutach od nałożenia. Działanie maseczki z olejkiem lawendowym pozostanie oczywiście takie samo.

Maseczka z lawendy – efekty

Na efekty stosowania maseczki z lawendy nie trzeba długo czekać. Skóra jest rozjaśniona, a zaczerwienienia po wypryskach są mniejsze. Posiada również właściwości ujędrniające i wygładzające – czyli najzwyczajniej w świecie odmładza. Maseczka z lawendy charakteryzuje się także właściwościami przeciwbakteryjnymi, dzięki czemu nadaje się dla osób cierpiących na trądzik, również ten zaskórnikowy.

Dodatkowo lawenda pięknie i relaksująco pachnie, więc jest świetnym zabiegiem po męczących i stresujących dniach w pracy czy na uczelni. Natomiast dodatek glinki lub mąki w maseczce zwęża rozszerzone pory skóry.

Maseczka z lawendy przepis

 

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE