Maseczka w tabletce – sheet mask, czyli japońskie maseczki do twarzy

Maseczka w tabletce

Maseczka w tabletce jest jednym ze sposobów Japonek na dbanie o siebie. Popularna sheet mask – to japońska maseczka, występujące w postaci nasączonych kolagenem i olejami roślinnymi płatów tkaniny.

Sheet mask – co to jest?

Sheet mask – to maseczka w postaci płatu tkaniny z celulozy. Pod wpływem ciepła naszego ciała wnikanie substancji aktywnych zawartych w maseczce jest bardziej efektywne. Sheet mask może występować w formie gotowych, nasączonych płatów bądź w postaci tabletek, które po nasączeniu przygotowaną esencją intensywnie pielęgnują skórę (łącznie z okolicami oczu).

Maseczka ta jest z pewnością pewną odmianą od tego, co serwują nam popularne drogerie. Na szczęście rynek stopniowo otwiera się na produkty orientalne i dzięki temu możemy poznać tajemnice azjatyckiej pielęgnacji.

Maseczka w tabletkach

Maseczka w tabletce – esencja

  • Esencja podstawowa: do kieliszka odmierzyć 3 małe łyżeczki (15 ml) ulubionego hydrolatu/soku z aloesu/gotowego toniku do twarzy.
  • Esencja wzbogacona: do kieliszka odmierzyć 2 małe łyżeczki (10 ml) hydrolatu/soku z aloesu i następnie dodać 1 małą łyżeczkę (5 ml) dowolnego żelu hilauronowego. Dokładnie wymieszać.
  • Wzbogacona esencja extra: do kieliszka odmierzyć 2 małe łyżeczki (10 ml) hydrolatu/soku z aloesu i następnie dodać 1 małą łyżeczkę (5 ml) dowolnego żelu hilauronowego. Do takiej esencji dodać 5-10 kropli dowolnego serum do twarzy. Dokładnie wymieszać.
  • Esencja mleczna: do kieliszka odmierzyć 3 małe łyżeczki (15 ml) naturalnego mleka koziego/sojowego/krowiego.
Sheet mask
Maseczka w płacie

Maseczka w tabletce – zastosowanie

Krok 1

Umieścić tabletkę w kieliszku z 15 ml gotowej esencji. Ja użyłam do swojej 2 łyżeczki wody różanej Dabur, 1 łyżeczkę odżywczego żelu hilauronowego, parę kropli serum 3xROSE i parę kropli oleju jojoba.

Maseczka celulozowa

Krok 2

Maseczka momentalnie zaczyna „rosnąć”, wchłaniając przygotowaną esencję w ciągu kilku minut.

Maseczka bawełniana

Krok 3

Należy delikatnie rozwinąć maseczkę i nałożyć na twarz, dokładnie dociskając i starając się, by maseczka pokryła całą powierzchnię twarzy. Pozostawić maseczkę na 15-20 minut. Po upływie czasu zdjąć tkaninę, wklepać pozostałość esencji. Nie zmywać maseczki! By zwiększyć efektywność zabiegu, przed nałożeniem maseczki dokładnie oczyścić twarz przy pomocy peelingu.

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (5)

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE