Maseczka w tabletce jest jednym ze sposobów Japonek na dbanie o siebie. Popularna sheet mask – to japońska maseczka, występujące w postaci nasączonych kolagenem i olejami roślinnymi płatów tkaniny.

Sheet mask – co to jest?

Sheet mask – to maseczka w postaci płatu tkaniny z celulozy. Pod wpływem ciepła naszego ciała wnikanie substancji aktywnych zawartych w maseczce jest bardziej efektywne. Sheet mask może występować w formie gotowych, nasączonych płatów bądź w postaci tabletek, które po nasączeniu przygotowaną esencją intensywnie pielęgnują skórę (łącznie z okolicami oczu).

Maseczka ta jest z pewnością pewną odmianą od tego, co serwują nam popularne drogerie. Na szczęście rynek stopniowo otwiera się na produkty orientalne i dzięki temu możemy poznać tajemnice azjatyckiej pielęgnacji.

Maseczka w tabletkach

Maseczka w tabletce – esencja

  • Esencja podstawowa: do kieliszka odmierzyć 3 małe łyżeczki (15 ml) ulubionego hydrolatu/soku z aloesu/gotowego toniku do twarzy.
  • Esencja wzbogacona: do kieliszka odmierzyć 2 małe łyżeczki (10 ml) hydrolatu/soku z aloesu i następnie dodać 1 małą łyżeczkę (5 ml) dowolnego żelu hilauronowego. Dokładnie wymieszać.
  • Wzbogacona esencja extra: do kieliszka odmierzyć 2 małe łyżeczki (10 ml) hydrolatu/soku z aloesu i następnie dodać 1 małą łyżeczkę (5 ml) dowolnego żelu hilauronowego. Do takiej esencji dodać 5-10 kropli dowolnego serum do twarzy. Dokładnie wymieszać.
  • Esencja mleczna: do kieliszka odmierzyć 3 małe łyżeczki (15 ml) naturalnego mleka koziego/sojowego/krowiego.
Sheet mask
Maseczka w płacie

Maseczka w tabletce – zastosowanie

Krok 1

Umieścić tabletkę w kieliszku z 15 ml gotowej esencji. Ja użyłam do swojej 2 łyżeczki wody różanej Dabur, 1 łyżeczkę odżywczego żelu hilauronowego, parę kropli serum 3xROSE i parę kropli oleju jojoba.

Maseczka celulozowa

Krok 2

Maseczka momentalnie zaczyna „rosnąć”, wchłaniając przygotowaną esencję w ciągu kilku minut.

Maseczka bawełniana

Krok 3

Należy delikatnie rozwinąć maseczkę i nałożyć na twarz, dokładnie dociskając i starając się, by maseczka pokryła całą powierzchnię twarzy. Pozostawić maseczkę na 15-20 minut. Po upływie czasu zdjąć tkaninę, wklepać pozostałość esencji. Nie zmywać maseczki! By zwiększyć efektywność zabiegu, przed nałożeniem maseczki dokładnie oczyścić twarz przy pomocy peelingu.