Maseczka Uguisu – japońska gejsza

Japońska gejsza

Maseczka Uguisu to odchody japońskiego słowika. Z jej regularnego stosowania słyną David i Victoria Beckham czy Oprah Winfrey. Zabieg cieszy się ogromną popularnością w USA i Japonii. Jest to kolejny sposób Japonek na urodę.

Japoński słowik


Zestaw japońska gejsza


Japońska maseczka

Maseczka Uguisu (Guano) – opis

Słowik jest symbolem piękna w Japonii. Przez wiele wieków aktorzy Kabuki i Geishe używali odchodów słowika w celu zmycia make-up’u. Podkładem były wtedy proszki z ołowiu, co powodowało zaburzenia zdrowotne. Gdy zaczęto stosować Guano do demakijażu zauważono, że skóra znajduje się w lepszej kondycji, a ludzie mniej chorują. Tak zaczęła się kariera maseczki Uguisu

Co to jest Uguisu?

Guano (Uguisu) to odpowiednio spreparowane odchody słowika japońskiego. Kupka przechodzi szereg procesów chemicznych: suszenie, rozdrabnianie, naświetlanie promieniami UVC (niszczące bakterie i wirusy). Jałowy produkt staje się w ten sposób bezpieczny biologicznie, a przy tym zachowuje swoje dobroczynne właściwości na skórę.

Skład Uguisu

Guanina – to jedna z 4 cząsteczek tworzących szczeble helisy DNA („G” w sekwencji „ATGC”). Uszkodzenie DNA jest główną przyczyną starzenia skóry oraz fotostarzenia. Niemal 2% tlenu w naszym organizmie ulega przekształceniu do wolnych rodników (ROS), najczęściej w wyniku utlenienia guaniny DNA. Ekspozycja na promieniowanie V również powoduje uszkodzenie skóry przez utlenienie guaniny. Jednym z głównych związków chemicznych używanych do naprawy uszkodzonej guaniny w DNA jest enzym – OGC1 (8-okso-guanina oksylaza). Jest on stosowany przez Clinique, Estee Lauder oraz występuje w serii Perfect Skin produkowanej przez siostry Kardashian.

Proteaza i Lipaza – proteaza działa wybielająco i wyrównuje pigment zawarty w naskórku. Lipaza rozpuszcza tłuszcz zawarty w porach skóry oraz reguluje wydzielanie sebum. Działanie to jest zbawienne zwłaszcza przy problemach ze skórą trądzikową.

Mocznik – słynie z właściwości nawilżających oraz przeciwbakteryjnych. W większych stężeniach wykazuje działanie złuszczające, które znajduje zastosowanie w leczeniu zgrubień i zrogowaceń naskórka (np. w kremach do stóp).

Preparaty w zestawie do zabiegu

Preparat do demakijażu – KROK 1

Jest to proszek, który rozrabiamy z wodą, uzyskując konsystencję śmietanki. Okrężnymi ruchami wykonujemy demakijaż (z pominięciem oczu). Całość zmywamy sporą ilością ciepłej wody. W skład proszku wchodzą zmielone ziarna fasolki Azuki i Besanu. Jest to źródło pierwiastków i witamin: magnezu, żelaza, cynku, wapnia, potasu, miedzi, witaminy C oraz witamin z grupy B.

Maseczka Uguisu demakijaż

Preparat do peelingu – KROK 2

Proszek rozrabiamy z wodą lub mlekiem na gęstą papkę i następnie wykonujemy peeling, masując twarz, szyję i dekolt. Zaleca się moczenie dłoni w wodzie podczas peelingu. Zmywamy dużą ilością wody. Peeling zawiera zmielone ziarna ryżu brązowego (razem z łuską). Jest doskonałym źródłem minerałów i witamin z grupy B.

Maseczka Uguisu peeling

Maseczka – KROK 3

Maseczka to uzdatnione do użytku kosmetycznego odchody słowika japońskiego. Proszek mieszamy z wodą i nakładamy na skórę, pozostawiając na około 20 minut. Zmywamy dużą ilością ciepłej wody. Zabieg zakańczamy nakładając dowolny krem.

Wszystkie preparaty do zabiegu są w 100% naturalne.

Maseczka Uguisu guano

Działanie maseczki Uguisu

 • wyrównuje koloryt skóry
 • silnie nawilża skórę
 • usuwa drobne zmarszczki
 • lekko wybiela skórę
 • wygładza, złuszcza martwe komórki naskórka
 • przyspiesza gojenie, łagodzi zmiany trądzikowe
 • przywraca skórze prawidłowy, lekko kwaśny odczyn

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (6)

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE