Makijaż ślubny – profesjonalny czy domowy?

Makijaż ślubny

Makijaż ślubny: profesjonalny czy zrobiony krok po kroku w domowym zaciszu? Jaka jest cena makijażu ślubnego? No i próbny makijaż ślubny – konieczność?

Makijaż ślubny

Makijaż ślubny – profesjonalny

Makijaż ślubny jest bardzo trudny. To połączenie makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego. Z jednej strony trzeba zakryć to, co wymaga zakrycia (pryszcze, plamy i naczynka), z drugiej strony trzeba podkreślić piękno oczu i ust. Dodatkowo makijaż ślubny musi być przede wszystkim TRWAŁY! Musi przetrwać serię buziaków, tańce-przytulańce i mordercze ślubne kankany.

Jak się umalować i nie dać się przemalować?

Makijaż ślubny – cena

… ale czy na pewno profesjonalny? Wiadomo – profesjonalizm i wysoka jakość produktu (tutaj: kosmetyki) naprawdę kosztują. Cena makijażu ślubnego to zwykle 100-250 zł. Do tego trzeba doliczyć co najmniej 50 zł za makijaż próbny. Co „robi” cenę? Jakość kosmetyków, jakość usługi (czyli to, na ile wycenia się nasz wizażysta) oraz gadżety typu: sztuczne rzęsy, brylanciki, piórka itd. Im bogatsze portfolio, profesjonalizm, pozytywne opinie klientek – tym cena makijażu ślubnego będzie wyższa.

Makijaż próbny – TAK czy NIE?

Zapytacie: czy taki makijaż próbny jest konieczny?

Otóż TAK! Po pierwsze: możecie przekonać się na własnej skórze, czy wizażystka w 100% spełni Wasze oczekiwania. Po drugie: próbny makijaż jest absolutnie konieczny dla osób o skórze wrażliwej, problemowej i alergicznej. Po trzecie: taki makijaż daje możliwość sprawdzenia, czy uwielbiany smoky eye’s czy turkusowe powieki będą Wam pasować i czy będziecie się w nich dobrze czuć.

Makijaż ślubny – przygotuj grunt…

Przede wszystkim pamiętaj o wyregulowanych brwiach i doskonale przygotowanej skórze. Na chwilę przed uroczystością ZAPOMNIJ o eksperymentach z nowymi kosmetykami, maseczkami i peelingami. Już na parę miesięcy przed ślubem warto zainteresować się zabiegami pielęgnacyjnymi. Potem jest z górki – zostaje tylko mleczko, tonik i baza pod makijaż.

ZABIEGI PRZED ŚLUBEM – SZYBKI PRZEGLĄD

Makijaż ślubny – za dużo tapety!

Przede wszystkim pamiętaj o korektorze! Każda niedoskonałość (nawet ta pozornie niepozorna) jest widoczna na zdjęciu.

  • korektorem rozświetlającym zakryj bruzdy nosowo-wargowe i inne zmarszczki mimiczne
  • korektorem zielonym zakryj zaczerwienienia: pajączki i świeże wypryski
  • korektor różowy przyda się cerze zmęczonej i szarej
  • korektor beżowy ukryje cienie pod oczami

Następnie podkład. No i tu się zaczynają schody, bo makijaż ślubny jest makijażem fotograficznym, który zazwyczaj jest dość ciężki, kryjący i pudrowy. Ale dobra wizażystka, która zna się na rzeczy, będzie starała się uniknąć efektu tapety, przerysowania i włażenia podkładu w każdy por skóry. Dalej róż, rozświetlacz, bronzer, fixer … Tak. Lepiej zostawić to profesjonalistom ;).

Makijaż ślubny – oczy czy usta?

Zdecydowanie lepiej postawić na mocniejszy makijaż oczu. Dlaczego? Czerwone usta może faktycznie pięknie wyglądają (zwłaszcza na tle śnieżnobiałej sukienki), jednak mało która szminka wytrzymuje cały dzień i całą noc szaleństw, pocałunków i jedzenia. Zamiast krwistoczerwonej szminki lepiej sprawdza się pomadka w kolorze nude bądź cielisty błyszczyk.

Pamiętaj o przedłużającej trwałość makijażu oczu bazie pod cienie. Fajnym dodatkiem są sztuczne rzęsy, zwłaszcza występujące w pojedynczych kępkach. Poza tym dobrze jest rozświetlić i powiększyć oczy (biała kredka, jasny cień pod łukiem brwiowym i w kącikach oka). Świetnym pomysłem jest też makijaż pod kolor oczu, dodatków czy też zgodny z typem urody (Śnieżka, Rudzielec albo Aniołek).

Makijaż ślubny próbny

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (2)

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE