Jak kupować perfumy? – krótki, szybki i treściwy instruktaż

Jak kupować perfumy

Jak kupować perfumy? Gdzie kupić perfumy? Jak dobrze wybrać zapach? Jak nie dać się naciągnąć na podróbki? Czy w ogóle kupować perfumy przez internet?

Jak kupować perfumy?

Jak kupować perfumy

Bazar, drogeria czy www?

Kupuj w sprawdzonych drogeriach i perfumeriach. Ewentualnie zostają sklepy firmowe www. Raczej unikaj aukcji internetowych. Unikniesz podróbek, wywalania pieniędzy i niepotrzebnego żalu do samej/samego siebie.

Nie szukaj na bazarach, w kioskach. Nie kupuj od handlarzy-naciągaczy, dopiero wchodzących na rynek perfum, sprzedających zapachy po połowie ceny.

Sytuacja z autopsji. Byłam młoda, głupia, zdarzyło się, trudno. Naciągacz-bajerant, gadka-szmatka, specjalna promocja dla ładnych dziewczyn, perfumy wchodzą na rynek, reklamuje je aktor Rafał Królikowski („jak to?! NIE ZNA GO Pani?!). Zapach ładny, fajny, delikatny. Promocja, zakup teraz za 90 zł. Nie miałam, dałam 25 zł. Facet się zgodził. Myślę sobie – interes życia! Wchodzę na Allegro, sprawdzam faktyczną wartość zapachu. 2 złote.

Jak i gdzie testować, aby nie zwariować?

Testuj na skórze. Nie wąchaj korka, nie wąchaj flakonika. Możesz też ominąć blotter (papierki do testowania perfum). Najlepszym miejscem do spsikania jest nadgarstek.

Nie sprawdzaj więcej niż 3 zapachów naraz. Dla przeciętnego „nosa” to wystarczająco dużo. A jeśli już dostaniesz zawrotu głowy i mdłości od feerii zapachów, powąchaj ziarna kawy. Zazwyczaj stoją w nieopodal zapachów.

Próbka, przesyt i ilość perfum

A może próbka? Dzięki temu zapach zostanie z Tobą na dłużej i będziesz mieć szansę się z nim zapoznać bliżej. Jeśli „perfuma” nie będzie Cię irytować po 1 godzinie, dniu czy tygodniu – kup!

Unikaj perfumowanych zestawów z tej samej linii zapachowej (najczęściej jest to żel pod prysznic i balsam do ciała). Co za dużo, to nie zdrowo. Będziesz ciągnąć za sobą duszący welon zapachowy. Dodatkowo takie kombinacje lubią uczulać.

Dobrze jest mieć 2-3 rodzaje ulubionych perfum. Możesz je stosować wtedy wymiennie, w zależności od nastroju. Zapach się nie znudzi i nie będzie kojarzony podświadomie z jednym,gorszym dniem.

No i najważniejsze…

Nie sugeruj się opiniami innych. Każdy ma inny gust, inny węch, inną „wrażliwość estetyczną” nosa. To, co pachnie Tobie, może śmierdzieć innej osobie.

 

A może macie inne rady, jak kupować perfumy?

Jak kupić oryginalne perfumy

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE