Krem na smog z owocami goji – krem antysmogowy NO 1

Krem na smog krem antysmogowy

Krem na smog – krem antysmogowy musi być bogaty w antyoksydanty, witaminy, składniki nawilżające. Taki właśnie jest krem na smog z owocami goji!

Krem na smog – krem antysmogowy

Kosmetyki antysmogowe (najczęściej: kremy na smog, serum na smog) szturmem zdobywają rynek i … portfele. Do napisania artykułu skusił nas fakt, iż kosmetyki antysmogowe są PIEKIELNIE DROGIE. Przykład? Cena kremu na smog w jednej z warszawskich perfumerii wynosi bagatela … 965 zł za 45 ml – chodzi tu o krem Valmont DETO2X. Czy jest wart swojej ceny? A nawet jeśli tak, to … kogo na niego stać?

Ale czy jest sens używać kremu na smog? Odpowiedź brzmi: JAK NAJBARDZIEJ! No, ale może nie takiego za prawie połowę wypłaty ;).

Wystarczy przekonać się o tym, co taki smog wyprawia z naszą skórą i jak jej szkodzi. A szkodzi. Bardzo. Na smog narażony jest nie tylko układ oddechowy i krwionośny, ale także skóra. Skóra jest naszą największą powierzchniowo barierą ochronną, która jest atakowana przez smog.

Co „siedzi” w smogu?

Przede wszystkim: pyły niskocząsteczkowe,  metale ciężkie: rtęć, ołów, kadm oraz chrom dwutlenek siarki, tlenki azotu.

Krem na smog antysmogowy

Krem na smog antysmogowy

Krem na smog – co smog robi ze skórą?

Najbardziej „obrywa” od smogu niestety twarz, która pod wpływem zanieczyszczonego środowiska staje się szara, ma rozszerzone pory, jest pozbawiona blasku. Na domiar złego smog uwielbia powodować stany zapalne (w tym trądzik!), zaczerwienienia skóry, zwiększa tendencję do powstawania przebarwień na skórze. Brzmi znajomo? Skóra osoby przebywającej w środowisku ze smogiem jest podobna do skóry nałogowego palacza!

Wiedzą o tym Azjatki, które słyną z wyjątkowej dbałości o cerę. To właśnie na potrzeby rynku azjatyckiego powstały kremy przeciwdziałające efektom zanieczyszczenia cery: kosmetyki antysmogowe „anti-pollution”. Dlaczego akurat to Azjaci wpadli na ten pomysł? Wystarczy spojrzeć na mapę smogu krajów azjatyckich oraz przypomnieć sobie codzienność np. Japończyków: maseczki ochronne na usta i nos, ciągłe smarowanie się wysokimi filtrami oraz picie detoksykującej zielonej herbaty.

Krem na smog gdzie kupic

Krem na smog gdzie kupic

Krem na smog – krem antysmogowy

z owocami Goji

Co zatem robią owoce Goji w kremie na smog? Owoce Goji to nie wymysł fit-trenerek i influencerek – te czerwone, małe i smaczne owoce są znane już od prawie 2000 lat! Owoce Goji to owoce wiecznej młodości, wykorzystywane od zarania dziejów w medycynie naturalnej Krajów Wschodu w celach leczniczych oraz kulinarnych. Na co dzień są wykorzystywane jako dodatek do potraw i stanowią podstawę diety tybetańskich mnichów. Polecam dodać owoce Goji do owsianki młodości Heleny Rubinstein.

Owoce Goji to przede wszystkim niesamowita mieszanka składników odżywczych: witamin i minerałów (m.in. wapnia, cynku, miedzi, żelaza, fosforu, selenu) oraz aminokwasów. Same owoce Goji słyną natomiast z potężnej zawartości witaminy C (w 100 gramach jagód jest jej aż 2500 mg!) oraz witaminy A (garść owoców Goji to aż 340% dziennego zapotrzebowania na tę witaminę!). Więcej info o owocach Goji TU.

Stąd obecność owoców Goji w kremie na smog: witamina C jest jednym z najsilniejszych na świecie antyutleniaczy, neutralizuje wolne rodniki uszkadzające komórki skóry. Do tego sprzyja regeneracji, wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające i wspomagające w tworzeniu struktury kolagenu. Witamina A jest sama w sobie kombajnem regeneracyjnym, spłyca zmarszczki oraz jest nieodzowna w walce z trądzikiem.

Krem na smog krem antysmogowy sklep

Krem na smog krem antysmogowy sklep

Krem na smog – skład czyli

co zawiera krem na smog?

Ponadto w skład kremu na smog wejdą zazwyczaj:

 • składniki nawilżające: kwas hilauronowy,
 • antyoksydanty: witaminy A, E, C, witaminy z grupy B,
 • składniki łagodzące: alantoina, panthenol,
 • ekstrakty roślinne: ekstrakt z zielonej herbaty,
 • filtry UV: naturalne (olej z pestek malin) lub chemiczne.
Krem na smog krem antysmogowy

Krem na smog krem antysmogowy

Krem na smog – idealna pielęgnacja antysmogowa

 1. Przede wszystkim używaj kosmetyków niedrażniących, z łagodną formułą, o działaniu ochronnym.
 2. Postaw na wieloetapowe oczyszczanie twarzy – robią tak Azjatki i dobrze na tym wychodzą! No, możesz jedynie pominąć codzienny peeling do twarzy (mało komu służy codzienne złuszczanie skóry).
 3. Zaopatrz się w dobry, delikatny płyn micelarny do zmywania zanieczyszczeń ze skóry i makijażu.
 4. Używaj kremu z antyoksydantami o działaniu antysmogowym, który będzie idealnym kremem na smog. Kupisz go TU.
 5. Uzupełnij pielęgnację o antyoksydacyjne, lekkie serum na smog.
 6. Nawilżaj skórę maseczkami (świetne są azjatyckie maseczki w płachcie, nasączone koktajlem nawilżającym i witaminami).

Krem na smog – gdzie kupić?

wieczniemloda.com - kosmetyki, grzybek tybetański, kryształ japoński

 

 

Zobacz nasze inne wpisy

1 komentarz

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE