Kosmetyki z ceramidami do skóry trądzikowej – warto?

Kosmetyki z ceramidami do skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa, mieszana i skłonna do przetłuszczania się jest szalenie trudna w pielęgnacji. Z pomocą przychodzą kosmetyki z ceramidami – składnikami, które przywracają cerze zdrowy wygląd, gładkość, nawilżenie i elastyczność. Bo w przypadku skóry problemowej wzmocnienie bariery hydro-lipidowej jest niesamowicie ważne! Po jakie kosmetyki z ceramidami powinni sięgnąć posiadacze cer trądzikowych? Zapoznaj się z najnowszymi trendami pielęgnacji i odkryj sprawdzone produkty, które wzbogacą domową kosmetyczkę i poprawią wygląd tego typu cery.

Błędy w pielęgnacji skóry trądzikowej

Od wielu lat panuje przekonanie, że skórę trądzikową należy odtłuścić, a zmiany trądzikowe wysuszyć. Stąd prym wiodą produkty oparte na agresywnych składnikach: etanolu, kwasach AHA/BHA, peelingach (np. korund) oraz półproduktach wysuszających tj. tlenek cynku czy glinka. Codzienna pielęgnacja kosmetykami z ww. składnikami przynosi krótkotrwałe efekty i doprowadza do postępującego pogorszenia się stanu zdrowia cery. Stosując ciągłe złuszczanie, wysuszanie i dezynfekowanie doprowadzimy do odwodnienia i zniszczenia nawet najbardziej „kwasoodpornej” skóry. Zatem gdzie leży granica „typowej” pielęgnacji przeciwtrądzikowej i jak ją zbalansować produktami łagodzącymi?

Rola ceramidów przy trądziku

Cery trądzikowe, mieszane i przetłuszczające się winno się pielęgnować delikatnie, z zachowaniem delikatnych środków myjących i nawilżająco-natłuszczających. Z pomocą przychodzą lekkie formulacje kosmetyczne i farmaceutyczne, które nie powodują zapychania porów skóry. Składnikiem wiodącym prym nie są tym razem modne oleje, lecz ceramidy. Ceramidy to innymi słowy naturalny „cement komórkowy”, który „spaja” komórki skóry i wzmacnia barierę hydro-lipidową. Ten składnik zapobiega utracie wody, nawilża, sprzyja zachowaniu gładkości i elastyczności skóry – co w przypadku skóry trądzikowej i tłustej jest bardzo ważne! Skóra wzmocniona ceramidami staje się ciężkim bastionem do zdobycia dla bakterii Propionbacterium Acnes. Dodatkowo kosmetyki z ceramidami nie poprawiają wyglądu cery na krótką chwilę – odpowiednio często i systematycznie stosowanie sprawią, że niemal każda skóra problemowa nabierze zdrowego wyglądu.

Dla kogo kosmetyki z ceramidami?

Po kosmetyki z ceramidami powinny sięgać posiadacze cery:

  • dojrzałej – wraz z wiekiem ceramidów w skórze ubywa a to z kolei doprowadza do powstawania zmarszczek, bruzd i opadania owalu twarzy, więc warto temu zapobiegać już znacznie wcześniej niż w 60 roku życia!
  • wysuszonej – kosmetyki z ceramidami niwelują suche skórki, pomagają uporać się z łuszczeniem się cery, sprzyjają regeneracji i gojeniu;
  • podrażnionej – ceramidy łagodzą podrażnienia skóry powstałe na skutek działania promieniowania UV, nadmiernego opalania; sprawdzą się również po zabiegach kosmetycznych i medycyny estetycznej;
  • dziecięcej – delikatna skóra niemowlęca i dziecięca świetnie toleruje ceramidy i można je stosować zamiast tradycyjnych emolientów i oliwek opartych na zapychającej pory skóry parafinie.

Kiedy stosować ceramidy do skóry trądzikowej?

Kiedy warto sięgnąć po krem z ceramidami przy tego typu skórze? Warto stosować go codziennie, szczególnie nocą, by wzmocnić skórę, odpowiednio ją nawilżyć i lekko natłuścić (bez zapchania!). Taka praktyka zadziała na skórze jak plaster gojąco-ochronny, a przy okazji będzie znakomitą prewencją przeciwzmarszczkową. Kosmetyki z ceramidami z powodzeniem zastąpią kosmetyki olejowe, które bardzo często obciążają skórę, powodują zapchanie porów i powstawanie zaskórników, dlatego w przypadku skóry tłustej i trądzikowej ceramidy są prawdziwym wybawieniem. W produkty z dodatkiem ceramidów warto zainwestować w przypadku cery skłonnej do zaczerwienień i wyjątkowo wrażliwej, w którą może przeistoczyć się również skóra trądzikowa. Dlatego by do tego nie dopuścić i chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi wprowadź do pielęgnacji ceramidy i ciesz się zdrową skórą przez długie lata!

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE