Kiełki brokuła, lucerny i rzodkiewki – zdrowe i smaczne!

Kielki lucerny

Kiełki brokuła, lucerny i rzodkiewki są zdrowe i smaczne.  Co daje jedzenie kiełków i ich właściwości, czyli kiełki na zmarszczki, trądzik i odchudzanie!

Kielki lucerny
Kielki brokula

Kiełki brokuła – na dobry wzrok

Zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy, które opóźniają pojawianie się zmarszczek i chronią przed nowotworami. Przeciwutleniaczy w kiełkach brokuła jest nawet do 30 razy więcej niż w różyczkach brokuła!

Poza tym kiełki brokuła pomagają zachować dobry wzrok: chronią siatkówkę przed promieniami UV. Wzmacniają układ nerwowy, dlatego polecane są osobom uczącym się (uczniom, studentom) i pracownikom umysłowym.

Pamiętaj!

Wybieraj tylko świeże i młode (3-4 dniowe) – są wtedy najcenniejsze i najzdrowsze! W miarę upływu czasu tracą swoje właściwości.

Kiełki lucerny – dla sportowców

Kiełki lucerny są sympatycznie nazywane kiełkami alfa-alfa – ojcem wszelkiego pożywienia. To kopalnia witaminy B12, białka i żelaza. Systematyczne wcinanie kiełków lucerny pomaga w problemach z niedokrwistością, osteoporozą i menopauzą. Usprawniają układ ruchowy, dlatego są polecane sportowcom, osobom z reumatyzmem i kobietom w ciąży.

Co ciekawe – kiełki lucerny wspomagają odchudzanie i odtruwanie organizmu, dlatego warto nimi urozmaicić kuracje oczyszczające organizm i przeciwtrądzikowe.

ZDROWE OCZYSZCZANIE ORGANIZMU Z TOKSYN

Kiełki rzodkiewki – na zmarszczki

Kiełki rzodkiewki to przede wszystkim mnóstwo witaminy C – witaminy młodości, która pomaga w walce ze zmarszczkami. Pomagają też wzmocnić układ odpornościowy w czasie infekcji i sezonu grypowego. Kiełki rzodkiewki zawierają też siarkę – pomaga wzmocnić włosy i paznokcie oraz wygładzić skórę. Przez to są polecane osobom cierpiącym na trądzik młodzieńczy.

Warto codziennie dodawać je do kanapek czy sałatek – skutecznie zastąpią sztuczne witaminy w suplementach diety na zmarszczki i trądzik.

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (2)

 • Nana 10 lat temu Odpowiedz

  Kiełki rzeżuchy to może być po prostu rzeżucha parodniowa która wyrosła na wacie?

  jacek 10 lat temu Odpowiedz

  yes ;)

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE