Jakie suplementy diety na drażliwe jelita są OK?

Jakie suplementy na drażliwe jelita?

Zespół jelita drażliwego to choroba, która dotyka coraz większej ilości osób. Stres, jedzenie wątpliwej jakości i pochodzenia, życie w biegu i brak czasu na regularne spożywanie posiłków przyczyniają się do występowania drażliwych jelit. Czy i jakie suplementy diety na drażliwe jelita powinny być stosowane, by odczuć ulgę i w pełni cieszyć się życiem?

To alergia czy zespół jelita drażliwego?

By zdiagnozować zespół jelita drażliwego warto wykonać testy alergiczne, by wykluczyć wszelkie alergie pokarmowe. Dużo osób cierpi na nietolerancję kazeiny – białka mleka krowiego, które występuje we wszystkich produktach mlecznych: od serów, przez śmietanę, jogurty i masło. Bywa, że nawet minimalna dawka alergenu zaburza i rozstraja organizm tak bardzo, że może dojść do spadku ciśnienia, wystąpienia biegunki, uczucia nudności i ogólnego rozbicia. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, która bez postawienia diagnozy i wykonania szeregu testów bywa mylona właśnie z zespołem jelita drażliwego. Lub (co gorsza) wrzucana do tego samego wora, co skutkuje chybioną ścieżką leczenia.

Dieta w zespole jelita drażliwego

Najistotniejszym elementem skutecznej terapii jest przede wszystkim dieta. Ta powinna obfitować w naturalne, dobrej jakości probiotyki: przede wszystkim w kiszonki i kefiry. Dobrze, by była to również dieta lekkostrawna, bogata w produkty pełnoziarniste, gotowane/pieczone/parowane oraz jak najmniej przetworzone produkty i półprodukty (czyt.: jak najmniej rozgotowane lub poddawane ciągłej obróbce termicznej). W zespole jelita drażliwego należy przyjrzeć się również ilości spożywanych owoców i produktów wysokowęglowodanowych. Sprzyjają one procesowi fermentacji w jelitach, przez co produkowana jest duża ilość gazów powodujących bolesne wzdęcia – nawet w okolicach podżebrowych! Często polecaną dietą jest dieta śródziemnomorska, która bazuje na produktach świeżych, łagodzącej stany zapalne oliwie z oliwek oraz rybach i owocach morza (bogatych w regenerujący cynk).

Suplementy diety na drażliwe jelita

Oprócz diety warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości probiotyk, który stanie się „oddechem dla jelit”. Tu z pomocą przyjdą sprawdzone i polecane suplementy diety! Duża zawartość bakterii probiotycznych w mikro-kapsułce bez oleju palmowego lub innych wypełniaczy zdecydowanie wpłynie na kondycję jelit i całego organizmu. Taki probiotyk można zażywać niemal cały rok, nie tylko w okresie rekonwalescencji po antybiotykoterapii. Dobre bakterie dbają nie tylko o jelita, ale również o odporność oraz o układ moczowo-płciowy (są polecane zwłaszcza dla osób z nawracającymi stanami zapalnymi i zakażeniami grzybiczymi). Do tego dobrej jakości probiotyk może przyczynić się do poprawy samopoczucia i redukcji stresu!

Dobre bakterie remedium na złe jelita

Unikalny szczep Bacillus coagulans 5856 to prawdziwy twardziel: przetrwa w temperaturze pokojowej i przedrze się przez żołądek po to, by rozgościć się w jelitach. Wykazano, że stosowanie probiotyku z Bacillus coagulans 5856 przynosi znaczną ulgę w przypadku skurczy i bólu jelit, bolesnych wzdęć oraz przy naprzemiennych biegunkach i zaparciach. Ten szczep jest dobrze tolerowany i przede wszystkim skuteczny, ponieważ występuje w formie zarodników, które zachowują swoje właściwości w porównaniu do bakterii dostępnych w „zwykłych probiotykach”. Szczep Bacillus coagulans 5856 sprawdzi się również u osób narażonych na dużą dawkę stresu oraz na stany depresyjne. Dlatego warto po niego sięgnąć przy zespole jelita drażliwego – wykazano w badaniach klinicznych, że szczep ten znacząco poprawia kondycję organizmu chorego i zapobiega wystąpieniu sensacji żołądkowo-jelitowych!

Artykuł sponsorowany

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE