Jak zacząć biegać? Kilka rad dla początkujących!

Jak zacząć biegać?

Bieganie to świetny sposób na poprawę kondycji, zwiększenie wydolności organizmu czy zrzucenie zbędnych kilogramów oraz wymodelowanie sylwetki. Regularne treningi pozytywnie wpływają na niemal wszystkie narządy. Mogą też zmniejszyć ryzyko chorób cywilizacyjnych. Z tego powodu wiele osób chciałoby rozpocząć swoją przygodę z joggingiem. Nie każdy jednak wie, jak zacząć biegać. O czym warto pamiętać? Podpowiadamy.

Kiedy zacząć biegać?

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia lub nasza aktywność fizyczna do tej pory była niewielka, prowadziliśmy siedzący tryb życia czy stosowaliśmy używki, zanim zaczniemy biegać, powinniśmy udać się do lekarza i wykonać niezbędne badania krwi czy EKG. Jeżeli specjalista da nam zielone światło, wówczas w dowolnym momencie możemy rozpocząć treningi. Jeżeli jednak ćwiczenia chcemy zacząć w okresie, kiedy na zewnątrz panują jeszcze niskie temperatury, pamiętajmy o odpowiednim ubiorze. Elementy takie jak bluzy do biegania Nessi Sportswear, a nawet kurtka czy kamizelka, mogą ochronić nas przed szybkim przeziębieniem.

Jak wybrać strój do biegania?

Zanim zaczniemy biegać, powinniśmy skompletować strój do takiej aktywności. Bardzo istotne jest, aby z jednej strony był on dostosowany do warunków, jakie panują na zewnątrz. Z drugiej jednak, by był wygodny i wykonany z odpowiedniego materiału. Latem warto sięgnąć po topy sportowe zestawione z leginsami lub krótkimi spodenkami. Zimą z kolei strój powinien nam zapewniać odpowiednie warunki termiczne, a jednocześnie odprowadzać wilgoć. Z tego powodu powinien być wykonany z materiałów termoaktywnych. Podczas biegania zimą możemy postawić na ocieplane legginsy, specjalną bluzę, a nawet kurtkę. Bardzo istotne są również odpowiednio dobrane buty, które zapewnią nam dobre podtrzymanie stopy, a także właściwą amortyzację.

Cel biegania

Osoby, które dopiero zaczynają treningi biegowe, powinny zastanowić się, jaki jest dla nich cel takich ćwiczeń i na tej podstawie dopasować poszczególne etapy treningów. Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, powinniśmy skupiać się przede wszystkim na czasie biegu, a nie szybkości. Z tego powodu, lepiej zacząć od krótkich, wolnych treningów i stopniowo zwiększać ich długość, a nie intensywność tak, aby móc zrealizować swój cel, jakim jest na przykład godzina biegania codziennie.

Jeżeli jednak zależy nam na budowaniu kondycji, wówczas powinniśmy zwiększać intensywność, a nie długość treningu. Żebyśmy szybko nie stracili motywacji do ćwiczeń, powinniśmy dostosowywać treningi do swoich możliwości i maksymalnie zadbać o swój komfort podczas ćwiczeń. Pomocna w tym będzie na przykład bielizna do biegania, która odpowiednio podtrzymuje biust i zapobiega powstawaniu odparzeń i otarć podczas joggingu.

Artykuł sponsorowany

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE