Serum do twarzy: jak używać, ile kosztuje, od kiedy zacząć stosować? Oto jak stosować serum do twarzy w pytaniach i odpowiedziach!

Jak stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy można stosować:

  • solo
  • z kremem
  • z tonikiem/hydrolatem

Zwyczajowo przyjęło się, by stosować 1-3 krople serum – czyli jak każdy kosmetyk stosować z umiarem. Ważnym elementem jest absolutnie dokładne oczyszczenie skóry twarzy przed nałożeniem serum (mleczko, płyn micelarny, żel oczyszczający, metoda OCM).

Nie zapomnijmy też o szyi, w końcu to ona jako pierwsza zdradza wiek nie tylko u kobiet!

Serum bardzo dobrze rozprowadza się na skórze lekko wilgotnej, świeżo przetartej tonikiem do twarzy lub wręcz z nim wymieszanej. Jest to dobry patent dla osób, które nie tolerują wrażenia tłustego filmu na twarzy.

Jak stosować serum do twarzy

Kiedy używać serum do twarzy?

Częstym pytaniem jest: od kiedy zacząć używać serum do twarzy?

Serum do twarzy można zacząć używać już od 15 roku życia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by młoda skóra dostawała zastrzyk energii pod postacią kwasu hilauronowego czy popularnych antyoksydantów tj. witamina C i E. Skóra odwzajemni się blaskiem i pięknym wyglądem i zdrowym efektem „glow”.

No i najważniejsze – skóra nie przyzwyczai się i nie rozleniwi od ciągłego używania serum. To mit.

Jakie serum do twarzy wybrać?

Osoby z cerą tłustą i trądzikową powinny stosować sera przewagą fazy wodnej bądź lekkimi, niezapychającymi olejami (olej z pestek malin, olej konopny, olej z nasion bawełny). Często na opakowaniu serum do skóry problemowej jest informacja, że kosmetyk jest niekomodogenny (nie zatyka porów skóry) i ma zwykle krótki, bezpieczny skład.

Osoby z cerą dojrzałą mogą pokusić się o stosowanie serum opartego na olejach regenerujących i o działaniu przeciwzmarszczkowym (olej arganowy, olej różany, olej z granatu). Serum do twarzy dla skóry dojrzałej jest zwykle bogatsze w składniki aktywne i cięższe od serum dla skór problemowych.

Osoby z cerą naczynkową będą zadowolone z serum zawierającego witaminę C – ważne, by była ona stabilna, a samo serum odpowiednio przechowywane. Poza tym serum do twarzy dla skóry naczynkowej zawiera składniki uszczelniające i wzmacniające naczynka (np. wyciąg z kasztanowca).

Serum do twarzy jak często

Ile kosztuje serum do twarzy?

Dobrej jakości serum do twarzy kosztuje zwykle od kilkudziesięciu do często kilkuset złotych. Przy wyborze serum zwracajmy uwagę nie tylko na markę i reklamę, ale na sam skład serum i … jego datę ważności. Świeże serum do twarzy to serum działające i zachowujące maksymalną dawkę substancji aktywnych.

Przykładowo: serum z witaminą C przechowywane w odpowiednich warunkach (ciemne, chłodne miejsce – zazwyczaj lodówka) ważne jest zaledwie 2 tygodnie! I pamiętajmy, by za ceną szła również jakość kosmetyku!

Jak często używać serum do twarzy?

Przygodę z serum do twarzy można zacząć od zrobienia 2-3 tygodniowej kuracji. Stosuj serum do twarzy codziennie wieczorem. Po tym czasie można zrobić przerwę – ale oczywiście nie jest ona bezwzględnie konieczna. Jeśli efekty będą zadowalające, to serum do twarzy można spokojnie włączyć do codziennej pielęgnacji lub używać co 2-3 dzień.