Wiem, że ich nienawidzicie. Rozszerzone pory skóry wyglądają nieestetycznie, brzydko i niehigienicznie.  Jak oczyścić rozszerzone pory? Jakieś sposoby?

Jak oczyścić rozszerzone pory skóry?

Nie piszę tu o porach do jedzenia (nota bene bardzo smacznych, polecam łososia w porach, mniam!). Na przepisy kulinarne z porami przyjdzie … pora.

A tak na poważnie.

Chodzi tu o rozszerzone pory na twarzy. Zbiera się w nich bród, makijaż, łój i martwe komórki naskórka, przez co skóra wygląda – jakby to napisać… Nieciekawie? Struktura skóry z rozszerzonymi porami (zwłaszcza w świetle słonecznym) jest nierównomierna, wygląda jakby była ponakłuwana szpilką.

JAK WYGLĄDAJĄ ROZSZERZONE PORY?

No i praktycznie każdy makijaż wygląda na takiej skórze fatalnie. Podkład, puder, róż i reszta towarzystwa wciśnie się w najpłytsze zagłębienie na twarzy. O ile część tego ustrojstwa da się usunąć mleczkiem i żelem, to jednak ZAWSZE coś na tej biednej skórze zostanie. Totalnie przerąbane mają właściciele skóry tłustej i trądzikowej, gdzie rozszerzone pory są złotym standardem! A od rozszerzonego, zapchanego pora do stanu zapalnego niedaleko…

Stąd pytanie…

Jak oczyścić rozszerzone pory skóry?

Rozszerzone pory clarisonic

Jak oczyścić rozszerzone pory? – CLARISONIC

Mini-kombajn do oczyszczania skóry twarzy czyli słynny Clarisonic naprawdę może pomóc w walce z zanieczyszczonymi porami skóry twarzy. Młóci wągry, usuwa sterty tłuszczu, oczyszcza z makijażu lepiej niż nasze spracowanie dłonie. Grunt to systematyczne używanie szczoteczki oraz dobry żel do mycia twarzy. Efekty w postaci mniejszej widoczności porów i znacznie czystszej (i gładkiej, oj!) skóry można zauważyć po paru tygodniach używania Clarisonica.

ODMŁADZAJĄCY MASAŻ TWARZY

Ba – Clarisonic gwarantuje również codzienny masaż twarzy. Czyli jest to idealny gadżet dla leniuszków, którym nie chce się (nie mogą, nie mają czasu itd.) dołączać kolejnego zabiegu odmładzającego do codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Podsumowując – oczyszczanie porów skóry, odmładzający masaż oraz … powiew luksusu ;) – to gwarantuje nam Clarisonic!

Za drogo? CZYM ZASTĄPIĆ CLARISONIC?

Rozszerzone pory oczyszczanie

Jak oczyścić rozszerzone pory? – PEELINGI

Codzienne oczyszczanie drapiącymi żelami? Nieee… Nie tędy droga. Chyba, że zależy nam na podrażnionej i rozognionej skórze. Nie oczyścicie porów i przy okazji narobicie sobie kłopotu z rozniesionymi krostkami, stanami zapalnymi i nieustępującym wysuszeniem.

JAK WYGLĄDA CZARNE MYDŁO?

Przy skórze z zapchanymi, rozszerzonymi porami świetnie sprawdzają się natomiast peelingi enzymatyczne. Ideałem w tej kategorii jest czarne mydło Savon Noir. Nie dość, że naturalne (oparte na paście z oliwek), to jeszcze rewelacyjnie (!) oczyszcza rozszerzone pory. Mydło Savon Noir stosowane jest w odmładzających zabiegach Hammam – złuszczaniu, wygładzaniu i ujędrnianiu skóry ciała, ale idealnie sprawdza się na skórze twarzy. Do tego jest nieziemsko wydajne.

Glinka czarna zaskórniki

Jak oczyścić rozszerzone pory? – MASECZKI

Do oczyszczania rozszerzonych porów sprawdza się nie tylko maseczka z glinki. Trzeba czasem ruszyć głową i zrobić rekonesans półek w kuchni! Maseczka z aspiryny, maseczka z płatków owsianych (połączona z delikatnym peelingiem, a co!), maseczka z białkiem jaja kurzego z dodatkiem soku z cytryny, maseczka drożdżowa … Maseczek oczyszczających rozszerzone pory jest mnóstwo.

Mimo, iż nie przepadam za Ziają, to niesamowitą maseczką na rozszerzone pory okazała się pasta oczyszczająca z serii Liście Manuka. Kosztowała całe 8,20 zł i na stałe powinna zagościć w kosmetyczkach osób z rozszerzonymi, zanieczyszczonymi porami. Ściąga, oczyszcza i pozostawia na skórze efekt orzeźwiającego chłodu. Bardzo, bardzo polecam!