Jak nakładać maseczkę na twarz? Już nigdy nie zrobisz tego źle!

Jak nakładać maseczkę?

Jak nakładać maseczkę na twarz? Kiedy nakładać maseczkę na twarz? Co zrobić po zmyciu maseczki? Sprawdź, co poprawić, co zmienić, o czym sobie przypomnieć!

Jak nakładać maseczkę na twarz?

Maseczka zawsze po peelingu. Jeśli nakładasz maseczkę do twarzy raz w tygodniu, postaraj się zrobić to po peelingu. Dzięki peelingowi zwiększysz efekt działania każdej maseczki. No ale pewnie to już wiesz, tylko … zapominasz.

Przyjemne ciepełko. Czy zauważyłaś, że kosmetyczki nakładają maseczkę na ciepłą, rozpulchnioną skórę? Zrób to samo w domu! Zanurz ręcznik w ciepłej wodzie (ale jw. – nie wrzącej!) i połóż na twarzy i szyi na parę chwil. Ciepły kompres otworzy pory skóry, przez co maseczka wniknie głębiej w skórę.

Stosuj parę maseczek na raz – zwłaszcza przy cerze mieszanej. Maseczkę nawilżającą nałóż na tą część skóry, która potrzebuje nawilżenia, a glinkę na strefę T. Warto zastosować się do tej metody i zmieniać nakładanie maseczek w zależności od aktualnych potrzeb skóry.

Czym wzbogacić maseczkę do twarzy?

Dodaj serum do twarzy do maseczki. Jeśli masz problem z systematycznym stosowaniem serum, wmieszaj jego parę kropli do maseczki. W ten sposób przemycisz ten kosmetyk w pielęgnacji.

Zwykła woda to przeżytek! Zamiast zwykłej wody, rozrób maseczkę z hydrolatem. Albo z wodą mineralną. Dodasz jej dodatkowych właściwości pielęgnacyjnych!

Jak nakładać maseczkę na twarz?

Jak nakładać maseczkę na twarz? Autor: CushySPA. Więcej informacji:  https://www.cushyspa.com/

Podrażnienia po maseczce do twarzy?

Nie przetrzymuj maseczki z glinki! Glinka wysuszy KAŻDĄ skórę na wiór. Maseczkę z glinki trzymaj maksymalnie 5-10 minut na skórze, nie doprowadzając jej do całkowitego zaschnięcia (np. poprzez spryskanie twarzy wodą termalną).

Masz zaczerwienioną skórę po maseczce? To niekoniecznie wina samej maseczki, tylko … za gorącej wody przy zmywaniu maseczki, a żadna skóra tego nie lubi! Zmywaj maseczki letnią wodą. Bo może się wydawać, że gorącą wodą szybciej i lepiej spłuczesz maseczkę, ale przez to bardzo podrażnisz sobie skórę.

Maseczka pod oczy? TAK!

Maseczki pod oczy są super! Tylko pamiętaj, żeby nie nakładać maseczek z kwasami i maseczki z glinki pod oczy! Natomiast świetne są maseczki w płatkach, nasączane ekstraktami roślinnymi, kwasem hilauronowym i witaminami.

Sprawdź naszą rozjaśniającą maseczkę z ogórka w płatkach!

Maseczka pod oczy na zmarszczki

Kiedy nakładać maseczkę na twarz?

Godzina 17-22 – to najlepsza pora na maseczkę. Wtedy skóra zaczyna swój naturalny proces regeneracji i „oddechu” po całym dniu. Zrób eksperyment: nałóż maseczkę rano, na parę dni później wieczorem. Szybko zauważysz różnicę w działaniu.

Zapomniana szyja. Jeśli chcesz uniknąć efektu „szyi Jolanty Kwaśniewskiej” (gładka skóra twarzy, pomarszczona szyja), pielęgnuj maseczkami nawilżającymi szyję. Skóra tam jest cienka i delikatna i błaga o solidną porcję pielęgnacji!

Co zrobić po zmyciu maseczki?

Tonizuj! Po zmytej maseczce przetrzyj skórę tonikiem – albo jeszcze lepiej, hydrolatem. Tonik zmyje resztki maseczki ze skóry, ukoi ją i przywróci właściwe ph.

Kremuj, zwłaszcza po glince! Glinka kosmetyczna dobrze oczyszcza, ale potrafi bardzo wysuszyć skórę. Koniecznie nałóż po maseczce z glinki krem. Natomiast nie musisz nakładać kremu po maseczce odżywczej lub nawilżającej!

Czy po maseczce w płachcie nakłada się krem?

Nie. Maseczki w płachcie są nasączone kwasem hilauronowym, esencjami witaminowymi i ekstraktami roślinnymi. Zazwyczaj nie powinno się ich nawet zmywać, tylko zostawić do całkowitego wchłonięcia. Nakładając dodatkowo krem, to już będzie za dużo szczęścia na raz.

Maseczki bez spłukiwania – maseczki żelowe

Wygodna maseczka do twarzy. Bardzo fajne są maseczki w formie lekkiego żelu, których nie trzeba spłukiwać. Zazwyczaj zostawia się je na noc i stosuje jak lekki krem. Nie zapycha skóry, nie obciąża jej i reguluje wydzielanie sebum.

Sprawdź naszą genialną maseczkę różaną z płatkami róży!

Maseczka różana opinie

Maseczka różana opinie

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0