Jak nakładać maseczkę na twarz? Kiedy nakładać maseczkę na twarz? Co zrobić po zmyciu maseczki? Sprawdź, co poprawić, co zmienić, o czym sobie przypomnieć!

Jak nakładać maseczkę na twarz?

Maseczka zawsze po peelingu. Jeśli nakładasz maseczkę do twarzy raz w tygodniu, postaraj się zrobić to po peelingu. Dzięki peelingowi zwiększysz efekt działania każdej maseczki. No ale pewnie to już wiesz, tylko … zapominasz.

Przyjemne ciepełko. Czy zauważyłaś, że kosmetyczki nakładają maseczkę na ciepłą, rozpulchnioną skórę? Zrób to samo w domu! Zanurz ręcznik w ciepłej wodzie (ale jw. – nie wrzącej!) i połóż na twarzy i szyi na parę chwil. Ciepły kompres otworzy pory skóry, przez co maseczka wniknie głębiej w skórę.

Stosuj parę maseczek na raz – zwłaszcza przy cerze mieszanej. Maseczkę nawilżającą nałóż na tą część skóry, która potrzebuje nawilżenia, a glinkę na strefę T. Warto zastosować się do tej metody i zmieniać nakładanie maseczek w zależności od aktualnych potrzeb skóry.

Czym wzbogacić maseczkę do twarzy?

Dodaj serum do twarzy do maseczki. Jeśli masz problem z systematycznym stosowaniem serum, wmieszaj jego parę kropli do maseczki. W ten sposób przemycisz ten kosmetyk w pielęgnacji.

Zwykła woda to przeżytek! Zamiast zwykłej wody, rozrób maseczkę z hydrolatem. Albo z wodą mineralną. Dodasz jej dodatkowych właściwości pielęgnacyjnych!

Jak nakładać maseczkę na twarz?
Jak nakładać maseczkę na twarz? Autor: CushySPA. Więcej informacji:  https://www.cushyspa.com/

Podrażnienia po maseczce do twarzy?

Nie przetrzymuj maseczki z glinki! Glinka wysuszy KAŻDĄ skórę na wiór. Maseczkę z glinki trzymaj maksymalnie 5-10 minut na skórze, nie doprowadzając jej do całkowitego zaschnięcia (np. poprzez spryskanie twarzy wodą termalną).

Masz zaczerwienioną skórę po maseczce? To niekoniecznie wina samej maseczki, tylko … za gorącej wody przy zmywaniu maseczki, a żadna skóra tego nie lubi! Zmywaj maseczki letnią wodą. Bo może się wydawać, że gorącą wodą szybciej i lepiej spłuczesz maseczkę, ale przez to bardzo podrażnisz sobie skórę.

Maseczka pod oczy? TAK!

Maseczki pod oczy są super! Tylko pamiętaj, żeby nie nakładać maseczek z kwasami i maseczki z glinki pod oczy! Natomiast świetne są maseczki w płatkach, nasączane ekstraktami roślinnymi, kwasem hilauronowym i witaminami.

Sprawdź naszą rozjaśniającą maseczkę z ogórka w płatkach!

Maseczka pod oczy na zmarszczki

Kiedy nakładać maseczkę na twarz?

Godzina 17-22 – to najlepsza pora na maseczkę. Wtedy skóra zaczyna swój naturalny proces regeneracji i „oddechu” po całym dniu. Zrób eksperyment: nałóż maseczkę rano, na parę dni później wieczorem. Szybko zauważysz różnicę w działaniu.

Zapomniana szyja. Jeśli chcesz uniknąć efektu „szyi Jolanty Kwaśniewskiej” (gładka skóra twarzy, pomarszczona szyja), pielęgnuj maseczkami nawilżającymi szyję. Skóra tam jest cienka i delikatna i błaga o solidną porcję pielęgnacji!

Co zrobić po zmyciu maseczki?

Tonizuj! Po zmytej maseczce przetrzyj skórę tonikiem – albo jeszcze lepiej, hydrolatem. Tonik zmyje resztki maseczki ze skóry, ukoi ją i przywróci właściwe ph.

Kremuj, zwłaszcza po glince! Glinka kosmetyczna dobrze oczyszcza, ale potrafi bardzo wysuszyć skórę. Koniecznie nałóż po maseczce z glinki krem. Natomiast nie musisz nakładać kremu po maseczce odżywczej lub nawilżającej!

Czy po maseczce w płachcie nakłada się krem?

Nie. Maseczki w płachcie są nasączone kwasem hilauronowym, esencjami witaminowymi i ekstraktami roślinnymi. Zazwyczaj nie powinno się ich nawet zmywać, tylko zostawić do całkowitego wchłonięcia. Nakładając dodatkowo krem, to już będzie za dużo szczęścia na raz.

Maseczki bez spłukiwania – maseczki żelowe

Wygodna maseczka do twarzy. Bardzo fajne są maseczki w formie lekkiego żelu, których nie trzeba spłukiwać. Zazwyczaj zostawia się je na noc i stosuje jak lekki krem. Nie zapycha skóry, nie obciąża jej i reguluje wydzielanie sebum.

Sprawdź naszą genialną maseczkę różaną z płatkami róży!

Maseczka różana opinie
Maseczka różana opinie

Na skróty
Data
Tytuł
Jak nakładać maseczkę na twarz?
Ocena
51star1star1star1star1star