Jak być szczęśliwym? Pełnia szczęścia w 7 krokach

Jak być szczęśliwym?

Jak być szczęśliwym? Jedni pod postacią szczęścia widzą górę pieniędzy, drudzy – ukochaną osobę, inni – możliwość rozwoju i spełnienia zawodowego. Oto pewne sposoby, jak małymi krokami stać się szczęśliwym.

1. Doceniaj najbliższych

W domu rodzinnym często uczymy się pewnych wzorów postępowań. To właśnie rodzice i dziadkowie często uświadamiają nas, co jest w życiu ważne, a co nie. Dają wskazówki – co jest dobre, a co złe i jak należy postępować w określonych sytuacjach. Dobre wzorce postaraj się zaczerpnąć z otoczenia – od przyjaciół, znajomych, dalszych znajomych. Często dobrym przykładem mogą też być całkiem obcy ludzie, których docenia się nie tylko za to, co robią, ale też za to, kim są.

Jak być szczęśliwym

2. Nie szukaj u siebie błędów

Zamiast marudzenia co Ci nie wyszło i skupiania się na tym, co sprawiło Ci przykrość, skup się na plusach swoich i zaletach sytuacji, w której się znajdujesz. Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, a koniec czegoś jest początkiem czegoś nowego. Dobrym sposobem jest wypisanie swoich zalet i wad, efekty daje też napisanie listu do siebie (przykładowy list). W wielu wypadkach to, co dla nas jest wadą, dla innych jest zaletą (choćby np. wrażliwość).

Jak być szczęśliwą

3. Rób to, co lubisz

Lubisz malować, grać na gitarze, czytać książki? Nie ma nic lepszego niż rozwijanie siebie, swoich pasji i robienie tego, za czym się przepada. To stanowi część Ciebie. Nie zmuszaj się do niczego, nie szukaj pasji na siłę, bo na dłuższą metę to nie ma sensu – będziesz się tylko męczyć, a nie o to chodzi. Jeśli pewne rzeczy budzą u Ciebie frustracje, to staraj się ograniczyć je do minimum i znajdź zadowolenie w tym, co sprawia Ci przyjemność.

Jak być szczęśliwym

4. Wyrzuć emocje

Człowiek jest kielichem, który może zostać przelany przez najmniejszą kroplę goryczy, złości lub zdenerwowania. To naturalne, że trzeba się czasem odstresować. Jednak jeśli jesteś wkurzony, zły lub co najwyżej zdenerwowany – uważaj, by nie zrobić nikomu krzywdy słowem i/lub czynem. Lepiej wyjechać gdzieś za miasto lub urządzić sobie mały spacer na świeżym powietrzu. Emocje opadają, a chwile sam na sam ze sobą są niezbędne każdemu – nawet osobom brylującym w towarzystwie.

Jak być szczęśliwym?

5. Dbaj o siebie

Pewnie słyszałeś, że kobiety poprawiają sobie humor u kosmetyczki, fryzjerki, domowych zabiegach kosmetycznych. Ładny, zadbany wygląd niejednokrotnie sprawia, że czujemy się po prostu lepiej. Odświeżenie swojego wizerunku raz na jakiś czas ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Dodatkowo dobre, zdrowe jedzenie i dawka ruchu to znak, że o siebie dbamy. Nie ładujmy w siebie bezwartościowych świństw, po prostu kochajmy siebie i szanujemy swoje ciało :).

Jak być szczęśliwym?

6. Śmiej się, wygłupiaj się i szalej

Ile razy słyszałeś, że śmiech to zdrowie? Podczas śmiania się wdychamy ok. 1- 1,5 litra więcej powietrza. Mózg jest lepiej dotleniony, koncentracja, samopoczucie i refleks poprawiają się. Terapię śmiechem (geletologia) stosuje się u osób zbyt melancholijnych i cierpiących na depresję. Niektórzy lekarze zastanawiają się, czy nie zrobić pokojów („gabinety śmiechu”), w których w ramach terapii będą puszczane komedie ;). Pozwól sobie czasem na odrobinę szaleństwa – na starość będziesz wspominać te chwile z rozrzewnieniem.

Jak być szczęśliwym?

7. Zakochaj się

Nie znaczy to, byś szukał miłości na siłę – związki tworzone na siłę nie należą do długotrwałych. Czasem warto poczekać, skupić się na sobie i swoim rozwoju i pasjach oraz zastanowić się, czego naprawdę się oczekuje od drugiej osoby.

A gdy miłość zapuka do Twoich drzwi o odpowiedniej porze i odpowiednim czasie- po prostu ją wpuść. Efekty zakochania zauważysz od razu ;).

Przeczytaj więcej: wpływ miłości na wygląd.

Jak być szczęśliwym?

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (2)

 • Justyna 9 lat temu Odpowiedz

  bardzo przydatne rady,a jest może poradnik jak być szczęśliwym w młodym małżeństwie?..

  wieczniemloda 8 lat temu Odpowiedz

  Jeszcze nie ma, ale może, może… ;)? Wezmę pod uwagę. Póki co jestem w trakcie pisania e-booka :)

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE