Kiedy najlepiej wybrać krem przeciwzmarszczkowy? Czy kosmetyki na bruzdy, wgłębienia i kurze łapki powinny być stosowane już w wieku 30 lat? Jaki w ogóle powinien być dobry krem na zmarszczki i czym kierować się przy jego wyborze? I w końcu – czy drogi krem przeciwzmarszczkowy będzie działać lepiej od taniego kosmetyku? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule!
Od kiedy krem przeciwzmarszczkowy?
Przygoda z kremem przeciwzmarszczkowym powinna zacząć się już w okolicach 25 roku życia. To właśnie wtedy włókna kolagenowe zaczynają się stopniowo osłabiać, czego efektem skóra traci jędrność i gładkość. Nie jest to proces zauważalny z dnia na dzień i nie do zahamowania – nawet zabiegi medycyny estetycznej nie dają 100% gwarancji na powstrzymanie pojawiania się zmarszczek. Ale stosując odpowiednią prewencję przeciwzmarszczkową dobraną do potrzeb cery można proces pojawienia się zmarszczek skutecznie opóźnić. Już wielokrotnie udowadniano, że systematycznie nawilżana i natłuszczana cera będzie wyglądać o niebo lepiej od skóry pozbawionej odpowiedniej pielęgnacji. Zatem jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się gładką cerą – stosuj krem przeciwzmarszczkowy już po 25 roku życia.
Dobry krem na zmarszczki
Oprócz tego, że sam krem wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, powinien być dostosowany do AKTUALNYCH potrzeb skóry. Co to oznacza?
Posiadacze cery tłustej i mieszanej powinni stosować krem przeciwzmarszczkowy, który będzie lekki, nie będzie zapychać porów oraz będzie charakteryzować się doskonałą wchłanialnością.
Osoby o skórze suchej mogą stosować kremy cięższe, olejowe, pozostawiające lekki film ochrony. Dobrze, by krem na zmarszczki dla skóry suchej zawierał antyoksydacyjne witaminy (zwłaszcza witaminę E), które przy innych typach cer mogą robić „psikusy”.
Cery wyjątkowo wrażliwe muszą zacząć używać kremu przeciwzmarszkowego o krótkim, konkretnym składzie wraz ze składnikami łagodzącymi (panthenolem, allantoiną) – a najlepiej kosmetyku o statusie dermokosmetyku.
Do czego zmierzamy? Używanie kremu przeciwzmarszczkowego do skóry suchej przez właściciela cery tłustej może skończyć się katastrofą w postaci zapchanych porów, wysypu niedoskonałości i podrażnień. Dlatego dobry krem na zmarszczki musi być doskonale dobrany do typu skóry, ponieważ włączenie do pielęgnacji nietrafionego kosmetyku może znacznie obciążyć skórę i spowodować szereg problemów z cerą.
Drogi krem przeciwzmarszczkowy lepszy niż tani?
Od paru lat internet obfituje w różnego rodzaju rankingi kosmetyczne, które udowadniają, że tani krem przeciwzmarszczkowy często jest lepszy niż droższy. Nie jest to do końca prawda, lecz zaklinanie rzeczywistości. Często tani krem na zmarszczki jest wykonywany na tłustym, ciężkim podłożu, które może sprawdzić się jedynie na wąskiej grupie odbiorców. Osoby z bardziej wymagającymi typami skóry z pewnością nie będą z takiego rozwiązania zadowolone. Na cenę kosmetyku składa się również jakość ekstraktów i półproduktów, które jeśli są lepszej jakości, to z założenia muszą być też droższe. Dodatkowo powstanie takiego kosmetyku to często szereg procesów i procedur, badań i testów – od wchłanialności, po faktyczne działanie produktu. Stąd idealny krem przeciwzmarszczkowy będzie charakteryzował się wymienionymi cechami:
- wysokiej jakości składniki aktywne umieszczone wysoko w składzie;
- opatentowane składniki główne, które sprawiają, że dany kosmetyk jest wyjątkowy (tak jak np. super multi corrective Kiehl’s), który zawiera PhytoMimetic witaminę A o działaniu spłycającym zmarszczki, ujędrniającą cząsteczkę ProxylaneGX, nawilżający hialuronian sodu czy też nadające blask i wyrównujące koloryt skóry grzyby Chaga;
- bardzo dobre, lekkie podłoże kosmetyku o doskonałej wchłanialności;
- poprawa kolorytu skóry i efekt wizualny „zdrowej”, nieobciążonej kosmetykami skóry;
- brak komodogenności (zapychania porów);
- brak przestarzałych składników kosmetycznych: parabenów, oleju mineralnego i barwników.
Rytuał przeciwzmarszczkowy czyli jak stosować krem na zmarszczki
Częstym błędem w stosowaniu kremu przeciwzmarszczkowego jest jego wmasowywanie w skórę. Natomiast skóra uwielbia tzw. opukiwanie paluszkami palców. Opukiwanie skóry kosmetykami jest zaczerpnięte z Japonii – kraju, który ma absolutnego „bzika” na punkcie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Wklepywanie kosmetyków poprawia krążenie i zapobiega powstawaniu podrażnień oraz roznoszeniu zmian trądzikowych.
Dobra prewencja przeciwzmarszczkowa to nie tylko krem na zmarszczki, ale również solidne oczyszczenie skóry. Tutaj również kraje Azjatyckie wiodą prym w znakomitym podejściu do czystości skóry. Tylko cery dobrze oczyszczone są w stanie w pełni skorzystać z dobrodziejstw kremów i „wyciągnąć” z nich to, co najlepsze. Dobrym patentem na porządne oczyszczanie skóry będzie więc metoda paru kroków (pierwotnie nawet i 9 kroków!) – połączona raz na jakiś czas z peelingiem skóry, oczyszczająco-nawilżającą maską i oczywiście z wysokiej jakości produktami do demakijażu cery.
Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest rozszerzenie pielęgnacji o serum witaminowe, wodę różaną lub żel hialuronowy – czyli kosmetyki, na które często nie zwracamy uwagi, a które stanowią świetne wzbogacenie prewencji przeciwzmarszczkowej. Taki pielęgnacyjno-przeciwzmarszczkowy bonus nie obciąży skóry, lecz wzmocni ją, zregeneruje i zadba o odpowiednią ochronę przed wolnymi rodnikami.
Artykuł sponsorowany
Brak komentarzy