Halitoza – TOP sposoby [BEZ RECEPTY] na gnijący oddech!

Halitoza przyczyny sposoby

Halitoza – poznaj domowe (i nie tylko domowe) sposoby i leki bez recepty, które pomogą na halitozę! Skuteczne sposoby na śmierdzący oddech!

Halitoza – leczenie, przyczyny i sposoby!

Ktoś kiedyś powiedział, że człowiek to najbardziej smrodliwa osoba na świecie – i miał rację!

Niestety problem halitozy czyli mówiąc wprost: śmierdzącego oddechu, dotyczy ogromnej (prawie 50%!) rzeczy Polaków. Dobrze jest, gdy osoby z halitozą zdają sobie sprawę ze swojego problemu – raczej nie jest to miłe, gdy znajomy lub zupełnie obca osoba uświadomi Cię, że śmierdzi Ci z buzi. I to często w dość bezpośredni sposób.

Dlatego jeśli wiesz, że cierpisz na halitozę, to już połowa sukcesu!

Druga połowa sukcesu tkwi w tym, żeby coś z tym zrobić!

Jeśli myślisz, że problem halitozy rozwiąże standardowy zestaw: szczoteczka do zębów i nitka, to … możesz się mylić!

Najczęstsze przyczyny halitozy to:

  1. niewystarczająca (niestety!) higiena jamy ustnej – ALE wymiana szczoteczki, nitkowanie zębów, płukanie ust + stosowanie poniższych sposobów pomoże!
  2. kamień nazębny – dlatego regularne kontrole u dentysty to podstawa!
  3. uwierająca proteza zębowa (albo w ogóle proteza zębowa) – GIGANTYCZNY problem u osób starszych!
  4. aparat ortodontyczny – przy byciu „szablozębnym” należy dbać 2x bardziej o higienę jamy ustnej!
  5. nowotwór – ale spokojnie, przykry zapach z ust nie musi od razu zwiastować nowotworu!
Halitoza węgiel wybielający zęby

Halitoza węgiel wybielający zęby

Halitoza i węgiel wybielający zęby? To możliwe!

Jeśli męczy Cię halitoza, spróbuj prostego sposobu, który BARDZO pomoże poradzić sobie z nieświeżym oddechem, mianowicie … węgiel aktywny wybielający zęby! Bardzo drobno sproszkowany, miałki węgiel ma właściwości absorpcyjne – nie dość, że wciśnie się w każdą szczelinę między zębami, to doskonale „wyssie” nieprzyjemne zapachy z ust. Niepozorny węgiel zda egzamin 100 razy lepiej niż popularne tabletki do ssania, które jedynie będą maskować problem (i to na krótko).

Niektórzy zalecają nawet ssanie tabletek z węglem aktywnym – lepiej jednak po prostu tym węglem wyszorować zęby, dziąsła i język, po czym dokładnie wypłukać jamę ustną wodą. To przynosi o wiele lepszy efekt, a przy okazji pozbawiasz się czarnego (komicznego) zabarwienia buzi!

Działanie węgla na halitozę zauważysz bardzo szybko – oprócz znacznie bielszych zębów, oddech będzie z dnia na dzień świeższy i przyjemniejszy dla otoczenia.

Polecamy węgiel wybielający węgiel z dodatkiem mięty pieprzowej, glinki bentonitowej i skórki pomarańczy – TEN WĘGIEL to prawdziwa petarda w walce o świeży oddech!

Halitoza – irygator Twoim przyjacielem!

Znasz to uczucie czystości zębów po wyjściu od dentysty? Możesz równie dobrze wyczyścić zęby w domu –  sprzętem zwanym irygatorem! Irygatory do higieny jamy ustnej są w sprzedaży już od dobrych paru lat i są często w zestawach ze szczoteczkami elektrycznymi. Więc jeśli chcesz – możesz zainwestować w irygator i cieszyć się świeżością oddechu na co dzień.

Irygator jest szalenie pomocny w walce o świeży oddech i przy problemach z halitozą!

Działanie irygatora polega na czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych wodą wystrzeliwaną z „dziubka” irygatora pod ciśnieniem. Moc irygatora regulujesz sam (zazwyczaj większość osób nastawia od razu na max). Oczywiście przy używaniu irygatora można się trochę pochlapać, więc zdecydowanie polecam irygowanie zębów w piżamie/nago, niż w białej koszuli.

Cena irygatora to wydatek średnio kilkudziesięciu-kilkuset złotych, w zależności od modelu.

Halitoza paski wybielające

Halitoza paski wybielające

Halitoza i paski wybielające – nieoczywisty duet!

Jeśli myślisz, że paski to tylko bajer wybielający zęby i nie mają nic wspólnego z halitozą – to pora zmienić myślenie.

Działanie pasków wybielających zęby opiera się często na uwalnianiu aktywnego tlenu, który oprócz wybielania zębów, znakomicie odświeżają oddech. Nic dziwnego – przy tak gruntownym wybielaniu zębów, pozbywasz się nalotu na zębach, a przy okazji żel „wciska” się w szczeliny międzyzębowe i je gruntownie doczyszcza – ze wszystkiego, co napotka na swojej drodze.

PASKI WYBIELAJĄCE ZĘBY NA … HALITOZĘ!

Dlatego stosowanie co jakiś czas kuracji paskami wybielającymi zęby bardzo pomaga na halitozę!

Halitoza – płukanie ust olejem!

Płukanie ust olejem na halitozę – mało popularna praktyka, która przynosi zaskakujące efekty. Do tego wybiela zęby i pomaga przy krwawiących dziąsłach! Jak płukać usta olejem – o tym pisaliśmy TUTAJ.

Jak płukanie ust olejem działa na halitozę?

„Przeciskając” olej przez zęby pomagasz pozbyć się bakterii i gnijących (!) resztek jedzenia, które mogą być przyczyną halitozy. Samo płukanie ust olejem nie należy do najprzyjemniejszych czynności w życiu, ale bardzo szybko można się „olejowania ząbków” przyzwyczaić.

Do płukania ust olejem najlepiej sprawdzi się olej kokosowy – jest najbardziej znośny w smaku (czyt. obojętny).

Na skróty
Data
Tytuł
Halitoza sposoby
Ocena
51star1star1star1star1star

Zobacz nasze inne wpisy

0