Czym może zaskoczyć glinka błękitna stosowana jako maseczka oczyszczająca do twarzy? Jak się okazuje ta rosyjska maseczka nie ustępuje w działaniu glince czarnej, zielonej czy jakiejkolwiek innej. Oto błękitna glinka i jej właściwości, zastosowanie i porównanie z „rywalami”.

Glinka błękitna – właściwości

Glinka błękitna moskiewskiej firmy MedikoMed występuje w postaci błękitnego, sypkiego proszku – pozbawiona jest zatem wszelakich niemile widzianych dodatków tj. zagęszczacze, stabilizatory czy silikony, które tak masowo ładowane są do glinek kosmetycznych.

Daje to możliwość mieszania glinki z tonikami, hydrolatami czy wodą różaną.Glinka błękitna efekty
Kto będzie zadowolony ze stosowania glinki błękitnej? Jest idealna dla cery normalnej, ale przy innych typach skóry również powinna się sprawdzić, zwłaszcza w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Glinkę błękitną opisywanej tu firmy można kupić w sklepie KosmetycznaGlinka.pl.

Zainteresował Cię temat glinek kosmetycznych? Przeczytaj więcej TUTAJ
Glinka błękitna

Glinka błękitna – efekty

Glinka błękitna podobnie jak glinka czarna świetnie mineralizuje i odżywia skórę oraz (co najważniejsze) dokładnie oczyszcza pory z brudu, resztek makijażu czy sebum.

Wspomaga procesy regeneracji skóry i łagodnie goi wszelkie strupki, zadrapania czy ranki (np. po trądziku). Systematyczne stosowanie glinki błękitnej wyrównuje koloryt skóry, która wygląda bardziej świeżo, młodo i zdrowo.
Glinka błękitna zastosowanie

Glinka błękitna – zastosowanie

Możne być wykorzystana jako:

  1. maseczka do twarzy – oczyści pory skóry, zwęzi rozszerzone pory i pomoże pozbyć się zaskórników
  2. maseczka do włosów – odżywi delikatną skórę głowy, wzmocni strukturę włosa i pomoże uporać się z przetłuszczającymi się włosami
  3. dodatek do kąpieli – oczyści i odżywi skórę, pomoże pozbyć się wyprysków na plecach czy pośladkach
  4. kompres leczniczy – usprawni metabolizm komórkowy skóry, pomoże pozbyć się stanu zapalnego

Glinka błękitna krymska

Glinka błękitna vs glinka czarna

Glinka błękitna różni się od glinki czarnej nie tylko kolorem, ale też swoją „mocą oczyszczającą”.

Glinka błękitna jest również zdecydowanie łagodniejsza w działaniu od glinki czarnej – nie przesusza skóry tak bardzo jak swój rywal mimo tego, że równie dobrze oczyszcza pory skóry. Nie pozostawia również skóry zaczerwienionej i podrażnionej, co może zdarzyć się przy stosowaniu glinki czarnej.

Co jest wspólne? Na pewno to, że po użyciu glinki błękitnej, jak i glinki czarnej zaleca się nawilżenie skóry twarzy kremem lub serum.

Jak się okazuje, ta glinka jest zdecydowanie godnym zastępcą glinki czarnej :).Glinka błękitna maseczka

Na skróty
Data
Tytuł
Glinka błękitna - rosyjska maseczka do twarzy
Ocena
51star1star1star1star1star