Grube i gęste włosy są marzeniem każdej z nas – w końcu są one jednym z atrybutów młodości i zdrowia. Oto sposoby na gęste włosy – jasne, proste i klarowne.

Sposoby na gęste włosy

Nic nie świadczy o człowieku tak, jak … włosy. Zdrowe, wypielęgnowane i gęste włosy to wizytówka każdej zadbanej kobiety oraz każdego dbającego o siebie mężczyzny. To właśnie fryzura jest z jednym z tych elementów, które jako pierwsze rzucają się w oczy. Fryzura jest częścią i uzupełnieniem codziennych stylizacji, która jest bardzo często poddawana ocenie.

CODZIENNE SPOSOBY NA WYPADANIE WŁOSÓW

TŁUSTA GRZYWKA, SUCHE KOŃCE – ZMIEŃ TO TERAZ!

Czemu więc nie zadbać bardziej o włosy? W końcu im się te coś należy!

Oto sposoby na gęste włosy.

 

Gęste włosy

Gęste włosy – mycie włosów

 • Częste mycie włosów – Niestety, ale jest wielu amatorów mycia włosów 1-2 razy dziennie! Częste mycie włosów pozbawia skórę głowy naturalnego płaszcza ochronnego. Efekt? Włosy są osłabione, wysuszone i bardziej skłonne do wypadania. Jeśli jest to tylko możliwe, to postaraj się dać wolne swoim włosom na 1-2 dni bez ich mycia i nie rób z nimi kompletnie nic. Niech pożyją swoim życiem i daj im zasłużone wolne.
 • Rozczesywanie przed myciem – Zawsze przed myciem porządnie rozczesz włosy – dzięki temu szansa na ich splątanie podczas mycia i stworzenie nieszczęsnego kołtuna maleje. A nie ma nic gorszego od szarpania czystych, lecz poplątanych i skołtunionych włosów. Zwyczajnie ich szkoda.
 • Gorąca woda – Kąpiele w gorącej wodzie nie służą włosom.  Zawsze używaj letniej wody! Gorąca woda osłabia cebulki włosa, co niestety sprzyja wypadaniu włosów. Dobrym wyjściem jest również końcowe opłukanie włosów chłodną wodą – nada to im połysku i zdrowego wyglądu.
 • Wycieranie włosów – Darujmy sobie szarpanie, miętoszenie i agresywne tarcie włosów ręcznikiem. To nie podłoga. Najlepiej dokładnie włosy delikatnie ugnieść miękkim ręczniczkiem i pozostawić je swobodnie do wyschnięcia.

POKRZYWA NA GĘSTE WŁOSY – DO PICIA I NIE TYLKO

 Gęste włosy sposoby

Gęste włosy – suszenie włosów

 • Gorący nawiew – Używaj suszarki z regulacją temperatury i tak często jak możliwe używaj chłodnego nawiewu. Gorące powietrze sprzyja wypadaniu włosów. Poza tym u osób gorący nawiew z suszarki potęguje przetłuszczanie się włosów i ich przyklapnięcie. Jednak jak wiadomo – najlepiej suszarki nie używać w ogóle.
 • Rozczesywanie palcami – Przed i podczas używania suszarki do włosów przeczesuj je delikatnie palcami. Mokre włosy są bardzo wrażliwe na szarpanie szczotką, są podatne na uszkodzenia i częściej wypadają. Dobrze sprawdzi się również grzebień o szerokim rozstawieniu zębów.
 • Przepisowe 30 cm – Im większa odległość między skórą głowy a gorącym strumieniem powietrza, tym lepiej. Minimum 30 cm od skóry głowy chroni ją przed przegrzaniem i podrażnieniem. A gęste włosy to przede wszystkim zdrowa skóra głowy.

Gęste włosy domowe sposoby

Gęste włosy – szampony i odżywki

SZAMPONY NA POROST WŁOSÓW!

 • Chemia w szamponach – Mimo tego, że na rynku jest wiele szamponów flagujących się jako szampony EKO, bez SLS, to nadal bardzo często sięgamy po te, które skórze głowy ani włosom niestety nie służą. Unikaj szamponów perłowych, z długim składem i o gęstej konsystencji. Wybieraj szampony z wyciągami z czarnej rzepy, pokrzywy, szampony witaminowe – mimo krótkiego czasu spędzonego na skórze głowy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo tego, że zaszkodzą.
 • Peelingi do skóry głowy – Domowe sposoby są najlepsze! Regularnie stosowane oczyszczają skórę głowy i zmniejszają przetłuszczanie skóry głowy.
 • Odżywki do włosów – Stosuj ich niewielką ilość, nakładaj od połowy długości włosów aż po same końce. Nie obciążaj nimi skóry głowy, w przeciwnym razie włosy bardzo szybko będą wyglądać nieświeżo i marnie. Najlepiej stosować lekkie mgiełki wzmacniające włosy (bez spłukiwania np. Radical, Jantar) lub odżywcze maseczki (a te koniecznie do spłukania), np. maseczka z nafty, żółtka jaja i oleju rycynowego, maseczki WAX.
 • Wcierki, ampułki, płukanki – Na rynku jest wiele preparatów z wyciągami roślinnymi, najczęściej ze skrzypem (Radical) czy czarną rzodkwią (Seboradin). Bardzo dobrym wyjściem są również płukanki domowej roboty – płukanki z piwa, płukanki z pokrzywy i skrzypu.

SPOSÓB NA GĘSTE WŁOSY – NAFTA KOSMETYCZNA

Na skróty
Gęste włosy - sposoby bez tajemnic!
Tytuł artykułu
Gęste włosy - sposoby bez tajemnic!
Krótki opis
Grube i gęste włosy są marzeniem każdej z nas - w końcu są one jednym z atrybutów młodości i zdrowia. Oto sposoby na gęste włosy - jasne, proste i klarowne.
Autor artykułu
Strona
wieczniemloda.com