Domowa lampa Sollux – zamiast tabletki [opinie, jaką kupić?]

[wpseo_breadcrumb]
Domowa lampa Sollux opinie

Domowa lampa Sollux – poznaj opinie (przetestowaliśmy!), dowiedz się, jaką lampę Sollux kupić? Kiedy kupić lampę Sollux? Czy w ogóle warto z niej korzystać?

Domowa lampa Sollux – co to jest?

Lampa Sollux to lampa emitująca promieniowanie podczerwone (IR „A” o zakresie 780-1400mm), wytwarzające w efekcie swojego działania dużą dawkę ciepła. Światło lampy dogłębnie rozgrzewa tkanki, poprawiając ich ukrwienie i dotlenienie, dzięki czemu stają się one lepiej odżywione i wydajne. Dzięki takiemu naświetlaniu szybciej wraca się do formy, gojenie się stanów zapalnych jest przyspieszone a i same dolegliwości bólowe są szybko i odczuwalnie złagodzone.

Domowa lampa Sollux – działanie i jak wygląda zabieg?

Zabiegi lampą Sollux możesz również wykonać w odpowiednio wyposażonym gabinecie fizjoterapeuty oraz na turnusach rehabilitacyjnych. Większość gabinetów dysponuje lampą Sollux, jednak są to o wiele większe „kombajny”, z większym „polem działania” i oczywiście z o wiele (!) większą mocą. Efekty działania profesjonalnej lampy Sollux jak i tej domowej są widoczne piekielnie szybko – nawet tego samego dnia!

Pojedynczy zabieg naświetlania lampą Sollux (zarówno domową, jak i tą „profesjonalną”) trwa zwykle od 10 do 20 minut. Należy przy tym zachować odpowiednią odległość od lampy, by nie narazić się na poparzenie. Ważne! Podczas naświetlania lepiej nie przemieszczać się ani nie skracać czasu seansu – nie będzie to miało sensu, gdyż wtedy sam zabieg będzie nieefektywny.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie do naświetlania lampą Sollux jest takie samo przy domowej lampie, jak i tej „gabinetowej”. Należy przede wszystkim umyć miejsce poddawane naświetlaniu. Nie smarować wcześniej skóry maściami, kremami, należy domyć też skórę z kleju np. od plastrów p/bólowych. Należy również zdjąć biżuterię. Nic więcej.

Domowa lampa Sollux – jaką kupić?

Jaką lampę Sollux kupić? Najważniejsza jest moc lampy. Zdecydowanie lepiej (w przypadku promieniujących bóli kręgosłupa) kupić taką 150 W, niż słabszą. Do celów kosmetycznych sprawdzi się lampa o słabszej mocy.

Lampy między sobą różnią się wielkością naświetlacza, firmą i … ceną. Warto wspomnieć, że grono ludzi ufa znanym markom np. Philips, natomiast równie dużo osób woli niemieckie Beurer’y. Przedział cenowy lampy Sollux to zwykle 100 zł – 400 zł.

Domowa lampa Sollux – kiedy kupić?

Nie ma co się łudzić – lampa Sollux jest najczęściej kupowana z powodów zdrowotnych (dolegliwości bólowe), a nie relaksacyjnych.

Kiedy warto kupić lampę Sollux?

 • kiedy cierpisz na nawracające bóle (stawowo-mięśniowe, bóle kręgosłupa) a nie chcesz znowu sięgać po tabletkę przeciwbólową,
 • gdy chcesz „wzmocnić” działanie maści przeciwbólowej (rozgrzane miejsca lepiej absorbują substancje p/bólowe; smarować PO zabiegu!),
 • w chorobach uszu, gardła i nosa – skraca czas trwania przeziębienia i hamuje rozwój choroby,
 • gdy chcesz zrelaksować i odprężyć obolałe mięśnie (np. po treningu)

oraz mniej popularne powody:

 • gdy zamierzasz korzystać z terapii leczniczej (jonoforeza) albo przygotowawczo przed masażami,
 • UWAGA MAMUSIE! Lampa Sollux doskonale sprawdzi się przy bólach pleców (wielogodzinne noszenie niemowlaka robi swoje), zwłaszcza gdy karmisz piersią i nie możesz stosować wielu leków – w tym wypadku Sollux jest niezastąpiony!

Domowa lampa Sollux – opinie

Lampa Sollux nie bez powodu jest zalecana, by była w każdym domu.

Terapia ciepłem jest znaną, ale wypartą przez medykamenty dostępne w aptece terapią leczniczą. Ciepło znakomicie koi i relaksuje oraz uśmierza ból. Sam zabieg przeprowadzony w domowych warunkach odpręża i daje chwilę tylko dla siebie. Dlatego absolutnym numerem 1 zastosowań lampy Sollux jest właśnie działanie przeciwbólowe!

Do tego zabieg domową lampą Sollux przydaje się przy leczeniu skóry problemowej, tłustej i zanieczyszczonej. Ciepło lampy rozpulchnia skórę, otwiera pory i ułatwia usuwanie zanieczyszczeń. Z powodzeniem zastępuje popularną „parówkę” na twarz.

Korzystanie z domowej lampy Sollux ekonomicznie również wychodzi taniej niż ciągły zakup plastrów rozgrzewających.

No i masz możliwość korzystania z zabiegu w domowych pieleszach – bez czekania w kolejkach, tracenia czasu na dojazdy, umawiania się na konkretną godzinę zabiegu. Po prostu włączasz lampę do kontaktu i … już!

Domowa lampa Sollux – wady?

Niestety – jak niemal wszystko, również lampa Sollux posiada pewne przeciwwskazania do stosowania:

 • nie mogą z niej korzystać dzieci i najlepiej, by nie „kręciły się” w miejscu trwania zabiegu,
 • osoby z nadwrażliwością na światło – również mają zakaz korzystania z lampy,
 • nie powinny z niej korzystać osoby starsze, alergicy oraz osoby spożywające alkohol,
 • co ważne – osoby ospałe (nie wolno ucinać sobie drzemek podczas zabiegu!), mające problem z koncentracją – również lepiej, by nie sięgały po lampę Sollux,
 • kobiety w ciąży,
 • osoby cierpiące na grzybicę, nowotwory skóry, padaczkę, guzy, osoby z problemami krążeniowymi

Sama lampa jest urządzeniem dość delikatnym. Gdy chociaż raz (!) spadnie na ziemię to jest wielce prawdopodobne, że będzie potłuczona i do wyrzucenia. Do tego często lampa nie posiada kabla z przełącznikiem – uruchamia się ją i wyłącza przez włożenie oraz wyciągnięcie wtyczki bezpośrednio do kontaktu – jest to dość upierdliwe, zwłaszcza przy bólach pleców.

Na skróty
Domowa lampa Sollux - zamiast tabletki [opinie, jaką kupić?]
Tytuł artykułu
Domowa lampa Sollux - zamiast tabletki [opinie, jaką kupić?]
Krótki opis
Domowa lampa Sollux - poznaj opinie (przetestowaliśmy!), dowiedz się, jaką lampę Sollux kupić? Kiedy kupić lampę Sollux? Czy w ogóle warto z niej korzystać?
Autor artykułu
Strona
wieczniemloda.com

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

  Dodaj odpowiedź

  0