Czym jest CBG?

Olejek CBG właściwości

Kannabigerol (CBG) słusznie kojarzy się wielu osobom z rośliną konopii. Jest to zdecydowanie mniej popularny i mniej znany „kolega” THC oraz CBD, ale posiada za to liczne właściwości zdrowotne i kosmetyczne. Czym jest CBG i jakie produkty z CBG można kupić na naszym rodzimym, polskim rynku? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym artykule.

CBG – właściwości lecznicze

CBG (kannabigerol) to związek chemiczny, który produkowany jest przez konopie siewne. Występuje w nich w znikomej ilości oraz nie posiada działania uzależniającego ani narkotyzującego. Liczne badania naukowców sugerują, że CBG wykazuje niezwykłe właściwości zdrowotne, które z pewnością mogą przysłużyć się podczas kuracji leczniczych wielu chorób. W jakich chorobach kannabigerol może okazać się przysłowiową pierwszą i ostatnią deską ratunku?


Kannabigerol CBG a nowotwory

Efektywne leczenie nowotworów różnej maści stanowi wyzwanie dla naukowców od wielu lat. Okazuje się, że konopie siewne wykazują doskonałe właściwości zwalczające komórki nowotworowe. CBG działa przeciwzapalnie oraz antyoksydacyjnie, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy naciekach zapalnych w tkankach zaatakowanych przez nowotwór. Dodatkowo CBG nie powoduje „otumanienia” organizmu ani uzależnienia, dlatego wydaje się być idealnym rozwiązaniem podczas wyczerpujących kuracji przeciwnowotworowych, które najczęściej znacząco osłabiają cały organizm. Ostatnie badania wykazały, że CBG oprócz zahamowania postępu choroby również niszczy komórki nowotworowe, co może okazać się przełomem na skalę światową. Dlatego wiele osób staje po stronie nauki i chce, by konopie siewne przestały być kojarzone jedynie z przemysłem narkotykowym, ale również z medycyną onkologiczną.


Kannabigerol CBG na choroby neurodegeneracyjne?

Wykazano, że CBG posiada właściwości ochronne na komórki mózgowe – to świetna wiadomość dla osób, które posiadają w rodzinie osoby cierpiące na choroby: Alzheimera, Parkinsona, chorobę Huntingtona. Kannabigerol chroni komórki nerwowe i zapobiega ich uszkodzeniom, a zatem może efektywnie zapobiegać szybkiemu postępowi chorób neurodegeneracyjnych. Działanie przeciwzapalne i antytoksyczne CBG sprawia, że neurony są chronione niczym tarcza przed wolnymi rodnikami i toksynami, dzięki czemu zachowane są funkcje merytoryczne mózgu.


CBG w kosmetyce

Koncentraty kosmetyczne zawierające CBG są skutecznie wykorzystywane w medycynie estetycznej, przy leczeniu łuszczycy, AZS i trądziku. Kosmetyki wzbogacone o kannabigerol działają ujędrniająco, wygładzająco oraz łagodząco stany zapalne skóry. Poza tym CBG wspomaga gojenie trądziku różowatego, cystowego, młodzieńczego i u osób dorosłych. Kannabigerol jest również wykorzystywany w produkcji maści przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych i pielęgnacyjnych. Ekstrakt CBG będzie występować w różnego rodzaju serum do skóry twarzy i ciała, w balsamach, a nawet w produktach do włosów i do skóry głowy.


Gdzie kupić olejek CBG?

Najbardziej popularnym produktem zawierającym legalnie pozyskiwane CBG jest olejek Sativol. Stężenie kannabigerolu w olejach CBG jest niskie, dlatego nie ma problemu z legalnym i szerokim dostępem do produktów z tym składnikiem. Forma olejku jest sama w sobie bardzo sensowna: olej zapewnia dłuższy kontakt ze skórą (np. w porównaniu szybko wchłaniającego się kremu), dzięki czemu ekstrakt CBG działa bardziej efektywnie. Olejek wykorzystywany jest w celach leczniczo-kosmetycznych: znakomicie pielęgnuje skórę problemową oraz wspomaga leczenie stanów zapalnych. Do tego olejek CBG nie posiada konserwantów, parabenów ani dodatków zapachowych, dzięki czemu jest w 100% naturaly i bezpieczny dla skóry.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE