Clarisonic – szczoteczka młodości?

Clarisonic szczoteczka

Szczoteczka Clarisonic szturmem zdobywa polski rynek kosmetyczny. Pozytywne opinie dermatologów i użytkowników bardzo zachęcają do sięgnięcia po nią. Ale czy jest warta TAKICH pieniędzy?

Clarisonic szczoteczka

Clarisonic – cena

Cena oryginalnego zestawu do oczyszczania twarzy Clarisonic jest tym, co zniechęca do zakupu większość z nas. Niestety.

Cena szczoteczki do twarzy Clarisonic waha się między 500 zł a nawet 950 zł! Mało tego, co pewien okres czasu należy wymieniać szczoteczkę czyszczącą, a to stanowi kolejny wydatek 100-150 zł.

Jednak według opinii szeregu osób to ten wydatek to inwestycja w piękniejszą skórę, która naprawdę się opłaca.

Ale czy na pewno?

Clarisonic – gdzie kupić

Szczoteczkę Clarisonic można na szczęście kupić w Polsce – od Allegro zacząwszy, idąc poprzez sklepy firmowe, na Sephorze skończywszy. Czemu na szczęście? Dostęp do szczoteczki zaledwie parę miesięcy temu był ograniczony do sklepów zagranicznych, a o samym Clarisonicu niejednokrotnie można było tylko pomarzyć. Co wytrwalsi kombinowali nad sprowadzeniem Clarisonica  z USA.

Jednak coraz większe zainteresowanie szczoteczką polskiej publiki zrobiło swoje.

Clarisonic – działanie

Clarisonic wykorzystuje technologię soniczną, która powoduje, że skóra jest aż  6 razy czystsza niż oczyszczana dłońmi.

Co to oznacza? Szczoteczka składa się z włókien, które wykonują ok. 300 ruchów osylacyjnych na sekundę – czyli tyle ile nie będą w stanie nigdy wykonać żadne dłonie. Dodatkowo szczoteczka wykonuje mikro-masaż twarzy, który nie tylko świetnie odpręża, ale również odmładza.

Japoński odmładzający masaż twarzy!

Clarisonic efekty

To gwarantuje, że szczoteczce nie umknie żadne zanieczyszczenie ani żaden zapchany por. Zresztą zwykle cały proces czyszczenia twarzy trwa ok. 60 sekund – to i tak o wiele dłużej niż zwykłe umycie skóry żelem. Dodatkowo Clarisonic sam sygnalizuje charakterystycznym piknięciem, ile czasu i powinna być oczyszczana dana partia twarzy.

Clarisonic – trądzik

Jako, że Clarisonic dogłębnie oczyszcza pory skórne, zatem ogranicza on skłonność do rozwijania zmian trądzikowych. Może to być ratunek nie tylko dla osób, które borykają się z rozszerzonymi porami, ale także dla tych, którzy mają problem z pojedynczymi, męczącymi wypryskami.

Wiadomo, że podstawą pielęgnacji skóry trądzikowej jest nie tylko dobór odpowiednich preparatów przeciwtrądzikowych, ale też szczególna higiena skóry, którą może zapewnić Clarisonic.

Jednak mimo tego, że szczoteczka jest delikatna i odpowiednia dla skóry wrażliwej, to jednak przy niewłaściwym obchodzeniu się ze szczoteczką (nie myciu jej, nie wymienianiu nasadek czyszczących) problem z trądzikiem może paradoksalnie zostać nasilony!

Clarisonic – efekty

Efekty używania szczoteczki Clarisonic są ponoć spektakularne i możemy je zaobserwować już po tygodniu używania.

Clarisonic cena

 1. rozjaśnienie przebarwień
 2. oczyszczenie i zwężenie rozszerzonych porów
 3. poprawienie napięcia i jędrności skóry
 4. redukcja drobnych zmarszczek
 5. poprawa kolorytu cery i jej ogólnej kondycji
 6. wygładzenie i uelastycznienie skóry

Sposoby na rozszerzone pory i zaskórniki!

Clarisonic – zamiennik

Ci, którzy jednak nie zdecydują się na zestaw oczyszczający Clarisonic, mogą zadowolić się jego tańszymi zamiennikami:

 1. gąbka konjac (Rossman), ok. 15 zł
 2. szczoteczka do twarzy (Rossman), ok. 10 zł
 3. szmatka muślinowa (Allegro), ok 5 zł
 4. ściereczka z mikrofibry (Allegro, sklepy monopolowe), ok 5 zł

Przy odrobinie wysiłku i cierpliwości można uzyskać podobny efekt do takiego, jaki ma nam zagwarantować szczoteczka. Jednak stosowanie ich bywa zdradliwe, zwłaszcza dla cer wrażliwych i suchych, które mogą bardzo podrażnić (zwłaszcza niepozorna ściereczka z mikrofibry!).

Zobacz nasze inne wpisy

1 komentarz

 • Karolina 6 lat temu Odpowiedz

  Kusząca propozycja, zwłaszcza dla kogoś, kto ma bardzo wrażliwą cerę. Niestety cena jest kosmiczna, co skutecznie studzi mój zapał do kupna takiej szczoteczki. Ciekawe też, czy efekty naprawdę są tak spektakularne.

Dodaj odpowiedź

Wpisz rozwiązanie captcha: : *

Reload Image

127