Bułgaria – megaaa jedzenie, pychaa wino, mniamm słodycze!

Bułgaria słodycze

Wakacje w Bułgarii były … pyszne. Od jedzenia, przez wino i słodycze. Bo podróżuje się też dla jedzenia. Oto Bułgaria – jedzenie, wino, słodycze!

Wakacje w Bułgarii – jedzenie

Jest smacznie. Bardzo.

BUŁGARIA – CIEKAWOSTKI, KTÓRYCH NIE ZNACIE!

Dlatego ten dobry smak jest powodem sprzeczek między Bułgarią a Grecją.

Bo jedzenie w Bułgarii jest podobne do tego, co w Grecji. Wystarczy porównać sałatkę szopską z sałatką grecką. Bułgarska sałatka szopska to 3 składniki: ogórki, pomidory i ser owczy. Jest dość sucha. Natomiast oryginalna sałatka grecka jest z dodatkiem oliwek, cebuli i oliwy.

Bułgaria jedzenie

Oba kraje szarpią się też o moussakę.

A może my też powinniśmy wmieszać się w bitwę? O … na przykład … chłodnik? W Bułgarii chłodnik (kefir, koperek, ogórek) czyli Tarator jest bardzo zbliżony do naszej polskiej mizerii. Z tym, że jest bardziej rozwodniony. Ale efekt ten sam – jest bardzo smaczny i chłodzący.

Bułgaria tarator

Wakacje w Bułgarii – wino

Nie jestem smakoszem wina. Nie umiem zagłębiać się w jego smaku ani wzniośle i kwieciście go opisywać. Dlatego będzie lakonicznie.

Być w Bułgarii i nie spróbować ichniejszego wina to profanacja. Bułgarskie wina są rześkie, bardzo aromatyczne i można je pić, i pić, i pić… Na mnie wrażenie zrobiło wino o nazwie Niedźwiedzia Krew (Bear Blood). Bardzo tanie, mega smaczne i faktycznie w kolorze bardzo głębokim, krwistym. Aromatyczne, ale nie ciężkie.

Pyszne!!!

Bułgaria wino

 

Wakacje w Bułgarii – słodycze

Prawdziwą furorę robią lody na wagę. Są genialne. I sprawiedliwe! Płacisz za wagę, nie za kulkę, której wielkość często zależy od kaprysu sprzedającego. Fuck logic. Dlatego ZAWSZE dostaniesz porcję wręcz … obiadową :).

Dodatkowo są naprawdę, naprawdę pyszne. Smakują pierwszorzędnie – nawet te z przydrożnych budek. Polecam zwłaszcza jogurtowe. Zajadałam się nimi przez cały wyjazd.

Bułgaria słodycze

Co jeszcze? Mini-hamburgery, mini-arbuzy czyli bułgarskie gumy do żucia.

Bułgaria cukierki

Zobacz nasze inne wpisy

1 komentarz

  • Hi there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?

    I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard
    on. Any suggestions?

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE