Bułgaria – megaaa jedzenie, pychaa wino, mniamm słodycze!

Bułgaria słodycze

Wakacje w Bułgarii były … pyszne. Od jedzenia, przez wino i słodycze. Bo podróżuje się też dla jedzenia. Oto Bułgaria – jedzenie, wino, słodycze!

Wakacje w Bułgarii – jedzenie

Jest smacznie. Bardzo.

BUŁGARIA – CIEKAWOSTKI, KTÓRYCH NIE ZNACIE!

Dlatego ten dobry smak jest powodem sprzeczek między Bułgarią a Grecją.

Bo jedzenie w Bułgarii jest podobne do tego, co w Grecji. Wystarczy porównać sałatkę szopską z sałatką grecką. Bułgarska sałatka szopska to 3 składniki: ogórki, pomidory i ser owczy. Jest dość sucha. Natomiast oryginalna sałatka grecka jest z dodatkiem oliwek, cebuli i oliwy.

Bułgaria jedzenie

Oba kraje szarpią się też o moussakę.

A może my też powinniśmy wmieszać się w bitwę? O … na przykład … chłodnik? W Bułgarii chłodnik (kefir, koperek, ogórek) czyli Tarator jest bardzo zbliżony do naszej polskiej mizerii. Z tym, że jest bardziej rozwodniony. Ale efekt ten sam – jest bardzo smaczny i chłodzący.

Bułgaria tarator

Wakacje w Bułgarii – wino

Nie jestem smakoszem wina. Nie umiem zagłębiać się w jego smaku ani wzniośle i kwieciście go opisywać. Dlatego będzie lakonicznie.

Być w Bułgarii i nie spróbować ichniejszego wina to profanacja. Bułgarskie wina są rześkie, bardzo aromatyczne i można je pić, i pić, i pić… Na mnie wrażenie zrobiło wino o nazwie Niedźwiedzia Krew (Bear Blood). Bardzo tanie, mega smaczne i faktycznie w kolorze bardzo głębokim, krwistym. Aromatyczne, ale nie ciężkie.

Pyszne!!!

Bułgaria wino

 

Wakacje w Bułgarii – słodycze

Prawdziwą furorę robią lody na wagę. Są genialne. I sprawiedliwe! Płacisz za wagę, nie za kulkę, której wielkość często zależy od kaprysu sprzedającego. Fuck logic. Dlatego ZAWSZE dostaniesz porcję wręcz … obiadową :).

Dodatkowo są naprawdę, naprawdę pyszne. Smakują pierwszorzędnie – nawet te z przydrożnych budek. Polecam zwłaszcza jogurtowe. Zajadałam się nimi przez cały wyjazd.

Bułgaria słodycze

Co jeszcze? Mini-hamburgery, mini-arbuzy czyli bułgarskie gumy do żucia.

Bułgaria cukierki

Zobacz nasze inne wpisy

1 komentarz

  • sling tv asksylphoflight 11 miesięcy temu Odpowiedz

    Hi there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?

    I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard
    on. Any suggestions?

Dodaj odpowiedź

0