Błędy w pielęgnacji skóry twarzy – 5 najgorszych!

Błędy w pielęgnacji skóry

Błędy w pielęgnacji skóry twarzy – naszej wizytówce na lata. Zdziwicie się, jak wiele błędów i jakie błędy w pielęgnacji popełniamy codziennie i jak ich uniknąć.

Błędy w pielęgnacji skóry twarzy

Czy zastanawialiście się czy Wasza pielęgnacja skóry twarzy posiada jakieś błędy, usterki i niedociągnięcia? Okazuje się, że mimo bardzo dobrej edukacji i mnogości informacji w internecie nadal popełniamy te same błędy w pielęgnacji skóry: od zbyt częstego używania peelingów po nałogowe skubanie i wyciskanie najmniejszych niedoskonałości.

Za dużo kosmetyków na raz!

Nagminnym wręcz błędem jest stosowanie za dużej ilości kosmetyków na raz. Wpadając w szał zakupów często wydaje się, że każdy kosmetyk jest potrzebny, że może zakup kolejnego pomoże w walce z niedoskonałościami… Więc próbujemy, smarujemy, wklepujemy kolejne warstwy i w międzyczasie dokańczamy te kosmetyki, których data ważności zmierza ku końcowi. I tak więcej i więcej, a skóra wariuje i prosi o chwilę oddechu.

Efektem przesady z pielęgnacją skóry i stosowaniem za dużej ilości kosmetyków są:

 • zaczerwieniona i podrażniona skóra
 • rozszerzone i zapchane pory skóry
 • pojawiające się popękane naczynka
 • powstające wypryski (również te podskórne)

Jeśli jednak ten błąd w pielęgnacji skóry jest tak dręczący, to może warto zastanowić się nad Projektem Denko?

Dlaczego kobiety kupują kosmetyki

Przesada w myciu skóry twarzy!

Niestety jest to bardzo, bardzo częsty błąd w pielęgnacji skóry, który dotyczy zwłaszcza posiadaczy skóry tłustej i mieszanej.

Mycie twarzy 2 razy dziennie (max) w zupełności wystarcza! Częstsze mycie skóry prowadzi do podrażnienia i osłabienia warstwy hydrolipidowej, której każda skóra potrzebuje, nawet ta najbardziej tłusta i trądzikowa.

Dobrym rozwiązaniem jest również dokładne oczyszczanie skóry wieczorem i poranne spryskanie i przemycie skóry hydrolatem bądź wodą termalną – taki sposób minimalizuje drażniące działanie wody i detergentów, które zostawiają skórę słabą, bezbronną i zaczerwienioną.

Błędy w pielęgnacji skóry twarzy

Dopatrywanie się niedoskonałości!

Codzienne stawanie przed lustrem w poszukiwaniu kolejnego zaskórnika, zmarszczki czy powiększonego pora jest pierwszym krokiem, który może doprowadzić do poważnych zaburzeń na tle psychicznym.

A wydawałoby się, że takie dopatrywanie się i patrzenie to żaden błąd w pielęgnacji skóry… Cóż, pozory mylą zwłaszcza, gdy lustro jest powiększające. Wtedy jedynym wyjściem jest omijanie go szerokim łukiem. Niestety często kolejnym krokiem po wypatrzeniu „przeciwnika” jest …

Błędy w pielęgnacji skóry

Smyranie, głaskanie i dotykanie niedoskonałości!

Zapewne większość wie, że palce są siedliskiem takiej ilości bakterii i zanieczyszczeń, jakie można sobie tylko „wymarzyć”, a których przecież się nie widzi. Najgorzej jest, gdy dotykamy twarzy tuż po dotknięciu klamki do drzwi, telefonu komórkowego lub klawiatury od komputera.

Niezbyt dobrym pomysłem też jest wieczne głaskanie się po buzi, mizianie i smyranie w poszukiwaniu nierówności skórnych, a następne ich skubanie i szarpanie. Takie praktyki grożą nie tylko długo gojącymi się ranami ale również rozniesieniem bakterii P. acnes na zdrowe powierzchnie skóry!

Błędy w pielęgnacji skóry

Za dużo peelingów i zdzierania naskórka!

Niepokojące jest zwłaszcza częste stosowanie gruboziarnistych peelingów do twarzy. Zauważają to nawet wykwalifikowani dermatolodzy i właściciele salonów kosmetycznych. Często panuje przeświadczenie, że dobry zabieg złuszczający zdziała więcej niż delikatna oxybrazja czy nawet zwykły masaż twarzy, a to podstawowy błąd w pielęgnacji skóry.

Skórze trzeba dać czas na samodzielną regenerację, a wieczne ścieranie i częste szorowanie skóry ziarnistymi peelingami kompletnie zaburza ten proces. Taka praktyka powoduje, że skóra jest podrażniona, cieńsza i podatna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Błędy w pielęgnacji twarzy

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (2)

 • dsvdv 11 lat temu Odpowiedz

  którys raz piszesz o wyciskaniu.. widze ze mierzylas sie z tym?

  Tak ;) Piszę też na podstawie obserwacji osób wokół mnie, które mają z tym niemały problem.

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE