Biokap Nutricolor – farba do włosów to naturalna farba pielęgnacyjna, pokrywająca włosy w 100%, mająca aż 12 aktywnych składników roślinnych. To zapewnienia producenta, a jak jest naprawdę? Oto efekty naturalnego farbowania włosów.

Krótka historia farbowania włosów

Kolor włosów zmieniałam od czasów gimnazjum i przerobiłam wszystkie kolory: od „wiejskiego” blondu, poprzez pasemka aż do koloru kruczoczarnego.

Zawsze miałam problem z farbowaniem odrostów – mimo stosowania się do instrukcji ZAWSZE kolor nie łapał wszystkich włosów i wychodził za jasny/za ciemny.

Samo farbowanie też nie należało do najprzyjemniejszych – ZAWSZE czuć było nieprzyjemny, chemiczny zapach, a same włosy po farbowaniu wypadały jak szalone.

Prawdę powiedziawszy już nie wiem i nie pamiętam, jaki mam naturalny kolor włosów ;).

Biokap farba

Biokap Nutricolor – skład

Skład fabry jest zachęcający – zawartość 90% naturalnych składników zachęca do zakupu:

  • liofilowe kwasy owocowekwas mleczny z trzciny cukrowej i buraka cukrowego, kwas cytrynowy z cytrusów, kwas winowy z winogron, kwas jabłkowy z porzeczek
  • proteiny roślinne – sojowe, owsiane, ryżowe, pszenne
  • olejek arganowy BIO
  • wyciąg z wierzby
Biokap farby

Biokap Nutricolor – moja opinia

Farba jest dostępna w aptekach za cenę ok. 30 zł (ja kupiłam za 33,40 zł). Postanowiłam pójść za ciosem i odstawić farby drogeryjne – nasączone śmierdzącą chemią, która robi z włosów siano.

Farba pokryła odrosty (niefarbowane, 4-miesięczne) w 100%. Podczas farbowania unosił się lekki, przyjemny zapach i nie wypadł ani jeden włos. Kolor również wyszedł taki, jaki powinien (średni blond nr 7.0, u mnie wyszedł wyjątkowo ciepły i równomierny – cudo).

Same włosy są błyszczące, miękkie i niezniszczone przez chemię, a skóra głowy jest cała i zdrowa – bez podrażnień!

Ze swojej strony polecam!

Biokap farba do włosów

Biokap Nutricolor (średni blond 7.0) – efekty przed i po farbowaniu

Biokap opinie Biokap średni blond