Bawełniane rękawiczki – do pielęgnacji dłoni na noc

Bawełniane rękawiczki

Czy bawełniane rękawiczki na noc działają? Czy rzeczywiście są konieczne i czy można się jednak bez nich obyć? No i najważniejsze – czy bawełniane rękawiczki do pielęgnacji dłoni są rzeczywiście pomagają uporać się ze zniszczoną skórą naszych biednych rąk?

Bawełniane rękawiczki – do pielęgnacji dłoni na noc

Bawełniane rękawiczki to przyjemny gadżet kosmetyczny, którym zainteresują się Ci, którzy mają zniszczoną skórę dłoni – czyli w obecnych czasach prawie każdy z nas. Codzienne zmywanie naczyń niszczącymi detergentami, klimatyzacja, zimne powietrze czy nawet zwykłe prace biurowe potrafią dać skórze dłoni w kość. Dodatkowo codzienne stresy skutkują poobgryzanymi paznokciami i skórkami wokół paznokci, które wyglądają co najmniej nieciekawie!

Bawełniane rękawiczki – na noc

Czasem wydaje się, że zwykłe wsmarowanie kremu w dłonie nie wystarcza.

Choćby kosmetyk składowo był przepiękny to często gęsto nie dane mu jest się dobrze wchłonąć. Sposób działania bawełnianych rękawiczek jest bardzo prosty: rękawiczki izolują dłonie od środowiska zewnętrznego, ocieplają skórę dłoni, przez co pory w skórze otwierają się i kosmetyk absorbuje krem lub maskę lepiej.

Dodatkowo bawełniane rękawiczki nakłada się na noc – czyli w porze sprzyjającej intensywnej regeneracji skóry. Równocześnie sama bawełna nie drażni skóry dłoni i przepuszcza powietrze, co pozwala skórze swobodnie „oddychać”.

Bawełniane rękawiczki

Bawełniane rękawiczki – gdzie kupić

Sama zadawałam sobie do niedawna to pytanie, bo normalne rękawiczki – lateksowe czy bez lateksu można kupić praktycznie wszędzie – od apteki po sklep ogrodniczy. Ale gdzie kupić bawełniane rękawiczki – do pielęgnacji dłoni na noc?! Okazuje się, że można je kupić w

 • drogeriach (Rossman) – tu dostaniemy najzwyklejsze bawełniane rękawiczki bez udziwnień, cena: ok. 10 zł,
 • na aukcjach internetowych (Allegro), cena już od ok. 2 zł,
 • u konsultantek w sprzedaży bezpośredniej (Oriflame), w zestawie z kremem to ok. 30 zł,
 • rzadziej w aptekach, częściej w sklepach medycznych i … fotograficznych.

Często gęsto bawełniane rękawiczki kosmetyczne występują w zestawach z kremem regenerującym lub odżywczą maseczką do skóry dłoni albo delikatnym peelingiem. Bawełniane rękawiczki mogą być nasączone pielęgnacyjnymi olejami (najczęściej olejem jojoba), masłem shea i witaminą E. Takie nasączane bawełniane rękawiczki mogą starczyć na parę użyć.

Bawełniane rękawiczki cena

Zobacz nasze inne wpisy

1 komentarz

 • Izabela 5 lat temu Odpowiedz

  Ja zamiast inwestować w rękawiczki zakładam na wykremowane dłonie…bawełniane skarpetki

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE