Aspiryna działa nie tylko na przeziębienie! Poznaj inne oblicze aspiryny, czyli aspiryna na kaca, trądzik i nawet … włosy! Sprawdź ciekawostki o aspirynie!
Aspiryna na kaca, który lubi powracać
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co aspiryna ma wspólnego z kacem? Już wyjaśniamy! Powinno Cię to zainteresować zwłaszcza, jeśli lubujesz się w zakrapianych alkoholem imprezach. Kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie ochronne na wątrobę, której z procentami nigdy nie jest po drodze. Dodatkowo łagodzi bóle głowy, które towarzyszą po każdej większej imprezie. Dlatego kwas acetylosalicylowy jest tak popularnym składnikiem leków na kaca!
Więc gdy woda z ogórków nie działa a tłusty rosołek nie pomógł … Wiesz, co robić.
Tylko pamiętaj, by nie przekroczyć dawki 4g aspiryny/dobę
(musiałbyś „zjeść” ponad 8 tabletek aspiryny na raz)!
Aspiryna na przeziębienie i bólu leczenie
Kwas acetylosalicylowy jest jednym z częściej stosowanych leków w przeziębieniu. W USA jest zdecydowanym numerem 1 wśród leków przeciwbólowych! Nic dziwnego. Oprócz działania przeciwbólowego, działa przeciwzapalnie, zbija gorączkę. Dołóż do tego witaminę C, sen (!) i odpoczynek – a zwłaszcza to ostatnie. Bez regeneracji organizmu przeziębienie będzie trwać w nieskończoność!
Ciekawostka: W 1998 roku Apirin znalazło się w Księdze Rekordów Guinessa jako najczęściej kupowany lek p/bólowy na świecie!

Aspiryna maseczka na twarz
Gdy na twarzy zgliszcze – aspiryna na pryszcze
Maseczka z aspiryny na trądzik, zaskórniki i wągry – kto jej jeszcze nie zna? Ta maseczka oczyszcza skórę, zwęża rozszerzone pory i rozjaśnia przebarwienia po trądziku. Do maseczki stosuj wyłącznie kwas acetylosalicylowy w tabletkach – tabletki musujące nie zdadzą tu egzaminu. Genialnie działa solo lub z odrobiną jogurtu naturalnego. Efekty maseczki nie odbiegają od efektów profesjonalnych zabiegów złuszczania kwasami w gabinetach kosmetycznych.
Ciekawostka: Maseczka działa wybielająco na skórę – osiągniesz nią efekt mlecznej cery Królewny Śnieżki!
Aspiryna na zakrzepy, udary i zawały
Działanie przeciwzakrzepowe aspiryny odkryto dopiero w ubiegłym 20-leciu (1!) – a mogłoby się wydawać, że aspiryna jest znana właściwie od zawsze. Udowodniono, że profilaktyczne, niskie dawki kwasu acetylosalicylowego (75-150 mg/dobę) zapobiegają powstawaniu udarów i zawałów serca. Dlatego jest tak często stosowany jako podstawowy lek u osób w tzw. „grupie ryzyka” i nie tylko. Ze względu na popularność aspiryny, jej działanie powinno być ogólnie nam znane i nie zarezerwowane jako wiedza „tylko dla ambitnych” – a zwłaszcza jej działanie przeciwzakrzepowe.
Jak Aspiryna wpływa na proces krzepnięcia krwi?
http://aspirin.pl/pl/o-aspirin/
Ciekawostka: Aspiryna firmy Bayer poleciała jako wyposażenie apteczki w pierwszej wyprawie na Księżyc!
Aspiryna na włosy długie i świeże? Nie wierzę …
… a jednak! Tak! 2-3 tabletki wymieszane z szamponem, maseczką lub odżywką do włosów – to doskonały środek oczyszczający skórę głowy! Kwas acetylosalicylowy działa delikatnie złuszczająco i oczyszczająco na skórę głowy – dzięki temu włosy dłużej zachowają świeżość i będą „odbite” od nasady. Dodatkowo taka regularnie stosowana pielęgnacja włosów wzmocni cebulki włosów, dzięki czemu będą gęstsze i mocniejsze. Kuracja sprawdzi się również u osób z nawracającym łupieżem i może pomóc w swędzeniu skóry głowy.
Ciekawostka: dodatek kwasu acetylosalicylowego do szamponu/odżywki do włosów pomoże szybciej wrócić do naturalnego koloru włosów!

Aspiryna kwiaty
Aspiryna dla kwiatów?
Jeśli dostałeś piękne kwiaty a nie masz do nich „ręki” – warto co jakiś czas dodać do 1 litra wody rozkruszoną 1 tabletkę. Taka mieszanka poprawia system odpornościowy rośliny i doskonale odświeża kwiaty, przez co te są w stanie dłużej w postać wazonie. To stary i sprawdzony sposób naszych babć na przedłużenie żywotności kwiatów – ciętych i doniczkowych.
Skąd się wziął ten pomysł? Zapewne wszystko to „dzieło przypadku” – ale to nieważne – ważne, że działa!
Pamiętaj! Nie podlewaj kwiatów aspirynowym roztworem codziennie,
lecz raz na 2 miesiące!
[…] w swojej walce z rozszerzonymi porami skóry. Jak zrobić maseczkę z aspiryny – przeczytaj o tym TUTAJ! Efekt? Bardzo zwężone i fenomenalnie oczyszczone pory skóry! Natomiast przy dłuższym […]