Na sprawy sercowe? Aronia!

Aronia na serce

Aronia to znana i ceniona roślina, której bogate właściwości odżywcze szczególnie cenione są przez osoby dbające o serce i kondycję organizmu.

 

Wygodną i najlepiej przyswajalną formą jej przyjmowania jest sok. Warto jednak upewnić się, że wyprodukowany został przez doświadczonego producenta jakim jest np. Polska Róża, co gwarantuje, że oprócz zachowania smaku i koloru, będzie również posiadał maksymalną ilość wartości odżywczych, tak cennych dla naszego zdrowia.

Wpływ na układ sercowo-naczyniowy

Układ krwionośny zasila cały organizm i wszelkie problemy go obejmujące są zazwyczaj natychmiast widoczne w postaci pajączków pojawiających się na twarzy i skórze. Powstają one w wyniku nadmiernej przepuszczalności i słabości naczyń krwionośnych organizmu. Zawarte w soku z aronii bioflawonoidy, w tym przede wszystkim rutyna, zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych pozostawiając nietkniętą ich zdolność do transportowania składników odżywczych i tlenu.

Na niższy poziom cholesterolu

Regularne przyjmowanie soku z aronii obniża poziom triglicerydów oraz cholesterolu LDL w organizmie. Pozwala to na udrożnienie tętnic i obniżenie tym samym ciśnienia krwi. Dzięki swoim właściwościom, aronia traktowana jest jako element leczenia wspomagającego hiperlipidemii oraz hipercholesterolemii.

Większy komfort życia cukrzyków

Związki polifenolowe zawarte w owocach aronii łagodzą objawy cukrzycy typu II oraz uciążliwość jej powikłań. Sok z aronii pozwala obniżyć poziom glukozy na czczo, co redukuje uczucie pragnienia, ogranicza ilość wydalanego moczu i ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała niezależnie od tego, czy dana osoba ma tendencje do szybkiego przybierania masy ciała, czy do jej utraty ze względu na chorobę.

Szybsza regeneracja

Starzenie się organizmu, przynajmniej w jego powierzchownej postaci, to spowolnienie procesów regeneracyjnych i ich nieadekwatność w stosunku do potrzeb. Skuteczność regeneracji można podnieść poprzez zmniejszenie ilości niezbędnej do wykonania pracy na naprawianie bieżących uszkodzeń powodowanych przez wolne rodniki. Taki efekt ma właśnie witamina E, której sok z aronii posiada wyjątkowo dużo.

Zobacz nasze inne wpisy

1 komentarz

  • Malwina 6 lat temu Odpowiedz

    Uwielbiam soczek z aronii, wyciskam sobie go zawsze więcej w mojej wyciskarce Ronic i staram się pić codziennie

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE