Alergia na nikiel zaczęła się w gimnazjum. Trwa do dzisiaj. Jak żyć z alergią na nikiel? Objawy, dieta bez niklu, jak leczyć alergię na nikiel?

Alergia na nikiel – objawy

Czy to pomidor, czy pyłek, czy nikiel? Strzelaj! Objawy alergii na nikiel nie różnią się od objawów na inne alergeny. Dlatego najlepiej zrobić test na alergeny. Bo przecież łzawienie, pieczenie i  katar to standard.

To co odróżnia alergię na nikiel od alergii na coś innego?

Charakterystyczne miejsca swędzenia! Czyli tam, gdzie skóra styka się z metalem z domieszką niklu. U mnie jest to okrutne i nieprzemijające swędzenie skóry na brzuchu (klamra od paska, metalowe guziki) oraz uszy (kolczyki – oczywiście posrebrzane) i niestety nogi (po depilacji zwykłą maszynką do golenia). Najbardziej przy alergii na nikiel obrywają niestety nogi. Swędzenie jest koszmarne, ciężkie do opanowania, a drapanie prowadzi do ran, zadrapań i szram. Zimą takie nogi można ukryć w legginsach albo dżinsach, ale co zrobić latem?

Drapanie nie przynosi ulgi.

Ale zmiana stylu życia – tak.

SPOSOBY NA PODRAŻNIENIA PO GOLENIU!

Alergia na nikiel dieta

Alergia na nikiel – dieta

Gdy zobaczyłam listę produktów zawierających nikiel … zamarłam. Nie można jeść praktycznie NIC! Dlatego w wielkim skrócie napiszę, co jeść: WSZYSTKO, co jest jak najbardziej ekologicznie uprawiane, co wyrośnie w Twoim ogródku lub wszystko, co pochodzi od sprawdzonych dostawców. Trzeba nauczyć się selekcjonować produkty, czytać składy, przeglądać etykiety. I tak – jest to upierdliwe, ale bycie świadomym konsumentem bardzo szybko wchodzi w nawyk.

Czego nie jeść i nie pić?

 • Konserwy, puszki! Od kukurydzy, przez groszek, po najbardziej zanieczyszczone niklem konserwy rybne.
 • Warzywa i owoce! Głównie pryskane i marketowe: sałata, pomidory, marchewka, papryka, cytrusy.
 • Piwo, wino! Oczywiście to z puszki lub kartoników. Wielka strata dla podniebienia.
 • Woda! Zwykła kranówa lub inne wody pseudoźródlane lub woda niewiadomego pochodzenia.
 • Soja! Wszelkie produkty sojowe zaostrzają alergię na nikiel. Jak to soja.
 • Sery! Uwaga, również mogą zaostrzyć alergię i często zawierają domieszki niklu.

To tak w skrócie. Ogólnie – wszystko teraz jest teraz produkowane przemysłowo, a produkcja przemysłowa = zanieczyszczenia. Również niklem. Unikać. Ale jak zwykle – łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Życie bez kontaktu z niklem jest po prostu niemożliwe. Możemy ten kontakt z niklem jedynie ograniczyć.

TUSZ DO RZĘS BEZ NIKLU!

Alergia na nikiel objawy

Alergia na nikiel – jak leczyć?

Jak leczyć alergię na nikiel? Nie da się. To trochę walka z wiatrakami. Po prostu trzeba nauczyć się z tym żyć.

 • Depilacja światłem (tutaj kłania się wydatek na depilator Philips Lumea)- trzeba zminimalizować kontakt z maszynkami do golenia. Dlatego najlepiej sprawdzi się depilacja światłem, laser czy depilacja woskiem.
 • Sztuczna biżuteria – posrebrzana biżuteria to zło! Choćby nie wiem, jak była piękna, to szkoda wydanej na nią każdej złotówki.
 • Bezbarwny lakier do paznokci – pomalowanie skuwek kolczyków, metalowych klamer i zapięć np. przy pasku do spodni ograniczy kontakt skóry z niklem.
 • Umiejętne golenie – gorąca woda, zawsze świeża maszynka, pianki do skóry wrażliwej i alergicznej dają radę. Jeszcze lepsze efekty dają dłuższe przerwy w goleniu, ale … jak długo można wyglądać jak misio Grizzly?
 • Wapno do picia – wapno na alergię jest dość delikatnym, ale skutecznym sposobem. Raczej trudno je przedawkować.
 • Tabletki na alergię – w ostateczności warto wspomóc się tabletkami p/alergicznymi, zwłaszcza zawierającymi substancje nowszej generacji, które eliminują uczucie senności np. Flonidan Control, Allegra, Clatra <-na receptę.
Na skróty
Alergia na nikiel - jak z tym żyć? Objawy, dieta, leczenie!
Tytuł artykułu
Alergia na nikiel - jak z tym żyć? Objawy, dieta, leczenie!
Krótki opis
Alergia na nikiel zaczęła się w gimnazjum. Trwa do dzisiaj. Jak żyć z alergią na nikiel? Objawy, dieta bez niklu, jak leczyć alergię na nikiel?
Autor artykułu
Strona
wieczniemloda.com