Stosowanie kremów, specjalistyczne zabiegi i dieta to nie wszystko. W profilaktyce przeciwzmarszczkowej liczy się także masaż twarzy. Japonki od młodych lat masują skórę wierząc, że systematyczny masaż przyczyni się do młodszego wyglądu twarzy.
Japoński masaż twarzy

Masaż twarzy a zmarszczki

Masowanie skóry twarzy odpręża i relaksuje mięśnie. Dodatkowo pobudza krążenie sprawiając, że kremy i sera do twarzy wchłaniają się o wiele lepiej niż nałożone „na sucho”. Systematyczność i delikatność podczas masowania twarzy jest bardzo ważna! Dzięki odpowiednim ruchom skóra staje się elastyczna, wygładzona i ujędrniona.

Masaż twarzy – przygotowanie

Ważne jest, by stosować masaż na oczyszczoną skórę. Przed przystąpieniem do masażu zmywamy makijaż. Można również wykonać oczyszczający peeling. Masaż wykonujemy w pozycji leżącej lub siedzącej. Najlepiej wykonywać go wieczorem, tuż przed zaśnięciem, gdyż poprawia jakość snu. Osoby posiadające ropne zmiany skórne: pryszczelub opryszczkę, powinny zrezygnować z masażu.

Ruchy podczas masażu

  • Głaskanie
  • Opukiwanie– tzw. deszcz
  • Ruchy wibracyjne
  • Oklepywanie
  • Lekkie uciskanie i podszczypywanie

Odmładzający masaż twarzy

Broda i szyja – wykonujemy delikatne, okrężne ruchy, kierując się ku górze.
Odmładzający masaż szyi
Policzki – masujemy wierzchem dłoni od brody do skroni, a następnie od nozdrzy ku skroniom.
Masaż twarzy
Nos – palcem środkowym i wskazującym masujemy od czubka do miejsca między brwiami.
Odmładzający masaż nosa
Oczy – delikatne oklepywania od zewnętrznego kącika oczu, idąc dolną powieką ku nasadzie nosa, przechodząc nad okiem z powrotem ku skroniom.
Odmładzający masaż oczu
Czoło– masujemy od środka czoła ku skroniom.
Odmładzający masaż czoła