Jak udekorować dom na wesele? Dekoracja domu na ślub – warto samodzielnie, serio! I wiecie co? Wyszło bombowo! Zrobiliśmy to lepiej niż niejedna firma!

Jak udekorować dom na ślub?

Przeciętnie dekoratorki weselne słono sobie liczą. Zwykle jest to koszt co najmniej 3-5 tys. złotych za dekorację domu, kościoła, samochodu, sali oraz wykonanie bukietu dla panny młodej i świadkowej. I nie – nie jest to kwota wyssana z palca, jak pewnie co niektórzy zarzucą. Zresztą … Dla jednych te 5 tysięcy jest to dużo, dla drugich mało. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Dlatego może warto udekorować dom na ślub … samemu?

Ale nie będzie łatwo. To wszystko to BARDZO pracochłonne rzeczy. W przyozdabianiu domu na wesele odnajdą się na pewno miłośnicy DIY, osoby oszczędne i Zosie-Samosie. Ale myślę, że warto.

A TAK WYGLĄDAŁA DEKORACJA SALI WESELNEJ! TEŻ TANIO I SAMODZIELNIE!

Dekoracja domu na ślub – zaczynamy!

Różane kule z bibuły na lampach

Jak udekorować dom na wesele

Prezentują się imponująco i robią olbrzymie wrażenie na gościach. Poza tym są mega tanie w produkcji – tasiemka i bibuła nie kosztuje wiele. To tyle z plusów. Minusy? Czas tworzenia takiego dzieła to ok. 3 h na 1 kulkę! To też znakomity trening cierpliwości.

Różana kula z bibuły – YOUTUBE

Dekoracje domu na ślub

Serca z gazety na klatce schodowej

Dekoracje domu na ślub

Co to papierowa wiklina? Do niedawna też nie wiedziałam. Te misterne serduszka są zrobione z gazety owiniętej na giętkim druciku. Do tego biała farba w spreju, trochę tiulu (do kupienia na Allegro na metry) i voila! Aż nie do wiary, że można to zrobić samemu w domowym zaciszu!

Papierowa wiklina – serce – YOUTUBE

Dekoracja domu na wesele

Wianuszek-serce z bibuły na drzwi

Dekoracja domu na slub

Absolutny majstersztyk! Wianuszek z różyczek z bibuły zawisł na drzwiach i budził zachwyt już na długo przed weselem. Zrobienie takiego cuda zajmuje 4 h. Wygląda cudownie. Bosko.

Róże z bibuły – YOUTUBE

Dla mniej wymagających istnieje też okrojona wersja wianuszka. Można go zrobić ze sztucznych albo świeżych kwiatów. Zdecydowanie mniej dłubania, efekt równie fajny, choć skromniejszy.

Wianek z kwiatów – YOUTUBE

Dekoracja domu na ślub forum

Dekoracja drogi do domu na ślub

Dekoracja domu na ślub zdjęcia

Dekoracja domu na wesele zdjęcia

Na ślub postanowiliśmy udekorować również drogę do domu. W mojej okolicy jest tradycja robienia „bramy” z brzozy i fury balonów. Ma to zapewnić szczęście na nowej drodze życia Młodym. Jako, że nie jestem tradycjonalistką, postanowiliśmy zrobić drobny ;) wyjątek od reguły. Zamiast wygiętej brzozy – porąbaliśmy ją (legalnie), a na pieńkach postawiliśmy kwiatuszki doniczkowe. Nieźle.

Wszystko wiadomo – no link to YOUTUBE

 Mam nadzieję, że pomogłam. Albo przynajmniej zainspirowałam. Good Luck :)