Czarne mydło Savon Noir (Alepia) jest niewątpliwie jednym z pielęgnacyjnych cudów oraz podstawowym elementem rytuału Hammam. Peeling Savon Noir jest delikatny i skuteczny, działa leczniczo na skórę. Nic dziwnego, że czarne mydło jest jednym z odkryć kosmetycznych 2012 roku.

Savon Noir – cena? gdzie kupić?

W Savon Noir można zakupić w licznych sklepach internetowych z naturalnymi kosmetykami. Ja swoje także zakupiłam na stronie Alledrogerii w cenie 34 zł. Taka cena wydaje się być wysoka jak za zwykłe-niezwykłe mydło, ale tego kosmetyku jest aż… 200ml. Jako, że zamierzałam go używać tylko do mycia twarzy, to wydatek ten jak najbardziej się opłaca ;), ponieważ jest szalenie, szalenie wydajne.

Savon Noir opinie

Savon Noir – konsystencja, barwa i zapach

Mydło Savon Noir nie przypomina tradycyjnego mydła w kostce. Czarne mydło ma raczej postać ciągnącej się, lepkiej i gumowatej pasty. Jego barwa jest brunatna, ciemniejsza lub jaśniejsza (to zależy zapewne od internsywnościkoloru czarnych oliwek użytych do produkcji tego mydła). Jako, że na głównym miejscu w składzie widnieją zmiażdżone oliwki, także cały produkt jest przesiąknięty ich aromatem, który na szczęście nie drażni, nie męczy i jest całkowicie neutralny.

Savon Noir jak używać

Savon Noir – skład

Skład jest najlepszym, co można sobie wymarzyć. Krótki, zwięzły i w 100% naturalny, cieszy oko. Oryginalne czarne mydło nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów, tensydów, perfum, SLS i innych substancji drażniących.
INCI: Zmydlona pasta z oliwek, woda, olej z oliwek, wodorotlenek potasu.
Jest to absolutnie podstawowa wersja czarnego mydła. Jednak producenci czasem dorzucają do składu olejek eukaliptusowy, olej laurowy, olej arganowy – w celu pogłębienia działania pielęgnacyjnego mydła.

Savon Noir skład

Savon Noir – jak stosować?

  • Należy oderwać kawałek pasty. W celu umycia twarzy wystarczy naprawdę odrobina!
  • Wymieszać na dłoniach z niewielką ilością wody. Powinna powstać delikatna, niepieniąca emulsja.
  • Nałożyć na wymagającą oczyszczenia partię ciała/twarzy, masować okrężnymi ruchami w celu dokładnego oczyszczenia.
  • Pozostawić mydło na skórze na około 3 minuty. W tym czasie mydło delikatnie złuszczy i odżywi skórę.
  • Spłukać dokładnie ciepłą wodą. Można również usunąć mydło przy pomocy rękawicy Kessa lub innej myjki do mycia twarzy lub ciała (Savon Noir jest używany w rytale Hammam).
Savon Noir czarne mydło

Savon Noir – moja opinia

Mydło Savon Noir bardzo poprawiło stan cery. Stosowałam je (i stosuję nadal) raz dziennie, po wieczornym demakijażu, w celu głębokiego doczyszczenia i oczyszczenia skóry. Efekty można zauważyć już po krótkim czasie, ale na pełne rezultaty należy poczekać około miesiąca. Czarne mydło nie tylko myje, ale działa jak delikatny peeling enzymatyczny (zastępuje więc tradycyjne żele do mycia twarzy i peelingi drobnoziarniste i enzymatyczne). Przede wszystkim wygładza, złuszcza i pomaga w regeneracji skóry. Jest doskonały do skóry tłustej, trądzikowej i mieszanej, ponieważ ŚWIETNIE oczyszcza pory, pomaga pozbyć się przebarwień potrądzikowych, zaskórników i wągrów. Natomiast cerę suchą nawilża dzięki zawartości NNKT i witaminy E, zapobiega powstawaniu suchych skórek. Nie robi szkody również skórom alergicznym, delikatnym i wrażliwym.

Polecam!

Czarne mydło Savon Noir